Rise of The Tomb Raider'ın 9 GB VRAM Kullanması

Makaleler
42
Ayarlar en sondayken oyun geneli VRAM 5-6GB arasında giderken telsiz hatlarını kırdığımız ilk yan görevdeki açık alanda VRAM kullanımı 8-9 GB'lara fırlıyor.

Böyle bir VRAM kullanımına hiç denk gelmemiştim. Shadow of The Tomb Raider bile bu kadar VRAM kullanmıyor. Yabancı sitelere baktığımda oyunun VRAM kullanımının çok yüksek olduğunu söyleyen çok fazla kişi gördüm. 5 sene önce çıkmış bir oyunun bu kadar VRAM yiyeceğini hiç düşünmemiştim.

Benim aldığım görüntü. 😄

image0.jpg

Bazı yabancı siteler;

Son düzenleme:
@Finisterre @Marla Singer oynanıyor biliyorum ben de eski kartımla düşük VRAM'de bitirmiştim ayarlarım ortaydı. Ama şu ayara getirince verdiğim her VRAM'i yiyor oyun. Bu kadar tüketebileceğini düşünmemiştim. 😄

Screenshot_4.png

Düzenleme: Şu videoda da görünüyor örneğin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RX 570 4GB ile ULTRA ayalarda yakın bir zamanda bitirmiştim oyunu sıkıntı yaşamamıştım.
Bazı bölgelerde mutlaka stuttering, takılma gibi sorunlar yaşamışsındır. Ayrıca 8 GB 570'e göre daha düşük performans elde etmen de olası. VRAM çok aşılırsa kartın gerçek gücü de kısıtlanmış oluyor.

Zamanında oyunu ultra ayarlarda bitirmiştim ben de, ama VRAM kullanımını takip etmemiştim. Uzun bir aradan sonra bir daha yükleyip sonuçları buradan paylaşayım, acaba nasıl bir tabloyla karşı karşıya geleceğim 🙂?
Yükleyince oyunun benchmark kısmından ultra ve high ayarlarda test yapar mısın? Merak ettim sonuçları.

Geri
Yukarı