Rocket League açılmıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Mehmet Asim

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarımda yüklü olan Rocket League oyununu açamıyorum. Oyunu Epic Games üzerinden almıştım. Oyun tepki vermemekte, doğrulama vs denedim. DirectX 11 gerektirmekte oyun ve bende DirectX 12 desteklenmekte. Yardımcı olursanız sevinirim.

Rapor paylaşın.

@Mehmet Asim Rapor oluşturun ama işim var, biraz gecikebilir geri dönmem.

Rapor paylaşın.

Silin;
C:/Windows/System32/msvcp140.dll
C:/Windows/System32/msvcrt.dll

Kurun;

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
Yukarıdaki işleme gerek yok. Öyle bir silme işlemi ki geri dönüşü olmayabilir. Sildirilmek istenen DLL dosyalarından biri herhangi bir paketle kurulmuyor yanlışım yoksa. Formata uzatmayalım işi.

Raporunuzda tek gördüğüm OneDrive'ı silmeniz gerektiği. Şuradan silin:

Yukarıdaki işleme gerek yok. Öyle bir silme işlemi ki geri dönüşü olmayabilir. Sildirilmek istenen DLL dosyalarından biri herhangi bir paketle kurulmuyor yanlışım yoksa. Formata uzatmayalım işi.

Hocam, bu DLL dosyasını sildirip DirectX aracını yükletsek olur mu?

Emin olmadığım için yanlış bilgi vermek istemiyorum.

1614180929914.png

Kuruluyor hocam buradan bakabilirsiniz.

Eki Görüntüle 894382
Fotoğraf gözükmüyor.

Eki Görüntüle 894382
Hayır, gerek yok. Sildirilmesi gereken DLL çoğunlukla kendini belli ediyor zaten. Bizi kabaca sistem dosyaları ilgilendiriyor, oyun dosyaları değil.

Bu konudaki fotoğraflar buna örnek olabilir. İşi kapmak için rapor inceleyip çözülmüş konulara göz atmanız gerekiyor. DLL dosyasını silip kendi paketinden kurulum yapmak ne zarar, ne faydalı oluyor. Kabaca silip dosyanın aynısını kuruyoruz :)

Yani yine örnek üzerinden gidersek yukarıdaki öneri sadece msvcp140.dll dosyasını System32 ya da SysWOW64 klasöründen sildirmek olsaydı yanlış olmazdı. Sorunu da çözmezdi.

Kuruluyor hocam buradan bakabilirsiniz.
Kurulmuyor :) Sildirmek istediğiniz msvcrt.dll dosyasını göremiyorum. Hoş, bütün dosyalar tek tek yazılmamış zaten. Yine de sanmıyorum kurulumu yaptığını.

Hayır, gerek yok. Sildirilmesi gereken DLL çoğunlukla kendini belli ediyor zaten. Bizi kabaca sistem dosyaları ilgilendiriyor, oyun dosyaları değil.

Bu konudaki fotoğraflar buna örnek olabilir. İşi kapmak için rapor inceleyip çözülmüş konulara göz atmanız gerekiyor. DLL dosyasını silip kendi paketinden kurulum yapmak ne zarar, ne faydalı oluyor. Kabaca silip dosyanın aynısını kuruyoruz :)

Yani yine örnek üzerinden gidersek yukarıdaki öneri sadece msvcp140.dll dosyasını System32 ya da SysWOW64 klasöründen sildirmek olsaydı yanlış olmazdı. Sorunu da çözmezdi.

Kurulmuyor :) Sildirmek istediğiniz msvcrt.dll dosyasını göremiyorum. Hoş, bütün dosyalar tek tek yazılmamış zaten. Yine de sanmıyorum kurulumu yaptığını.
Hocam incelerken bu hataları gördüm PC'de olsaydım ekran görüntüsü atardım. Tabii siz daha iyi bilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210224-184750_Chrome.png
    Screenshot_20210224-184750_Chrome.png
    386,9 KB · Görüntüleme: 31

Yeni konular

Geri
Yukarı