Roaccutane kullanımı

Hocam ben de iyileşme başladı ve kusma falan yok.

Şu ana kadar nasıl oldunuz?
Günden güne iyileşiyor. 4 gün sonra 4. aya başlayacağım. :)
Hocam ben de iyileşme başladı ve kusma falan yok.

Şu ana kadar nasıl oldunuz?
Kusma genelde 2. Aylarda filan oluyor ve bende kusma olduğunda eski fotoğrafları ve yeni çektiğim fotoğrafları kıyaslayana kadar fark etmemiştim. Bence sizde her ay fotoğraflarınızı çekin.
@Ciusance Gittin mi doktora yine ?

Son düzenleme:
Günden güne iyileşiyor. 4 gün sonra 4. aya başlayacağım. :)

Kusma genelde 2. Aylarda filan oluyor ve bende kusma olduğunda eski fotoğrafları ve yeni çektiğim fotoğrafları kıyaslayana kadar fark etmemiştim. Bence sizde her ay fotoğraflarınızı çekin.
@Ciusance Gittin mi doktora yine ?
Gitmedim hocam. Kullandığım hap ve krem sayesinde şu an eskisinden iyi bir görüntü var cildimde. Hap ve krem işe yarıyor. 👍

Son düzenleme:
Gitmedim hocam. Kullandığım hap ve krem sayesinde şu an eskisinden iyi bir görüntü var cildimde. Hap ve krem işe yarıyor. 👍
Bende de azda olsa işe yaramıştı ancak roaccutane kökünden kurutuyor dostum. (Bu arada eski bir mesaja inanılmaz emojisi atma sebebim dün bir tane mesajıma garip bir şekilde inanılmaz atmışsın, azıcık tilt oldum. :D)

Bende de azda olsa işe yaramıştı ancak roaccutane kökünden kurutuyor dostum. (Bu arada eski bir mesaja inanılmaz emojisi atma sebebim dün bir tane mesajıma garip bir şekilde inanılmaz atmışsın, azıcık tilt oldum. :D)
Hocam siz 1 ay kullanmışsınız. Normalde tedavi 3 ay sürüyor, 3 ay kullansaydınız keşke. Ben 3 ay kullanacağım işe yaramaz ise Roaccutane kullanacağım son çare.

Sorun değil hocam istediğiniz emojiyi atın. 😃

Hocam siz 1 ay kullanmışsınız. Normalde tedavi 3 ay sürüyor, 3 ay kullansaydınız keşke. Ben 3 ay kullanacağım işe yaramaz ise Roaccutane kullanacağım son çare.

O kullandığın şeyler sivilcelerini kökten bitirmeyecek ki, yine çıkar tedavi bitince. Çünkü tetradox sadece sivilce çıkmasını durduruyor. (Bende onu bile yapmadı.)

Şöyle bir düz mantık yapalım. Roaccutane en etkili ve en iyi tedavi yöntemi, aynı zamanda en ağır ilaç. O bile 6-7 ayda bitiriyor. Tetradox ise hafif bir ilaç ve sivilce çıkmasını durdurduğunu vaat ediyor ve 3 ayda sivilcesiz olacağına inanıyor musun gerçekten ? :D

Selam arkadaşlar, benim maalesef hiç bitmek bilmeyen sivilce sıkıntılarım var. Çok krem denedim, losyon denedim ama nafile. En sonunda Roaccutane kullanmaya karar verdim. Aranızda bu ilacı kullanan ve kullanırken nasıl kullanmam ve nelere dikkat etmem gerektiğini söylerse sevinirim. Mümkünse kullanma sürecini anlatırsa çok iyi olur, çünkü çok ağır bir ilaç kendisi. :)

Hocam ben bu işi su ile çözmüştüm. Her sabah sabunlu su ve çok su içerek hepsinden kurtulmuştum ilaca bile gerek kalmamıştı.

Hocam ben bu işi su ile çözmüştüm. Her sabah sabunlu su ve çok su içerek hepsinden kurtulmuştum ilaca bile gerek kalmamıştı.
Su ile çözülseydi herkesin cildi pırıl pırıl olurdu. :D (Zaten roaccutane kullanırken çok su içmen gerekiyor, yani su sivilceleri geçirmiyor.)

O kullandığın şeyler sivilcelerini kökten bitirmeyecek ki, yine çıkar tedavi bitince. Çünkü tetradox sadece sivilce çıkmasını durduruyor. (Bende onu bile yapmadı.)

Şöyle bir düz mantık yapalım. Roaccutane en etkili ve en iyi tedavi yöntemi, aynı zamanda en ağır ilaç. O bile 6-7 ayda bitiriyor. Tetradox ise hafif bir ilaç ve sivilce çıkmasını durdurduğunu vaat ediyor ve 3 ayda sivilcesiz olacağına inanıyor musun gerçekten ? :D
Hocam haklısınız ne desem bilemedim ama 2 haftadır kullanıyorum ilacı, etkisi ortada umarım iyileşir cildim.

Şu okul sınavları bittikten sonra Roaccutane yazdırmayı düşünüyorum, açıkçası. Bakalım.

Hocam haklısınız ne desem bilemedim ama 2 haftadır kullanıyorum ilacı, etkisi ortada umarım iyileşir cildim.

Şu okul sınavları bittikten sonra Roaccutane yazdırmayı düşünüyorum, açıkçası. Bakalım.
Siz bilirsiniz, ben boşa vakit harcamayın diye söylüyorum. 3 ay çok uzun bir süre, umarım boşa gitmez.

@Gravax06, @Ciusance Benim ilk 2-3 hafta iyi gidiyordu, fakat şu an kusmaya başladılar sanki. Acnegen ile iyileşen bölgelerimden tekrar sivilce çıktı. Biraz daha kırmızılaştılar ve pul pul oluyorlar.

Doktora birkaç gün önce gittim tahlil değerlerinin iyi olduğunu söyledi. Hap bitsin gel dedi ve 3 adet hap kaldı. Yani 3 gün sonra tekrardan muayene olacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı