Riot, Mobile Legends'a dava açtı

+ Olarak temel güçlerinizi geliştirdiğiniz bir kısım var fiziksel saldırı büyü savunma gibi onları da parayla alabildiğiniz için...
Knk onlar oyunu değiştirecek kadar etkilemiyor. Biraz var ama p2w demeye yetmez. Benim deneyimlerim öyle.
Tabii ki LoL'ün de benzediği oyunlar da vardır ancak benzerlik ve kopyalamak ayrı şeyler. Benzemek türleri aynı olduğu için istemsizce olan bir şey çalmak ise oyunu bilerek kopyalayıp başarısından faydanlanmaktır.
Bak, benim demek istediğim evet benzeyen şeyler var ama bunlar sayesinde MLBB para kazanmıyor. MLBB, Lol'ün yokluğunda mobilde MOBA deneyimi sunduğu için para kazanıyor. Lol'ün emeğinden para kazandığı yok yani.

Bak, benim demek istediğim evet benzeyen şeyler var ama bunlar sayesinde MLBB para kazanmıyor. MLBB, LoL'ün yokluğunda mobilde MOBA deneyimi sunduğu için para kazanıyor. LoL'ün emeğinden para kazandığı yok yani.

LoL'ü kopyalayıp böyle bir oyun çıkartıyorlar platform farklı olsa bile bu her türlü emek hırsızlığı oluyor. LoL'den farklı kendine özgü yanları olan bir oyun olsa kimse bir şey demez olay zaten LoL'den çalmış olmaları.

Hayır Wild Rift çakma demiyorum. Ama mobil platformda Lol yoktu. Ve oyunu sevmemin sebebi reklam kampanyaları değil açıkçası. Ben oyunun oynanışını seviyorum. Yani o dedikleri şeyler kaldırılsa yine oynarım.
Çünkü birebir illegal bir şekilde LoL'den kopyalanmış bir oyun. Zevk almanın sebebi bu.

Aynı türde (MOBA) oyun yapması telif sıkıntısı çıkartmaz fakat MLBB ilk çıktığında oynamıştım, karakterleri LoL karakterlerinin neredeyse bire bir kopyası. İşte bu teliflik olur.

Wild Rift'ten önce de vardı MLBB. Ve ayrıca bir sürü çakma oyun var, boş dava. Ve kişisel olarak MLBB, Wild Rift'ten daha iyi. Bunu yapmaya hakları yok.
MLBB p2w oyun ve Wild Rift'ten daha iyi olduğunu mu söylüyorsun ? :D Hem Wild Rift yeni çıkmış olabilir ama Lol senelerdir var Wild Rift sadece LoL'ün mobil versiyonu. Bu kadar cahil olma harbi yazık kafana xd

Knk onlar oyunu değiştirecek kadar etkilemiyor. Biraz var ama p2w demeye yetmez. Benim deneyimlerim öyle.

Bak, benim demek istediğim evet benzeyen şeyler var ama bunlar sayesinde MLBB para kazanmıyor. MLBB, Lol'ün yokluğunda mobilde MOBA deneyimi sunduğu için para kazanıyor. Lol'ün emeğinden para kazandığı yok yani.
Kanka bak anlatmaya çalıştığımız şu:
Bak LoL MOBA türünde bir oyunu alıp birebir kopyalamamış LoL MOBA türü için kendi evrenini yaratıp kendi hikayesi ve karakterlerini tasarladı. MLBB ise LoL deki hikayeyi olmasa bile charları çaldı Örnek verecek olursak: Logosundaki karakter ile Ashe'in yetenekleri birebir aynı. Diğer bir örnek ise Alice ve Morgana karakterlerin hepsi böyle LoL den charların görünüşünün yeniden tasarlanmış hali

Geri
Yukarı