Rival 650 vs Razer Viper Ultimate vs Logitech G PRO Wireless vs ASUS ROG Gladius 2 Wireless

Fatih_42

Decapat
Katılım
24 Mart 2019
Mesajlar
492
Çözümler
1
Herkese merhaba. 11.11 indirimlerinde alacağım ve FPS ağırlıklı oyuncu mouse arıyorum. Seçtiğim 4 mouse var ve bunların haricinde önerileriniz varsa yazabilirsiniz.

1. Rival 650 ( çok tartışılan ama bir o kadar da beğenilen bir mouse. En bilindik sorunu kauçuk erimesi sorunu. Bu sıkıntıyı yaşayan da var yaşamayan da. Tasarımsal bakımdan en çok beğendiğim mouse. E-sporcularında tercih ettiği bir mouse. Kauçuk sorunu kafamı karıştırıyor. )
2. Razer Viper Ultimate veya Cyberpunk 2077 modeli. ( Razer kalitesini hepimiz biliriz. Yine çok beğenilen farelerden birisi. Sağ ve sol tiklerinin kaygan olması, tekerleklerinin fazla ses çıkarması problemi varmış okuduğum kadarı ile )
3. Logitech G PRO Wireless ( kablosuz oyuncu mouse bakımından en iyisi olarak kabul edilir fakat çift tıklama sorunları varmış diye duydum emin değilim )
4. ASUS ROG Gladius 2 Wireless ( hakkında en az bilgiye sahip olduğum mouse. ASUS ekipman konusunda ne kadar iyi bilmiyorum. Tasarımsal bakımdan ve diğerlerine nazaran fiyat avantajı bakımdan ekledim listeye )
 
Katılım
3 Mayıs 2018
Mesajlar
1.490
Çözümler
2
Yer
İstanbul Bayrampaşa
Merhabalar, geçen yaz Rival 710'dan Gladius 2 wireless'a geçiş yaptım. Malzeme kalitesi düşük bir mouse. Yan taraflarından biraz bastırdığımda çıtırdama sesleri geliyor. 🙃 Razer viper ultimate için genel olarak yorumlar iyi fakat çoğu kabloludan kablosuza geçiş deneyimini aktarmış.
 
KS
KS
F

Fatih_42

Decapat
Katılım
24 Mart 2019
Mesajlar
492
Çözümler
1
Merhabalar, geçen yaz Rival 710'dan Gladius 2 Wireless'a geçiş yaptım. Malzeme kalitesi düşük bir mouse. Yan taraflarından biraz bastırdığımda çıtırdama sesleri geliyor. 🙃 Razer Viper Ultimate için genel olarak yorumlar iyi fakat çoğu kabloludan kablosuza geçiş deneyimini aktarmış.

Tasarım olarak hoşuma gittiği için eklemiştim listeye eledim büyük ihtimalle.
 

sirzinker

Centipat
Katılım
2 Nisan 2021
Mesajlar
1.153
Makaleler
2
Çözümler
7
Gladius II Wireless iyi değil, RVU'nun QC sorunları çok yaygın, Rival 650 çok ağır, kauçuk ve teker sorunları var.
 
Yukarı