Riot hesabına bilinmeyen bir mail adresi tanımlandı

Mel 3030

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus TUF Gaming RTX 3060 V2 / I5 12400F / ASUS PRIME B660M-K / Corsair Vengeance RGB 2x8 DDR4 3200Mhz / Thermaltake T25 RGB TG / Kioxia 500 GB M.2 SSD / WD 1TB HDD / Cooler-Master MasterLiquid ML240L V2 RGB Sıvı Soğutucu / AOC 27" C27G2ZE 0.5ms 240Hz / MSI Vigor GK50 Elite BW Kailh Box White Switch Klavye / Logitech G102 Mouse
Merhaba dün çok değişik bir olayla karşılaştım. Benim bir hesabım vardı o hesabın maili benim silinen eski mailimdi ve onun mailini şu anki mailim yapmam için Riot'a ticket attım. Bilgileri verdim ve yeni epostani tanımladım şifreni değiştirme isteği de yolladım dedi. Mailime baktığımda bilmediğim bir hesabın şifre sıfırlama isteği gelmişti ilk başta fark edemedim benim hesabım sandım sıfırladım. Sonra girdiğimde bir baktım "sarpagaa" adında bir hesap. Bu hesaba toplam 2100 TL yatırılmış bu hesabın sahibine nasıl ulaşabilirim? Riot bu hesabı benim hesabım sanıp benim mailime tanımlamış. Dün onlara yazdım ama hala cevap gelmedi.

Dosya Ekleri

• IMG_20230129_133021.jpg
    IMG_20230129_133021.jpg
    53 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleyen: Moderatör:
Riot'a tekrar ulaşın. Eğer sorunu çözemesseniz, hesap bilgilerinden önceki sahibine ait bir bilgiyi bulmaya çalışın. Yada bir ihtimal mantıksız gelebilir ama oyun içi arkadaşlardan tanıdığı arkadaşı falan denk gelirse onlarla konuşabilirsin. Maksimum bu şekilde ulaşabilirsiniz yani başka türlü ulaşabileceğinizi düşünmüyorum.

Riot'a tekrar ulaşın. Eğer sorunu çözemesseniz, hesap bilgilerinden önceki sahibine ait bir bilgiyi bulmaya çalışın. Yada bir ihtimal mantıksız gelebilir ama oyun içi arkadaşlardan tanıdığı arkadaşı falan denk gelirse onlarla konuşabilirsin. Maksimum bu şekilde ulaşabilirsiniz yani başka türlü ulaşabileceğinizi düşünmüyorum.
Peki bu arkadaş hesabım çalındı diyerek beni şikayet ederse suçlu duruma düşer miyim ?

Peki bu arkadaş hesabım çalındı diyerek beni şikayet ederse suçlu duruma düşer miyim ?
Bu olayı yaparken sesli bir biçimde kayıt alarak yaparsan bence bir sorun olacağını düşünmüyorum ve zaten burada ki asıl hata Riot'ta. Arkadaşa kısa süre içerisinde ulaşırsan sıkıntı olmaz bence.

Bu olayı yaparken sesli bir biçimde kayıt alarak yaparsan bence bir sorun olacağını düşünmüyorum ve zaten burada ki asıl hata Riot'ta. Arkadaşa kısa süre içerisinde ulaşırsan sıkıntı olmaz bence.
Valorant'a girip kişinin arkadaşlarına yazdım hicbiri tanımıyor sahibini ve sesli kayıt derken ?

Valorant'a girip kişinin arkadaşlarına yazdım hicbiri tanımıyor sahibini ve sesli kayıt derken ?
Hocam arkadaşlarıyla konuşurken sesli kayıt alın demek istedim hesaba bunun için girdiğinizi göstermek için. Olmadıysa Riot'tan hesap ayarlarından önceki sahibine ait bir bilgi varsa ona ulaşmaya çalışın.

Arkadaşlarından birine yazdım arkadaşiyim dedi discord verdi sahibinin nasi inanicam bunun sahibi olduğuna ?

Geri
Yukarı