Robot Süpürgenin Yedek Parçasını Çıkarıp Garantiye Vermek

ROD_DRAGE

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Biz Arçelik'ten 1 hafta önce, RS 9034 HM model bir robot süpürge almıştık. Ürünü almış olduğumuz ilk gün düzgün bir şekilde kullanamadık. Telefon uygulamasından verdiğimiz komutları dinlemiyordu. Bunun üzerine yetkili servis çağırdık. Ürünün anakartında kronik bir arıza olduğunu tespit ettiler ve 1 hafta sonra sıfır ürün değişimi yapabileceğimizi söylediler. Şimdi bugün veya yarın, bayiye gidip ürün değişimi yapabiliyoruz. Bir aile ferdim de: “Eski robot süpürgeyi teslim etmeden önce içinden mop bezini ve yedek fırçaları alsak, bir sorun olur mu?” dedi. Çünkü ürünün yedek parçalarının temin edilmesi biraz zormuş galiba. Üründe de başta da demiş olduğum gibi kronik bir problem olduğundan dolayı; üretim hatası olarak direkt fabrikaya gönderecekler miş. Bu yüzden tekrar kapalı kutu olarak mağazada satılmayacak. Ben de yine de bu hareketin pek etik olacağını düşünmedim. Sizce bahse etmiş olduğum aile ferdim mi haklı, ben mi?

Edit: Arkadaşlar fark etmeseler bile ben bunun ahlaki açıdan çok doğru bir hareket olmayacağını düşünüyorum. Bu yüzden yedek parçaları almayacağız. Teşekkür ederim herkese yorumları için.

Son düzenleme:
Teknik servisten rica edin sorun olan parçayı çıkarsın sadece o parçayı götürün madem kalan kısımlarını yedek parça olarak sonra kullanırsınız.

Teknik servisten rica edin sorun olan parçayı çıkarsın sadece o parçayı götürün madem kalan kısımlarını yedek parça olarak sonra kullanırsınız.

Çok özür dilerim ama tam olarak anlamadım ne demek istediğinizi. Arızalı olan parça anakartmış. Onun da zaten tamir edilmesi; teknik servisin çıkartıp, yapabileceği bir şey değilmiş. Bu yüzden her halükarda sıfır ürün değişimi olacakmış. Kutunun içinden çıkan yedek mop bezi ve kenar fırçalarını almak ve arızalı ürünü kutusuyla o şekilde teslim etmek; hem ahlaki hem de resmi açıdan bir problem olur mu? En çok bunu merak ettik biz.
Kabul etmezler zaten. Size nasıl verildiyse öyle vermeniz gerekiyor.

Kabul etmemeleri bir yana bende zaten bunun pek doğru olacağını düşünmüyorum. Teşekkür ederim yorumunuz için.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Biz Arçelik'ten 1 hafta önce, RS 9034 HM model bir robot süpürge almıştık. Ürünü almış olduğumuz ilk gün düzgün bir şekilde kullanamadık. Telefon uygulamasından verdiğimiz komutları dinlemiyordu. Bunun üzerine yetkili servis çağırdık. Ürünün anakartında kronik bir arıza olduğunu tespit ettiler ve 1 hafta sonra sıfır ürün değişimi yapabileceğimizi söylediler. Şimdi bugün veya yarın, bayiye gidip ürün değişimi yapabiliyoruz. Bir aile ferdim de: “Eski robot süpürgeyi teslim etmeden önce içinden mop bezini ve yedek fırçaları alsak, bir sorun olur mu?” dedi. Çünkü ürünün yedek parçalarının temin edilmesi biraz zormuş galiba. Üründe de başta da demiş olduğum gibi kronik bir problem olduğundan dolayı; üretim hatası olarak direkt fabrikaya göndereceklermiş. Bu yüzden tekrar kapalı kutu olarak mağazada satılmayacak. Ben de yine de bu hareketin pek etik olacağını düşünmedim. Sizce bahse etmiş olduğum aile ferdim mi haklı, ben mi?
Benim adım Serdar Tezcan. Dolandırıcılar Kralı...

Geri
Yukarı