Çözüldü Rocket League 0xc000007b Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Jackdaw713

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, uzun zamandır Steam kullanan birisiyim. Rocket League adlı oyunu bayağıdır oynuyorum, 2 gün önce bir güncelleme geldi ve oyunu açmaya çalıştığımda ilk defa çalıştırmak için hazırlanıyor yazdı bekledim yüklendi sonra kapandı ve oyunun yanında çalışıyor yazdı sonra eşitleniyor yazısı çıktı ve kapandı. Hiçbir şekilde oyunu açamadım. Oyunun dosyalarında rocketleague.exe'yi de çalıştırdığımda: "Program, D3DCOMPILER_43.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlayamıyor. Bu sorunu çözmek için programı yeniden yüklemeyi deneyin." diyor dll dosyasını internetten indirip SysWOW63 klasörünün içine attım fakat bu seferde rocketleague.exe yi çalıştırdığımda: "Uygulama düzgün olarak başlatılamadı (0xc000007b). Uygulamayı sonlandırmak için Tamam düğmesine tıklatın." Hatasını alıyorum.
2 gündür tamamen bunun için uğraşıyorum, internette bir sürü çözüm buldum ama hiçbirini yapamadım.Şimdiden teşekkürler. PC:64bit

hata2.jpg

hata3.jpg

hata.jpg

hata4.jpg

Çözüm
Hatalı dosyaları silip gerekli Visual paketlerini yükledik ancak sistem Windows 7 olduğu için hata verdi.
Windows 7 güncelleştirmeleri yapılacak, onun dışında Windows 10'a geçilecek.
Bende de aynı sorun vardı. Steam'dan çıkıp yeniden girdiğimde düzeliyordu. Sizde sanırım DX sorunu var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de başka oyunlarda yaşadım onu oradaki hata yazısında yazan DLL'leri ve 0xc00007b'yi indirdim düzeldi. Ama sizde ne olur bilemem.

D3DCOMPILER_43.dll uzantısını herhangi bir siteden indirip attıysan sistemin virüs kapabilir. Benim arkadaşımda PUBG için aynı hatayı vermişti önce Windows Update'ı kontrol ettik, ordan sonuç çıkmayınca uzantıyı System32'den silmiştik daha sonra Directx'in kendi programını indirip sistemi taratmıştık ve o otomatik eksik olanı bulup güncel versiyonunu kurmuştu.

Ben DLL dosya indirden indirmiş olmam lazım ama yine de profesyonel bir cevap almadan benim yaptığımı denemeyiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı