''R''leri Söyleyememek

Tanrısal Su

Kilopat
Beyler ''r'' leri diyemiyorum. Hiçbir sosyal hayatim yok, bunun için akranlarım hep dalga geçiyor, bazen hocalar bile derslerde sunum ödevleri veriyolar ya da konu anlatımı yapmiyorum. Nasil diyebilirim? Basina böyle olay gelen var mi? Terapiste saat başi 150 tl istiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk yapman gereken ; sosyal hayatı çokta önemsememen. insanlar basit varlıklar ve kafanı takmaya değmeyecek kadar değersizler.
Ailen dışındaki kimseyi kafana takma. ilk tavsiyem bu olur.
İnsanları kaale alma? başaramam diyorsanda o ortamlardan uzak dur.

Yada bu durumunu sevimli hale getirmeye çalış. Bu söyleyemediğin kelimeleri ufak bir gülümseme ile hoş bir hale getirmekte senin elinde.
Söyleyeceklerim bu kadar ancak dediğim gibi insanları önemseme.
Ne söylediklerinin zerre önemi yok.

Şunu söyleyeyim eğer senle dalga geçen insan varsa gül geç. Bende söyleyemiyorum yani bir nevi pelteklik var bunun sayesinde kız tavladım. Bunu gölgelemenin yolları var, insanlarla konuşurken "r" harfini vurgula.

Bende bir keresinde çalıştığım yerde r leri söyleyemeyen bir müşteri ile ilgilenmiştim. Gerçekten empati kurunca ne demek istediğini anlıyorum. O an dedim ki bu bir dil tembelliği. Şöyle bir çözüm öneririm sana. R leri sürekli kullanmaya çalış. Tekrar et sürekli tekrar et. Bir kitap al sesli oku sürekli. Ayna karşısına geç r leri bastır. Dert etme Beyazıt Öztürk te de aynı sorun var. Kafana takma. Bu hastalığın ilacı tekrar etmekten geçer bence.

Sürekli "r" harfi geçen kelimler söylemenin iyi gelebileceği söyleniyor. Gerçi bende işe yaramadı. Eskiden çok kafaya takardım. Eskiden resmen "r" yerine "vğ" gibi bir şey söylüyordum. Arkadaşlarım bana "Bevğkay" diyordu. Ben de sinirleniyordum.
Sonra bu şekilde yaşamak zorunda olduğumu farkettim. Neden kafama takıyordum ki? Söyleyemiyorsam, söyleyemiyorum. Bu neyi değiştirecek? Tamam 2-3 defa öyle gülmek için "Beğvkay" desinler bir şey demem. Ama bana her seslendiklerinde "Beğvkay" diyorlarsa bunlar düşüncesiz insanlardır. Bir insanin elinde olmayıpta yaptığı bir şeyle dalga geçmek çok yanlıştır. Garip gelebilir ama "r" harfini söyleyemediğim için üzgün değilim. Çünkü kimin nasıl biri olduğunu öğrenmeme yardımcı oldu. Zaman içinde kendiliğinden az da olsa düzeldi. Artık "ğv" demesemde söyleyemediğim bariz ortada. Açıkçası şu an söyleyip söyleyemem umrumda değil. Dalga geçmiyorlar mı? Geçiyorlar. Adında "r" olup, sürekli benim adım ne diyenler var. Artık dalga geçtiklerinde onlar da gülüyor, ben de. Onların güldukleri benim "r" harfini söyleyemem. Benim güldüğüm ise onların bu aptalca davranışı.

Seninle bu yüzden dalga geçen arkadaşın varsa onlar zaten arkadaş değil tavsiyem onlarla arkadaşlık etme ilerde sana hiçbir yardımı olmaz çünkü. Sorununa gelecek olursak bolca sesli olarak kitap oku yardımı olacaktır.

İnsanlık hali dalga geçenler utansın. Takma kafana. Ben bayağı önce 5. sınıfta sanırım yeni gelen biriyle dalga geçmiştim. Sonra çok pişman oldum. İnsan büyüdükçe olgunlaşıyor.

Sürekli "r" harfi geçen kelimler söylemenin iyi gelebileceği söyleniyor. Gerçi bende işe yaramadı. Eskiden çok kafaya takardım. Eskiden resmen "r" yerine "vğ" gibi bir şey söylüyordum. Arkadaşlarım bana "Bevğkay" diyordu. Ben de sinirleniyordum.
Sonra bu şekilde yaşamak zorunda olduğumu farkettim. Neden kafama takıyordum ki? Söyleyemiyorsam, söyleyemiyorum. Bu neyi değiştirecek? Tamam 2-3 defa öyle gülmek için "Beğvkay" desinler bir şey demem. Ama bana her seslendiklerinde "Beğvkay" diyorlarsa bunlar düşüncesiz insanlardır. Bir insanin elinde olmayıpta yaptığı bir şeyle dalga geçmek çok yanlıştır. Garip gelebilir ama "r" harfini söyleyemediğim için üzgün değilim. Çünkü kimin nasıl biri olduğunu öğrenmeme yardımcı oldu. Zaman içinde kendiliğinden az da olsa düzeldi. Artık "ğv" demesemde söyleyemediğim bariz ortada. Açıkçası şu an söyleyip söyleyemem umrumda değil. Dalga geçmiyorlar mı? Geçiyorlar. Adında "r" olup, sürekli benim adım ne diyenler var. Artık dalga geçtiklerinde onlar da gülüyor, ben de. Onların güldukleri benim "r" harfini söyleyemem. Benim güldüğüm ise onların bu aptalca davranışı.
Dostum üzerine üzerine giden insanları görmek beni deli ediyor. Takmadan devam etmek en güzeli.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı