Riot, Mobile Legends'a dava açtı

DotA 2 neden LoL'e dava açamıyor hep merak etmişimdir hazır böyle bir konu açılmış bazi karakterler benziyor ama oyun olarak çok farklılar.

Demek ki izin almadan yapmışlar yaptıkları iyi olmuş dava açmaları çünkü hem insanlar Riot oyunu zannediyordu (ben dahil) ve izin almadan falan yaptılarsa haketmişlerdir. Arena of Valor da dava yiyebilir ama onlara DC ya da Marvel da açabilir eğer izin almadılarsa.

DotA 2 neden LoL'e dava açamıyor hep merak etmişimdir hazır böyle bir konu açılmış bazi karakterler benziyor ama oyun olarak çok farklılar.
Dora Özsoy videosunda bahsetmişti bundan da.
Dota 2, karakterleri farklı bir oyundan alıp dava yemiş ilk çıktığı zamanlarda.

Demek ki izin almadan yapmışlar yaptıkları iyi olmuş dava açmaları çünkü hem insanlar Riot oyunu zannediyordu (ben dahil) ve izin almadan falan yaptılarsa haketmişlerdir. Arena of Valor da dava yiyebilir ama onlara DC ya da Marvel da açabilir eğer izin almadılarsa.
Arena of Valor ve lol aynı şirketin oyunları.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videodan detayları öğrenebilirsiniz bence daha önce dava edilmeliydi. Fikirlerinizi bekliyorum.

Benim tahminim erkenden LoL mobili cikarsaydi internet kafeler batardi telefondan oynamak varken neden kafeye para odesin ki.

Videoyu izle anlarsın olayı bilmeden yazmışsın belli
Bu içeriğe vakit harcayamam. Şu karakter bunun kopyası zart zurt dinlemeyesim yok. Denecekleri biliyorum. SMITE harici her MOBA oyunu birbirinin aynısı. Karakter kopyalama, konsept kopyalama konuşacaksak Valve, zamanında Riot'u iyi süründürürdü de insaflı adama denk gelmişler demek ki.

Eskiden haritasına kadar aynıydı hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriğe vakit harcayamam. Şu karakter bunun kopyası zart zurt dinlemeyesim yok. Denecekleri biliyorum. SMITE harici her MOBA oyunu birbirinin aynısı. Karakter kopyalama, konsept kopyalama konuşacaksak Valve, zamanında Riot'u iyi süründürürdü de insaflı adama denk gelmişler demek ki.
Dota oyunu aslında ilk başta Warcraft oyunu için bir moddu. Sonra Blizzard şirketinden ayrılan kişilerin bazıları Valve şirketine Dota 2'yi yapmaya. Diğerleri ise Riot Games'e lol'ü yapmaya gittiler. Dota 2, Warcrafttaki karakterlerin aynısını kullanarak yapılan bir oyun. Yani Dota 2 orijinal bir oyun değil. Video da bundan bahsediyor kısaca. İyi sosyaller.

Yeni konular

Geri
Yukarı