Rival 100 sol tık iki kere tıklandığında algılıyor

Leshy

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
-AMD RYZEN 5600
-G-SKİLL TRİDENT Z NEO 32 GB 4000 MHZ DDR4
-ASUS ROG STRİX B550-F GAMİNG WİFİ(II)
-SAPPHİRE NİTRO PLUS RX6700XT
-SAMSUNG 980 PRO 2TB NVME M2 SSD
-SAMSUNG 870 2TB SSD
-COOLER MASTER HAF500
-DEEPCOOL AK400 COOLER
SteelSeries Engine kapatınca sorun çözülüyor ama Engine açınca aynı oluyor. Nasıl çözebilirim bu sorunu?

Genel olarak Rival'da maalesef çok yaşanan bir sorun. Bir arkadaş böyle çözmüş, bir bakın isterseniz.
Arkadaşlar merhaba. Bahsettiğiniz sorun aynı şekilde bende de oluyordu. Başlık açıldıktan aylar sonra yazıyorum belki ama illa sonradan görüp anlatacağım şekilde sorunu çözenler olur diye düşünüyorum. Şimdi öncelikle sorunun sebebini anlatayım size ben. Bunu deneyerek böyle olabileceğini düşündüm ve yaptığım şey işe yaradı. Görmüş olduğunuz fotoğraflarda mouseun ufak turuncu Switch'i olan fotoğrafa baktığındızda Switch'in ince uzun yapıda olduğunu görüyorsunuz. Diğer bir fotoğrafta ise siz mouseun tuşuna bastığınızda içerde o Switch'e basan beyaz renkli plastik malzemeyi görüyorsunuz. Bu plastik parcada Switch'le aynı formda fakat birbirlerine dik basacak şekilde yerleştirilmişler. Yani Switch ve o plastik parça birbirlerine değdiği anda bir + oluşuyor o kısımda. Zamanla Switch eskidiğinde bu plastik parça Switch'in sağından bastığında Switch baskıyı algılayamıyor tuşa sadece kenarından basılmış oluyor. Ben burada ne yaptım o plastik parçanın Switch'e basan kısmının çıkıntısı kadar bir parçayı (maket bıçağıyla çöp şişten ufak bir parça kestim) oraya yapıştırdım. Tavsiyem japon yapıştırıcı gibi kuvvetli bir yapıştırıcıyla yapıştırmanız. Ama yaparken o kestiğiniz parçanın çok kalın olmamasına dikkat edin çok kalın olursa eğer tuş basış hissi değişiyor. Biraz uzun yazdım kusura bakmayın ama işinize yarayacağına eminim. Bu arada mouse biraz kirli oraya dikkat etmeyin siz. :D
Bu konudaki son mesaj.

Yeni konular

Geri
Yukarı