Rizelilerin gerçek yüzü

alitility

Hectopat
Makaleler
13
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, MSİ B550 GAMİNG PLUS, XPG 3200 MHZ 8+8 16 GB, SAPPHİRE PULSE RX 580 4G, CORSAİR VS550, GAMEBOOSTER GB-G1956BW, WDC SN530 256G NVME, X2 JD 120
Utana sıkıla Rizeli olduğumu belirtmek isterim ama Allah'tan sadece burundan karakter olarak benzemiyorum yoksa hepinizin arkasından iş çevirirdim.

En doğal haliyle bu toplumu gören birisi olarak şunları söylemek istiyorum;

Katiyen güvenilecek insanlar değiller, kendi annelerine bile sevgi beslemiyorlar, açık dünya oyunu gibi hepsinin evinde cebinde silah var, köyde yaşamadığımız halde evde 2 tane kuru sıkı var, kafayı yer diye ikisini de bozdum ne olur ne olmaz.

Yüzünüze gülüp arkanızdan iş çevirmeyi çok severler, kendimden örnek vereyim, benim yanımda iken yüzüme gülüp beni överken ben yokken başkası geldiği zaman ona beni kötüler.

Gereğinden fazla sinirli ve düzgün muhabbet kurulamayan insanlar, örnek veriyorum babam kendisi 20 yıldır babam ve ben hala dediklerinin birçoğunu anlamıyorum kendi aralarında yeni bir dil üretmişler.

Konu ırkçılık olarak algılanmasın kendime neden ırkçılık yapayım, ben sadece gördüğümü ve gerçekleri söylüyorum, birkaç Rizeli kız ile tanışma olayım oldu birisi paramı koparmaya çalıştı diğeri ise sayısız erkek ile aldattı (tebrik etmek lazım ben 2 kişi ile aynı anda konuşamıyorum.)

Diyeceklerim şimdilik bu kadar daha yazarım da gerek yok benim gördüğüm kötü insanlar, iyileri vardır bilemem yargısız infaz yapmayı sevmem, henüz iyi birine denk gelemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Utana sıkıla Rizeli olduğumu belirtmek isterim ama Allah'tan sadece burundan karakter olarak benzemiyorum yoksa hepinizin arkasından iş çevirirdim.

Katiyen güvenilecek insanlar değiller, kendi annelerine bile sevgi beslemiyorlar, açık dünya oyunu gibi hepsinin evinde cebinde silah var, köyde yaşamadığımız halde evde 2 tane kuru sıkı var, kafayı yer diye ikisini de bozdum ne olur ne olmaz.

Yüzünüze gülüp arkanızdan iş çevirmeyi çok severler, kendimden örnek vereyim, benim yanımda iken yüzüme gülüp beni överken ben yokken başkası geldiği zaman ona beni kötüler.

Gereğinden fazla sinirli ve düzgün muhabbet kurulamayan insanlar, örnek veriyorum babam kendisi 20 yıldır babam ve ben hala dediklerinin birçoğunu anlamıyorum kendi aralarında yeni bir dil üretmişler.

Konu ırkçılık olarak algılanmasın kendime neden ırkçılık yapayım, ben sadece gördüğümü ve gerçekleri söylüyorum, birkaç Rizeli kız ile tanışma olayım oldu birisi paramı koparmaya çalıştı diğeri ise sayısız erkek ile aldattı (tebrik etmek lazım ben 2 kişi ile aynı anda konuşamıyorum.)

Diyeceklerim şimdilik bu kadar daha yazarım da gerek yok benim gördüğüm kötü insanlar, iyileri vardır bilemem yargısız infaz yapmayı sevmem, henüz iyi birine denk gelemedim.

Hocam birkaç kişi böyle denk geldi diye rizelileri kötümsemeyin lütfen ne kadar üç kağıtcıları olsa da iyi sevecen insanlarda var.

Hocam birkaç kişi böyle denk geldi diye rizelileri kötümsemeyin lütfen ne kadar üç kağıtcıları olsa da iyi sevecen insanlarda var.

Konunun sonunda bununla alakalı bir şey söyledim zaten kral.

Aslen rizeliyim ve gülüyorum bu mesaja. Genelleme yapmak doğru bir davranış değildir.

Konuyu okursan anlarsın kanka.

10 kişiden 8'i sıkıntılıysa genelleme yapabilirim. Bu dediklerin sadece rizeliler için geçerli değil genel olarak tüm Türk toplumu ahlaksız dolandırıcı çakal sürüsünden başka bir şey değil artık. Ne oldu ne ara bu hale geldik ama yolumuz yol değil.

Domino taşı etkisi, başlangıcı ekonominin kötü olması, herkes para kazanmak için her türlü yolu deniyor, buna illegal şeyler de dahil, zamanla da insanlar değişiyor.

Yok be hocam iş yerinde bi arkadaş var Trabzonlu valla pamuk gibi adam.

26 Kasım günü Ankara Metromall AVM'de yaklaşık 100'den fazla Rizesporluyla tanıştım. Hepsi birbirinden sıcak insanlar. Gençlerbirliği Rizespor maçı vardı, adamın birisi taa Rize'den Ankara'ya gelmiş, atkımı istedi gel atkıları değişelim diye, fotoğraf çekindik, sohbet ettik. Başarılar dilediler, biz başarılar diledik. Onlar giderken de selamlaştık yolladık. Yurdumun insanı her zaman insancıllığıyla kendini belli ediyor zaten.
5 yıl beraber çalıştığım futbol antrenörüm Rizeli o da çok samimi, eğlenmeyi bilen, bazen fazla sinirli bir insandır. Böyle şeyler için toptan bir memleketi yargılamak çok yanlış.

Ne alaka hocam her Rizeli öyle olacak diye bir kural yok. Sizin karşılaştığınız insanlar öyledir. Kimseyi sahip olduğu memleketine göre yargılamayın.

Ne alaka hocam her Rizeli öyle olacak diye bir kural yok. Sizin karşılaştığınız insanlar öyledir. Kimseyi sahip olduğu memleketine göre yargılamayın.

:D? Şaka mısınız siz kanka? Konunun sonunda zaten bahsettim artık konulara Metin2'de exp kasar gibi cevap kasmak için boş şeyler yazmayın.

Geri
Yukarı