Robot kodlama için en uygun diller nedir?

KS
TheKinGFL

TheKinGFL

Femtopat
Katılım
12 Haziran 2021
Mesajlar
75
Sırf proje yapacağım diyorsan bilmem ama ben bu işte ilerleyeceğim, belki ileride gömülü sistemlerle uğraşacağım diyorsan C öğren. Bugünkü popüler dillerin sözdizimi C’den alınma. Zorlanırsın diyenlere aldırış etme bence. Tabii ki zorlanacaksın. Zorlanmadan bir şey mi öğreniliyormuş?
O zaman ben C'den başlayıp yavaş yavaş C++'a yoğunlaşayım mı?
Çok pardon hocam, C lazım.
C/C++ mı yani?
 
KS
TheKinGFL

TheKinGFL

Femtopat
Katılım
12 Haziran 2021
Mesajlar
75
Sen bir C öğren, programlamanın mantığındaki kavra iyice. Uğraşacağın alanın en popüler dili zaten. Gömülü sistemden bahsediyorum.
Anladım sen C ile başla zaten C++ falan filan arkasından gelir diyorsunuz?
@Primearc Teşekkürler ve iyi geceler hocam. Birde ara sıra böyle sorular atarım buaraya bakıp cevaplarsanız sevinirim. Tekrardan iyi geceler hocam.😍
 
KS
TheKinGFL

TheKinGFL

Femtopat
Katılım
12 Haziran 2021
Mesajlar
75
Evet bu dilleri kullanabilirsiniz, eğer "yapay zeka" dan kastınız kamera ile bir şeyleri algılayıp ona göre işlem yapma ise Python'daki OpenCV kütüphanesine bakabilirsiniz.
Yapay zekadan kastım Bostan Dynamics'in robotları gibi hocam.😊Tam bilmiyorum hocam o yapay zeka tarzını da :'( Ama yukarıda yazdığım gibi hocam. @ensardev
 
Son düzenleme:

ensardev

Picopat
Katılım
19 Aralık 2020
Mesajlar
502
Makaleler
1
Çözümler
3
Yer
tty1
Yok be hocam. O anlamda demedim hangi dili kullanmıyorlar dedim.
Açık kaynak değil o yüzden bilemeyiz, ancak açık kaynak olan SDK(geliştirici kiti, buradaki sdk mesela spot robotunun geliştirici kiti)' sı Python kullanıyor.
 

Yeni konular

Yukarı