Çözüldü Rival 600 takılma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EMRAH ŞAFAK:)))

Hectopat
Yer
ANKARA/KEÇİÖREN
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ryzen 5 2600
msı gaming z rtx 2060
msi b450 pro-vdh-plus
corsair 3000mghz 2x8 gb ram
Thermaltake V200 TG kasa
480 gb toshıba sdd
1 tb hdd seagete barracuda
Meslek
öğrenci
Arkadaşlar daha önceden böyle bir sorun yaşamıyordum. Mouse cok az az takılıyor kafayı yemek üzereyim. Driverların hepsi güncel. Sorun mausda mı diye kardeşimin PC'ye taktım çalıştı anneminkine taktım çalıştı ama benimkinde böyle oluyor. Engine programını da defalarca sildim yükledim yok olmuyor. CMD'den scannnow yaptım olmadı lütfen bana yardım edin.

Çözüm
Arkadaşlar sorunun kaynağını buldum. Sorun ekran kartı driverında şimdi önceki drıverı yuklemeye çalışıyorum.

250 Hz ya da 500 Hz'e alın bakalım sorun devam edecek mi?

Ediyor hocam.
Vallahi ne denediysem olmadı bazen düzeliyor kendi kendine 10 dk sonra yıne takıla takıla ilerlemeye başlıyor. Yazılımsal diye düşünüyorum artık format atmak gerekecek anlaşılan.

Arkadaşlar konu çok eski lakin çözüm yöntemini söyleyip konuyu kapatmak istiyorum. Benim setupımda monitörün üstünde duvarda TV bağlı ne alaka inanın hiç bilmiyorum lakin bir gün şans eseri HDMI kablosunu tak çıkar yaptım ve tüm sorun çözüldü.
Engine yazılımını görev çubuğunun sağ tarafında bulunan küçük simge halinden de çıkartın, tümüyle kapatın yani programı. Daha sonra sıkıntı çıkarabilecek bir program varsa aklınızda (bende bu Asus Aura idi anlamsız şekilde) bunları da ya tamamen kapatın ya da kaldırın. Daha sonra farenizi bilgisayardan çıkarın ve biraz bekledikten sonra geri takın. Sorun bende bu şekilde çözüldü.

Hocam farklı bilgisayarda sorun yaşamadığınızı söylemişsiniz. Bu yüzden çok faydası olur mu sanmıyorum ama önce kullandığınız zemini, sonra sensörü(kulak pamuğu vb. bir şeyle) temizler misiniz? İşe yaramazsa Aygıt Yöneticisi üzerinden Fare ve Diğer İşaret Aygıtları altından farenizi kaldırın ve sistemi direkt yeniden başlatın. Farklı bir USB portuna takmayı da deneyebilirsiniz. Bunlar dışında aklıma gelen bir şey yok.

Takılma tanımınızda hafif titreme yoksa muhtemelen ilk söylediğim bir işe yaramayacak. Bunlar dışında @emiirhans hocamın dediğini de deneyebilirsiniz. Ayrıca Engine programı yerine SteelSeries GG yüklemeyi de deneyin.

Kaç Hz'de kullanıyorsunuz?

Polling Rate 1000 de.
Hocam farklı bilgisayarda sorun yaşamadığınızı söylemişsiniz. Bu yüzden çok faydası olur mu sanmıyorum ama önce kullandığınız zemini, sonra sensörü(kulak pamuğu vb. bir şeyle) temizler misiniz? İşe yaramazsa aygıt yöneticisi üzerinden fare ve diğer işaret aygıtları altından farenizi kaldırın ve sistemi direkt yeniden başlatın. Farklı bir USB portuna takmayı da deneyebilirsiniz. Bunlar dışında aklıma gelen bir şey yok.

Takılma tanımınızda hafif titreme yoksa muhtemelen ilk söylediğim bir işe yaramayacak. Bunlar dışında @emiirhans hocamın dediğini de deneyebilirsiniz. Ayrıca Engine programı yerine SteelSeries gg yüklemeyi de deneyin.

