Robot kodlama için en uygun diller nedir?

TheKinGFL

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, acaba robot kodlamak için en uygun kodlama dili nedir? Ben C++ ve Java olarak duymuştum. Sizin fikirlerinizi de almak isterim.

C ile kodlanıyor. Java ile robotik kodlama yapanı hayatımda görmedim :D. C++'da kullanılıyor fakat C'ye göre daha fazla alan kapladığı için tercih edilmiyor. Arduino kütüphanesi'de C tabanlı olduğu için benzer işler.

C ile kodlanıyor. Java ile robotik kodlama yapanı hayatımda görmedim :D. C++'da kullanılıyor fakat C'ye göre daha fazla alan kapladığı için tercih edilmiyor. Arduino kütüphanesi'de C tabanlı olduğu için benzer işler.

Anladım, sağ olun. Peki ilk önce C öğrenip ondan sonra C++ öğrenmem kolay olur mu? @316332

Son düzenleme:
Hiçbir yazılım dili bilmiyor isen Python'dan başla. Taban olarak daha kolay. Robotik ve görüntü işleme için çok uygun.
Yalnız ben şunu yapmak istiyorum ileride böyle büyük projeler yapmak istiyorum. Onun için C dillerini öğrenmek daha uygun olur herhalde. Ama daha başka fikirleriniz varsa dinliyorum...

Yalnız ben şunu yapmak istiyorum ileride böyle büyük projeler yapmak istiyorum. Onun için C dillerini öğrenmek daha uygun olur herhalde. Ama daha başka fikirleriniz varsa dinliyorum...

Projelerden bahsederseniz ona göre yardımcı olabilirim. Görüntü işleme kullanmayacaksanız pythona gerek kalmayabilir. Veya ince ayar gerektiren işlemlerde C daha işlevseldir.
Ama dediğim gibi ilk yazılım dili direk olarak Cden başlamak zorlar. Python'da temel atıp C ye geçmenizi öneririm.

Geri
Yukarı