Rival 3 sağ tıktan gelen gıcırtı sesi

Rexandor

Hectopat
BİM'den aldığım SteelSeries Rival 3'ün sağ tıkından gıcırtı geliyor ilk gün kullandım fakat ertesi gün mousenin sağ tıkından gıcırtı sesi gelmeye başladı üstelik her tıkladığımda ve hiçbir şekilde yere düşürme vb. bir şey olmadı böyle sanki sağ tıkın plastiği scrolla sürtünüyor da gıcırtı sesi geliyor gibi çünkü sağ tıka basılı tutup scrolla doğru parmağımı çektiğimde gıcırtı sesi geliyor fakat sağ tarafa doğru çekince herhangi bir gıcırtı sesi gelmiyor ve bir şey dikkatimi çekti scrollun yanlarındaki boşluklara üfleyince gıcırtı sesi tamamen geçiyor fakat bir süre sonra tekrar gıcırdamaya başlıyor 1 haftadır kullanıyorum ve hala böyle ne yapmamı önerirsiniz? (sol tık da çok hafiften gıcırdıyor)

Arasına bir şey kaçma ihtimali var mı?

BİM'den aldığım SteelSeries Rival 3'ün sağ tıkından gıcırtı geliyor ilk gün kullandım fakat ertesi gün mousenin sağ tıkından gıcırtı sesi gelmeye başladı üstelik her tıkladığımda ve hiçbir şekilde yere düşürme vb. bir şey olmadı böyle sanki sağ tıkın plastiği scrolla sürtünüyor da gıcırtı sesi geliyor gibi çünkü sağ tıka basılı tutup scrolla doğru parmağımı çektiğimde gıcırtı sesi geliyor fakat sağ tarafa doğru çekince herhangi bir gıcırtı sesi gelmiyor ve bir şey dikkatimi çekti scrollun yanlarındaki boşluklara üfleyince gıcırtı sesi tamamen geçiyor fakat bir süre sonra tekrar gıcırdamaya başlıyor 1 haftadır kullanıyorum ve hala böyle ne yapmamı önerirsiniz? (sol tık da çok hafiften gıcırdıyor)
Bence kusurlu bir ürün. Bende de rival 3 mevcut. Dediklerinizi yaptım ve herhangi bir gıcırtıyla kaşılaşmadım. Eğer çok büyük bir sorunsa para iadesi alabilirsin. Değişim yapcaklarını sanmıyorum, üstünden 1 hafta geçti :/ .

Arasına bir şey kaçma ihtimali var mı?

İçini açma girişiminde bile bulunmadım, ihtimali de yoktur yani ben görmedim

Bende de aynı sorun başladı çözüm bulabildin mi?

Kanka SteelSeries Instagram sayfasının post youmlarında da bu sorunla karşılaşanlar olmuş üfleyince geçiyor bir süre sonra tekrar eski haline dönüyor geçici bir çözüm yani istersen dene scrollun oradaki boşluklara üfle geçiyor saçma bir şekilde

Bence kusurlu bir ürün. Bende de Rival 3 mevcut. Dediklerinizi yaptım ve herhangi bir gıcırtıyla kaşılaşmadım. Eğer çok büyük bir sorunsa para iadesi alabilirsin. Değişim yapcaklarını sanmıyorum, üstünden 1 hafta geçti :/.

League Of Legends gibi oyunlar oynasaydım kesinlikle değişim yapardım fakat CS:GO'da sağ tıkı fazla kullanmadığımdam dolayı değiştirmedim. Bir de bu kadar ucuza sensörü bu kadar kaliteli mouse bulmak zor bir daha.
Hey,

Thanks for reaching out!

Oh no! :( I'm so sorry to hear you're experiencing this issue with your product so soon after purchasing it! As this is a hardware issue, I'm unfortunately unable to provide any software troubleshooting :(

We currently are unable to ship to your country, as such you are not eligible for RMA Replacement through this service. Please, return the device to your original retailer for inspection. Your original retailer will honor your existing manufacturing warranty replacement, if applied to your case, via our distribution network.

If the retailer requests a denial of service letter, you can use this ticket as proof. If the product was purchased outside of your country, then the warranty is only eligible in the country of purchase as warranties are non-transferable.

For more information on the RMA process and warranty information, please visit our FAQ.

Please let me know if you have any other questions!

Beyler SteelSeries'e bilet yollamıştım ve bu cevabı aldım.
İçini açma girişiminde bile bulunmadım, ihtimali de yoktur yani ben görmedim

Kanka SteelSeries Instagram sayfasının post youmlarında da bu sorunla karşılaşanlar olmuş üfleyince geçiyor bir süre sonra tekrar eski haline dönüyor geçici bir çözüm yani istersen dene scrollun oradaki boşluklara üfle geçiyor saçma bir şekilde

League Of Legends gibi oyunlar oynasaydım kesinlikle değişim yapardım fakat CS:GO'da sağ tıkı fazla kullanmadığımdam dolayı değiştirmedim. Bir de bu kadar ucuza sensörü bu kadar kaliteli mouse bulmak zor bir daha.
Hey,

Thanks for reaching out!

Oh no! :( I'm so sorry to hear you're experiencing this issue with your product so soon after purchasing it! As this is a hardware issue, I'm unfortunately unable to provide any software troubleshooting :(

We currently are unable to ship to your country, as such you are not eligible for RMA Replacement through this service. Please, return the device to your original retailer for inspection. Your original retailer will honor your existing manufacturing warranty replacement, if applied to your case, via our distribution network.

If the retailer requests a denial of service letter, you can use this ticket as proof. If the product was purchased outside of your country, then the warranty is only eligible in the country of purchase as warranties are non-transferable.

For more information on the RMA process and warranty information, please visit our FAQ.

Please let me know if you have any other questions!

Beyler SteelSeries'e bilet yollamıştım ve bu cevabı aldım.
İngilizcesi iyi olan bir arkadaş çevirebilir mi çeviri de kötü çeviriyor.

Son düzenleme:
Garantiye gönderin duruma göre değişim yapılabilir demişler.

Hemen hemen mouseyi alan herkes de var yurtdışındaki forumlar da geçici olduğunu belirtmişler. Bu arada bende sol tık da da ses gelmeye başladı fakat sağda ki ses nerdeyse yok denecek kadar azaldı üflemedim.

Hemen hemen fareyi alan herkes de var yurtdışındaki forumlar da geçici olduğunu belirtmişler. Bu arada bende sol tık da da ses gelmeye başladı fakat sağda ki ses neredeyse yok denecek kadar azaldı üflemedim.

Kanka ne yaptın da azaldı benim 1 haftadır aynı ses. Bir de aynı gıcırtı mı diye bakabilir misin yani sağ tıka basılı tutup sağa doğru tıkla bir de basılı tut sola doğru scrolla doğru çek bırak parmağını bırak bir denesene benim sağa doğru çekince gıcırdamıyor sola doğru çekince gıcırdıyor aynı sorun mu acaba merak ettim. Yani benim sol tıktaki gıcırtı ile sağ tıkdaki gıcırtı farklı sol tık böyle daha az tıngırdıyor gibi sağ tık baya gıcırdıyor.

Geri
Yukarı