Sorun pad de değil onu test ettim. Farklı portlara takmakta fayda vermedi maalesef. Aygıt yöneticisinden kaldırmakta bir işe yaramadı. SteelSeries gg imiş zaten şu an kullandığım Engine değilmiş.
Engine yazılımını görev çubuğunun sağ tarafında bulunan küçük simge halinden de çıkartın, tümüyle kapatın yani programı. Daha sonra sıkıntı çıkarabilecek bir program varsa aklınızda (bende bu ASUS Aura idi anlamsız şekilde) bunları da ya tamamen kapatın ya da kaldırın. Daha sonra farenizi bilgisayardan çıkarın ve biraz bekledikten sonra geri takın. Sorun bende bu şekilde çözüldü.

Bende güç planı sorunu çıkartan Dragon Center vardı. Belki yine ondan kaynaklıdır diye sildim fakat bir şey değişmedi. Aklıma da başka bir uygulama gelmiyor açıkçası.
Hocam farklı bilgisayarda sorun yaşamadığınızı söylemişsiniz. Bu yüzden çok faydası olur mu sanmıyorum ama önce kullandığınız zemini, sonra sensörü(kulak pamuğu vb. bir şeyle) temizler misiniz? İşe yaramazsa aygıt yöneticisi üzerinden fare ve diğer işaret aygıtları altından farenizi kaldırın ve sistemi direkt yeniden başlatın. Farklı bir USB portuna takmayı da deneyebilirsiniz. Bunlar dışında aklıma gelen bir şey yok.

Takılma tanımınızda hafif titreme yoksa muhtemelen ilk söylediğim bir işe yaramayacak. Bunlar dışında @emiirhans hocamın dediğini de deneyebilirsiniz. Ayrıca Engine programı yerine SteelSeries gg yüklemeyi de deneyin.

Kulak çöpünü hafif ıslatıp altını temizledim çok hafif bir kir vardı fakat sorun halen devam ediyor.
cpı tuşuna basılı tutunca sanırım kendini resetliyor, onu da denedim olmuyor .Aklıma da başka bir şey gelmiyor :/

Son düzenleme:
Polling Rate 1000 de.

Sorun pad de değil onu test ettim. Farklı portlara takmakta fayda vermedi maalesef. Aygıt yöneticisinden kaldırmakta bir işe yaramadı. SteelSeries gg imiş zaten şu an kullandığım Engine değilmiş.

Bende güç planı sorunu çıkartan Dragon Center vardı. Belki yine ondan kaynaklıdır diye sildim fakat bir şey değişmedi. Aklıma da başka bir uygulama gelmiyor açıkçası.

Kulak çöpünü hafif ıslatıp altını temizledim çok hafif bir kir vardı fakat sorun halen devam ediyor.
cpı tuşuna basılı tutunca sanırım kendini resetliyor, onu da denedim olmuyor .Aklıma da başka bir şey gelmiyor :/
250 Hz yada 500 Hz'e alın bakalım sorun devam edecek mi?

Arkadaşlar sorunun kaynağını buldum. Sorun ekran kartı driverında şimdi önceki drıverı yuklemeye çalışıyorum.

250 Hz ya da 500 Hz'e alın bakalım sorun devam edecek mi?

Ediyor hocam.
Vallahi ne denediysem olmadı bazen düzeliyor kendi kendine 10 dk sonra yıne takıla takıla ilerlemeye başlıyor. Yazılımsal diye düşünüyorum artık format atmak gerekecek anlaşılan.

Arkadaşlar konu çok eski lakin çözüm yöntemini söyleyip konuyu kapatmak istiyorum. Benim setupımda monitörün üstünde duvarda TV bağlı ne alaka inanın hiç bilmiyorum lakin bir gün şans eseri HDMI kablosunu tak çıkar yaptım ve tüm sorun çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı