''R''leri Söyleyememek

Ben de r leri söyleyemiyorum. Benimle de dalga geçiyorlar gülüyorum geçiyorum sen de öyle yap kimseyi takma ben takmıyorum. Seninle dalga geçenler önce kendi hallerine gülsünler. Üzme kendini Allah'in verdiği birşey Allah senin r yi söyleyememeni istemiş ama insanlar böyle düşünemiyorlar.

@suleymanlgg3 Yorumuna katılıyorum bende. Sanki yaratılırken katalog seçtikte tipim şöyle olsun, aksanım böyle olsun diye. Kim nasıl yaratıldıysa odur ve özelliklerini insanların kabul etmeleri gerekir. Eğer etmiyorsa bu senin değil onların suçudur. He bunun tedavisi yok mu elbette var ama biraz uğraş gerektiriyor.

Beyler ''r'' leri diyemiyorum. Hiçbir sosyal hayatim yok, bunun için akranlarım hep dalga geçiyor, bazen hocalar bile derslerde sunum ödevleri veriyolar ya da konu anlatımı yapmiyorum. Nasil diyebilirim? Basina böyle olay gelen var mi? Terapiste saat başi 150 tl istiyor.
Ben de küçükken "ç" yi "se" olarak, "ş"yi de s olarak söylerdim sonra insanlarla konuşa konuşa böyle ortama gire gire alıştım ç ve şyi se olarak söylemem bitti. Ama biter mi bitmedi bizim senin gibi Rleri söyleyemeyen bir arkadaşımız vardı bizde ona şaka olsun diye r ile kurulan cümleleri v diye söylerdik ama şaka yapardık o da şaka yaptığımızı anlardı. Yani şöyle düşün minik yavru kediler nasıl birbirlerinin kulağını ısırıp birbiriyle güreş yapıyorsa ve bunun dövüş değil oyun olduğunu biliyorlarsa o biçim.
Benim de konuşmam bir acayip biraz tiz konuşuyorum hani ergenler olurya sesi tam oturmamış bazı kelimeleri kalın bazılarını ince söyleyen işte öyle benim ses de.
Sonsuza kadar rleri söyleyemeyeceğim diye bişey yok tabi ki de üzerinden belirsiz bir zaman geçince sende rleri söyleyemediğini bile unutucaksın sonra eski arkadaşın gelicek sesin çok değişmiş önceden hiç konuşamıyordun diyecek ve ufukta bir gemi limandan ayrılıyor üzerinde ş ve ç harfleri yazılı. Ne duygusal bir andı ama.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı