Rock için 3500TL elektro gitar önerisi

Değil, çoğu zaman bir avantaj hatta. Ben Floyd Rose kullanıyorum ve şunu açıkça söyleyebilirim ki bir sonraki gitarım kesinlikle sabit köprülü olacak. İşime ara sıra yaradığı oluyor fakat vazgeçilmez bir özellik değil.

Değil, çoğu zaman bir avantaj hatta. Ben Floyd rose kullanıyorum ve şunu açıkça söyleyebilirim ki bir sonraki gitarım kesinlikle sabit köprülü olacak. İşime ara sıra yaradığı oluyor fakat vazgeçilmez bir özellik değil.

Tamamdır hocam. Attığınız 1. ilana yazdım. Eğer güncelse daha detaylı fotoğraf ve ses isteyip alacağım. Dikkat etmem gerek bir şey var mı?

İlan sahibi ufak tefek çizikler var demiş, onların detaylı fotoğrafını isteyin mutlaka. 3 manyetik pozisyonunda hem clean hem drive tonlarında videolar isteyin. Onun dışında fiyatı bir miktar daha indirmeyi deneyebilirsiniz. 3.400'e sorun çıkarmayacaktır bence. Ayrıca her ne kadar amfi bu konuda biraz daha etkili olsa da çalmayı düşündüğünüz şarkılardan örnekler isteyin, ilan sahibi çalmayı biliyorsa. Gitarın tarzınıza gittiğinden emin olun.

1. gitar güzele benziyor. Hocam peki Floyd Rose olmaması eksi bir unsur mu bir gitarda?

Değil, çoğu zaman bir avantaj hatta. Ben Floyd Rose kullanıyorum ve şunu açıkça söyleyebilirim ki bir sonraki gitarım kesinlikle sabit köprülü olacak. İşime ara sıra yaradığı oluyor fakat vazgeçilmez bir özellik değil.

Ben de bir Jackson gitara sahibim. Üstündeki Floyd Rose'u kilitledim, sabit köprü haline geldi. Vaktim olursa bir luthiere götürüp Hard tail bir köprü taktıracağım ve Floyd Rose bölümündeki boşluğu aşağıdaki şekilde da doldurtacağım.

Tam bir hız gitarı. Klavye ve ergonomi çok rahat ama o kocaman metal köprü ile altındaki yaylar, sustain i ve ton kararlılığını ciddi şekilde etkiliyor.

Adsız.png

İlan sahibi ufak tefek çizikler var demiş, onların detaylı fotoğrafını isteyin mutlaka. 3 manyetik pozisyonunda hem clean hem Drive tonlarında videolar isteyin. Onun dışında fiyatı bir miktar daha indirmeyi deneyebilirsiniz. 3.400'e sorun çıkarmayacaktır bence. Ayrıca her ne kadar amfi bu konuda biraz daha etkili olsa da çalmayı düşündüğünüz şarkılardan örnekler isteyin, ilan sahibi çalmayı biliyorsa. Gitarın tarzınıza gittiğinden emin olun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam böyle müzikleri seviyorum. Şimdi elimde ana müziğin elektro gitardan çıktığı bir müzik yok.
Attığım şarkıda zaten ilk saniyelerde gitardan çıkıyor sesler sonra işte efekt koymuşlar. (Müzik konusunda terimleri pek bilmiyorum. Siz anladınız :D)

Bu ton bu gitardan alınır. Fakat iyi ve büyük bir amfi gerek. Olmadı bilgisayara bağlayıp pluginlerle bu tonu alabilirsiniz diye düşünüyorum. İkincisinin nasıl yapıldığı hakkında ben de engin bilgiye sahip değilim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam böyle müzikleri seviyorum. Şimdi elimde ana müziğin elektro gitardan çıktığı bir müzik yok.
Attığım şarkıda zaten ilk saniyelerde gitardan çıkıyor sesler sonra işte efekt koymuşlar. (Müzik konusunda terimleri pek bilmiyorum. Siz anladınız :D)

Bu ton bu gitardan alınır. Fakat iyi ve büyük bir amfi gerek. Olmadı bilgisayara bağlayıp pluginlerle bu tonu alabilirsiniz diye düşünüyorum. İkincisinin nasıl yapıldığı hakkında ben de engin bilgiye sahip değilim.

Hangi tonun kastedildiğini anlamadım ama videoda 2 gitar var.
İlk bass giriyor sonra ritm ve nakaratlarda ince seslerde oktav yapan ikinci gitar mevcut.

Ton meselesi; ilk gitarda Boostlanmış bir hi-gain amfi + girişte kompressör, send - return arası noise gate. Sıfır reverb. Dubling efekti. Muhtemelen gitar yarım ton ya da bir ton düşük akord edilmiş.)

Lead gitar: Aynı tona açık wah pedalı ile ile oktav çalmış.

Hocam Rock çalacaksanız en iyisi bir SG veya Les Paul olur. İkinci el tarafını sizin araştırmanız lazım. Eğer ikinci el istemezseniz Epiphone'un uygun fiyatlı bazı gitarları var:

Tabi bu fiyata Les Paul almanız zor, onun ikinci el tercih etmeniz lazım.
1. gitar güzele benziyor. Hocam peki Floyd Rose olmaması eksi bir unsur mu bir gitarda?
Bu kişiden kişiye değişir. Tel değiştirileceği zaman daha fazla acı çektirir floyd rose. Ama benim açımdan olması çok güzel bir şey. O whammy bar trick'lerini uygulamak acayip zevkli.

Geri
Yukarı