Rise of The Tomb Raider'ın 9 GB VRAM Kullanması

ayarlar en sondayken oyun geneli VRAM 5-6 GB arasında giderken telsiz hatlarını kırdığımız ilk yan görevdeki açık alanda VRAM kullanımı 8-9 GB'lara fırlıyor.

Böyle bir VRAM kullanımına hiç denk gelmemiştim. Shadow of the Tomb Raider bile bu kadar VRAM kullanmıyor. Yabancı sitelere baktığımda oyunun VRAM kullanımının çok yüksek olduğunu söyleyen çok fazla kişi gördüm. 5 sene önce çıkmış bir oyunun bu kadar VRAM yiyeceğini hiç düşünmemiştim.

Benim aldığım görüntü. 😄

Eki Görüntüle 628424

Bazı yabancı siteler;

Çözünürlüğünüz nedir?

@Heulse 1080P

@Jonathan North @Marla Singer

En yüksek ayarlarda Radeon programını kullanarak benchmark kaydı yaptım. İkinci bölümde hemen 8 GB VRAM'e çıkıyor. Videoyu Handbrake ile 720P'ye düşürdüm mecburen upload hızı 0.7 olunca. 😌

Bu ayarları kullandım.

Screenshot_5.pngScreenshot_6.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Oynamam gerekiyor seri için, fakat tırstım açıkçası. BF V gibi bir oyun bile bu kadar VRAM yemez herhalde. Optimizasyon konusunda sıkıntı olabilir. Bana kalırsa normal bir oyun ancak 1440p veya 2K'da bu kadar VRAM yer, o da çok yüksek ayarlarda. Deus Ex Mankind Divided'ın da optimizasyonu leşti, pek düzeltemediler zaten.

Yıllar önce ilk bitirdiğimde medium ayarlarda oynamıştım. 2 GB ekran kartım vardı o zaman. Bu kartla medium yaptığımda bile 6 GB VRAM'e çıkıyor. Oyunun motorunda bir gariplik var sanıyorum VRAM'i boş buldukça kullanıyor. Shadow of The Tomb Raider'da bile en fazla 5-6 GB VRAM gördüm 1080P ultra ayarlarda.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı