Roblox ve Minecraft nasıldır?

@Monolova pek düşünmüyorum. Aklımda olan tek yükseltme 3. nesil Ryzen'a geçmekti ama sistemim bu haliyle dengeli olunca vazgeçtim şimdilik. DDR5 her sene daha da yaklaşırken şu anda sistemi gittiği yere kadar götürmek istiyorum. B350 anakarta 3. nesil Ryzen ve daha üst bir ekran kartı çıkmak, ilerleyen zamanlarda 550'ye geçmekten daha karlı olur benim fikrime göre. 😌

@Monolova pek düşünmüyorum. Aklımda olan tek yükseltme 3. nesil Ryzen'a geçmekti ama sistemim bu haliyle dengeli olunca vazgeçtim şimdilik. DDR5 her sene daha da yaklaşırken şu anda sistemi gittiği yere kadar götürmek istiyorum. B350 anakarta 3. nesil Ryzen ve daha üst bir ekran kartı çıkmak, ilerleyen zamanlarda 550'ye geçmekten daha karlı olur benim fikrime göre. 😌
Bende yükseltme istiyorum ekran kartı tarafında. Eski 1600 var ama eski olduğuna bakmayın yani. 😂
5700XT düşündüm ama yeni nesil gelicek fiyatları düşer falan derken.. Bilin bakalım ne oldu.

Dolar bana uzaklardan el salladı.

@Monolova 1600 AE güzel bir işlemci, 2600 ile 3600 arasındaki fark 1600 ile 2600 arasında yok biliyorsun. Watt başına performansta 5700 XT, 5000 ailesinin en düşük kartı aslında. 5600 XT fiyat ve mevcut sistemine uyum ve yükseltme olarak iyi bir alternatif olabilir, hem hala oldukça yeni bir model. 😌

@Monolova 1600 AE güzel bir işlemci, 2600 ile 3600 arasındaki fark 1600 ile 2600 arasında yok biliyorsun. Watt başına performansta 5700 XT, 5000 ailesinin en düşük kartı aslında. 5600 XT fiyat ve mevcut sistemine uyum ve yükseltme olarak iyi bir alternatif olabilir, hem hala oldukça yeni bir model. 😌
Bottleneck olur diyen kısım var o yüzden.. 5600XT tarafında size katılıyorum. Neyse dağıttık iyice burayı hocam. İyi forumlar. 😂

Roblox'un yeni oyunları hiç güzel değil. Eski oyunlar pek bir eğlenceli geçiyordu. Arkadaşları çağırıp birbirimize şaka yapardık hep. Minecraft'ın bana çok yararı oldu, kendi kodlama dili olan Skript'i öğrenip yeni yeni şeyler yapıyordum. Ancak bir gün çok sıkıldım ve bıraktım. Çok ani oldu bırakışım. Skript yazmayı bırakalı 2 yıl oldu ve her şeyi unuttum. Şuanda çok üşeniyorum geri öğrenmeye. Yani Minecraft her zamanki gibi kazandı oylamayı :)

Roblox oyunlarında 3 seçenek vardır. Oyunu emeğinle bitirmek veya kazanmak (bu çok zordur herzaman). Oyunu para yatırarak özel güçler veya özel eşyalar alarak bitirmek veya kazanmak (bu orta derece zorluktadır çünkü o güçleri ve eşyaları kullanarak yinede azıcık emek vermen gerekir). 3. seçenek ise robloxa özel yapılmış hileler satın almaktır (bu en kolay yoldur hiç emek vermeden otomatik oyunu bitirebilirsiniz). Ve şunu söyliyim roblox'un büyük çoğunluğu bu hileleri kullanır. Ve bu hileler en fazla 1 2 gün fixlenir ondan sonra bu hilelere güncelleme gelerek tekrar çalışır hale gelirler. Yani roblox'un ve roblox'un içindeki oyunların yapımcılarının yapıtğı hile korumaları yetersizdir.

Ama minecraftta ya emek vericeksin yada vip gibi şeyler alıcaksın hatta bazı sunucularda vip alsanda sadece görünüş açısından yararı olabiliyor. Hemde hile korumaları çok daha güçlüdür.

Bu yüzden minecraft güzel ve eğlencelidir fakat roblox'u önermem.

Robloxta bayağı güzel oyun var bence ama kitlesi çok toxic kişilerle doldu son zamanlarda.
Minecraft ise her zaman mükemmeldir.
Minecraft leş öyle yazdıklarına bakma oynarsan 5-6 saat sonra feci sıkılırsın en azından Roblox'ta biton içerik var ama P2W bir de 2side çocuk oyunu.
Leş değil sadece sen gidip singe player girmişsin biraz oynayıp çıkmışsın online'da bedwars skywars gibi modlar eğlenceli ve premiumun varsa hypixel gibi serverlarda aşırı mini game'ler var.Tek başınayken mod kurarsan yine eğlenceli oluyor.
Zula P2W değil, yapımcıları P2W.
Roblox'u bıraktım ama dediğinin alakası yok Roblox'taki oyunları Roblox'un kurucusu yapmıyor normal insanlar yapıyor oyuna robuxlu eşyalar ekleyip eklememek onların seçimi isterse herşeyi ücretsizde yapabilirler herşeyi ücretlide yapabilirler.Ama zuladaki herşeyin fiyatını yapımcıları belirliyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı