RM-75 dizüstü bilgisayar ısınıp kasmaya başladı

Aleron321

Hectopat
Dizüstü bilgisayarımın neredeyse her dizüstü bilgisayar gibi ısınma sorunu ve ardından kasma sorunu mevcut. Diğer dizüstü bilgisayarımda ThrottleStop kullanarak bu sorunu çözüyordum ancak söz ettiğim uygulama bu bilgisayardaki işlemciyi desteklemediği için açılmıyor. Diğer alternatifleri de denedim ancak net Framework 4.0-4.5 bilgisayarıma her kurmayı denediğimde hata veriyor. Başka alternatif ve çözüm önerilerine açığım ve bu konuda ne yapabileceğim konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bilgisayarımın emin olduğum özellikleri.

İşlemci: AMD turion(tm) X2-Dual-Core Mobile RM-75 2.20 GHz.
RAM: 4 GB.
Harici ekran kartı= ATI mobilty Radeon HD 4500 series.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarın normal çalışma ısısının üzerinde olması bile sorunun tek failini ele veriyor aslında. Eğer elinizden işe geliyorsa bilgisayarınızın termal macun ve fan temizliği gibi bakımlarını yapmanız sorunu çözecektir. Eğer donanımdan anlamıyor ya da az anlıyorsanız, bir vidasına dahi dokunmadan bilgisayarı bakıma göndermenizi öneririm.

Dizüstü bilgisayarımın neredeyse her dizüstü bilgisayar gibi ısınma sorunu ve ardından kasma sorunu mevcut. Diğer dizüstü bilgisayarımda ThrottleStop kullanarak bu sorunu çözüyordum ancak söz ettiğim uygulama bu bilgisayardaki işlemciyi desteklemediği için açılmıyor. Diğer alternatifleri de denedim ancak net Framework 4.0-4.5 bilgisayarıma her kurmayı denediğimde hata veriyor. Başka alternatif ve çözüm önerilerine açığım ve bu konuda ne yapabileceğim konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bilgisayarımın emin olduğum özellikleri.

İşlemci: AMD turion(tm) X2-Dual-Core Mobile RM-75 2.20 GHz.
RAM: 4 GB.
Harici ekran kartı= ATI mobilty Radeon HD 4500 series.

Önceden mi vardı şimdi mi olmaya başladı?
Eğer yeni olduysa termal macun değişip içini temizleyip fanı yağlayıp tozları al fanın kablosuna dokunmadığı sürece fanı yıkayabilirsin.
Ya da bakıma gönder.

Yeni konular

Geri
Yukarı