Riot Vanguard ''k mode exceptıon not handled'' hatası

İşletim sistemi
Windows 10

tunay6000

Decapat
Daha fazla  
Valorant'ı açmaya çalışırken Riot Vanguard yüzünden kaynaklanan "k mode exceptıon not handled" mavi ekran hatasını alıyorum ve bilgisayar çöküyor, kaynağın "vgk.sys" olduğu belirtiliyor. Bilgisayarımı yeniden başlatmayı, Valorant'ı silip yeniden yükleyip, Riot Vanguard'ı kaldırıp yeniden kurup, antivirüs programımdaki (ESET ınternet Security) hıps (host saldırı önleme sistemi)'i kapatıp denedim fakat hiçbir işe yaramadı. Bir süre sonra bu bilgisayar çöküşünün Valorant Riot Vanguard indirili ve açıkken Mouse'umu oynattığımda meydana geldiğini fark ettim. Vanguard varken bilgisayarı klavyeyle kontrol etmek zorunda kalıyorum ve o şekilde Vanguard'ı siliyorum sonrasında çökmüyor. Şunu da ekleyeyim ki Vanguard açıkken Valorant da bunu algılamıyor ve bu hatanın yanında Valorant'ı da hiçbir şekilde açamıyorum. Hepsini deneyip hiçbir yerde işime yarayan bir çözüm bulamadım, çok büyük bir çaresizliğin içindeyim. En son oluşturulan dump dosyası verdiğim dosyatc linkinde ve sistem özelliklerim yazının en aşağısında. En kısa sürede yardımcı olursanız sevinirim.

DUMP Dosyası

Olur da yazının üstünden açamazsınız ayrı olarak da bırakayım:

İşlemci: Intel Core 2 Quad Q8300 2.5 GHz 4 çekirdek 4 izlek 4 MB önbellek.
Ekran kartı: GTX 550 Ti 1 GB.
Bellek: 2x2 GB DDR2 667 MHz.
Anakart: ASUS p5ql SE.
Bir alakası olup olmayacağını bilmiyorum ama Mouse'la alakalı şeyler yazanları görmüştüm belki benimki de çok küçük bir ihtimal kendisinin donanımıyla alakalıdır ben yine de mouseumun modelini bırakıyorum.
Mouse: Trust gxt 105.

Son düzenleme:
Ufak bir yanlışlık olmuş hocam kusura bakmayın. İki linki de düzelttim.
Hiç sıkıntı değil. Hemen bakalım.
Vanguard herkesin bilgisayarında arıza çıkartmış bu ne ya :)
Şaka bir yana yeni gelen güncelleme oyun hile koruma motorunu iyice bozdu.
Güncelleme gelene kadar kaldırın.

Hiç sıkıntı değil. Hemen bakalım.
Vanguard herkesin bilgisayarında arıza çıkartmış bu ne ya :)
Şaka bir yana yeni gelen güncelleme oyun hile koruma motorunu iyice bozdu.
Güncelleme gelene kadar kaldırın.
Hocam vallahi daha yeni 200 TL yatırdım oyuna kostüm için, daha deneyemedim bile. Bilemiyorum ama hiç bildiğiniz bir çözüm mevcut mu?

Minidump dosyalık bir olay yok ortada. Bilgisayarınızdan kaynaklı bir sorun da değil kendisi. Bizzat kendim alıyorum şu an. Vanguard'ın kendisi sorun. Nasıl böyle bir şeyi becerebilmişler anlayamıyorum doğrusu. Güncellemeyi beklemekten başka çareniz/çaremiz yok.

Minidump dosyalık bir olay yok ortada. Bilgisayarınızdan kaynaklı bir sorun da değil kendisi. Bizzat kendim alıyorum şu an. Vanguard'ın kendisi sorun. Nasıl böyle bir şeyi becerebilmişler anlayamıyorum doğrusu. Güncellemeyi beklemekten başka çareniz/çaremiz yok.
Kardeşim burası Mavi Ekran Analizi bölümü. Burada açılan bir konuda Minidump dosyasının analiz edecek kişi ile paylaşılması zorunlu. Bu sorun hadi güncelleme kaynaklı. Ama diğer konularda da güncelleme kaynaklı kaldır mı diyeceksin? Diğer konulardan kastım başka yazılımsal ve donanımsal hatalar.
Biz de biliyoruz son günlerde Vanguard'ın bozulduğunu, Mavi Ekran hatasına sebep olduğunu.
Fark ettiysen kaç tane konu açtılar, hepsinde yine de Minidump dosyasını gönderdiler.

Kardeşim burası Mavi Ekran Analizi bölümü. Burada açılan bir konuda Minidump dosyasının analiz edecek kişi ile paylaşılması zorunlu. Bu sorun hadi güncelleme kaynaklı. Ama diğer konularda da güncelleme kaynaklı kaldır mı diyeceksin?
Biz de biliyoruz son günlerde Vanguard'ın bozulduğunu, Mavi Ekran hatasına sebep olduğunu.
Diğer konu için kaldır diyeceğimi size kim söyledi? Ayrıca neden gereksiz yere saçma sapan bir şekilde çocuk gibi üstünüze alınıp bana karşı bir tavır koydunuz? Ben arkadaşın içi rahat etsin, bilgisayarında bir sorun olmadığını anlasın diye böyle bir şekilde yazdım. Sizi ne ilgilendiriyor burada? Ben "Minidump dosyası paylaşmak zorunda değilsiniz." gibi bir cümle kullanmadım. Minidump dosyalık bir durum yok sorun Vanguard'ın kendisinde şeklinde bir yazı yazmışım.

Yeni konular

Geri
Yukarı