Robotik kodlama nedir?

569801

Hectopat
Makaleler
4
Arkadaşlar bugün böyle bir kurs olduğunu öğrendim yakınlarımda, bu robotik kodlama nedir? Oyun yapılabilir mi bu çeşitlerle? Araştırdığım kadarı ile Python C++ gibi dillere robotik kodlama deniyormuş, ya da ben yanlış anladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
C++ ile Arduino, ESP kartlarını ile projeler yapabilirsiniz bununlar ilgili robothistan YouTube kanalın bir göz atın bu yaptığınız projeleri danışman öğretmen bularak Tübikat ve TEKNOFEST'e başvurabilirsiniz.

Bunun gibi çok kanal var basit ve güzel anlatıyorlar

Robotik kodlama en azından bildiğim kadarıyla robotlarla alakalı olan ve işin içinde birazda olsa mekanik bulunan kodlama türü. Python veya C++ gibi kodlama dilleri çok amaçlıdır kankam, oyun yapmak için Dijital Oyun Tasarımı veya Oyun Geliştirme kurslarına bakman gerek.

Oyun için farklı programlama dilleri bilmeniz gerekiyor. Ayrıca bir oyun motoru seçip bunun üzerinden gitmeniz gerekiyor.
Yani bu kodlamayı öğrenirsem oyun yapamıyorum öyle mi arkadaşlar?

Ek olarak başlangıç için Unity öneririm. Hem arayüz açısından, hem de hafiflik açısından. Unity ile oyun yapmak için C#'da değişkenler, döngüler, fonksiyonlar ve UnityEngine kütüphanesini bilmeniz yeterli.

Yeni konular

Geri
Yukarı