Rocket League düşük FPS ve "Error 67" hatası

ConTroller

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar oyunu daha yepyeni satın aldım.
Oyunu benim sisteminden biraz daha kötü sistemlerde FHD Max ayarlarda 60FPS'te oynuyorlar. Ben ise oyunu birkaç şeyi işaretlemeden 30-50FPS arasında oynuyorum.
Ve ne zaman çok oyunculu oynamak istesem Error 67 diyor ve asla bağlanamıyorum, fakat baştan alıyor sunucu bulmayı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamen modeminizin, oyunun istediği portları yönlendirmediğinden dolayı oluşan bir hata. Modem arayüzüne girip aile yönetiminde ya da ebeveyn ayarlarının seçili olmadığından emin olup tekrar yazar mısınız acaba? Büyük ihtimalle Türk Telekom kullanıyorsunuzdur diye düşünüyorum bu arada.

Tamamen modeminizin, oyunun istediği portları yönlendirmediğinden dolayı oluşan bir hata. Modem arayüzüne girip aile yönetiminde ya da ebeveyn ayarlarının seçili olmadığından emin olup tekrar yazar mısınız acaba? Büyük ihtimalle Türk Telekom kullanıyorsunuzdur diye düşünüyorum bu arada.
Evet, Türk Telekom. Ve galiba problem gerçekten bu, yarın buna bakacağım, fakat şimdilik en endişelendiğim düşük FPS almam. Kaç kişi benim işlemci, ekran kartına ve daha düşük hızlarda RAM'lerde oyunu 60FPS'te kaldırırken (max ayarlar) ben ise X570 anakart+970EVO 1TB SSD+aynı işlemci-ekran kartı ile max ayarlarda 30-50 FPS alıyorum. Çok zoruma gitti, ne zaman yüksek FPS'ler göreceğim merak konusu. Hiçbir zaman FPS'im bu sistemi toplarken hesapladığım kadar yüksek olmadı, ha bir de stabil overclock ile deniyorum. GPU+CPU overclocklanmasına rağmen FPS yerlerde.

Evet, Türk Telekom. Ve galiba problem gerçekten bu, yarın buna bakacağım, fakat şimdilik en endişelendiğim düşük FPS almam. Kaç kişi benim işlemci, ekran kartına ve daha düşük hızlarda RAM'lerde oyunu 60FPS'te kaldırırken (max ayarlar) ben ise X570 anakart+970EVO 1TB SSD+aynı işlemci-ekran kartı ile max ayarlarda 30-50 FPS alıyorum. Çok zoruma gitti, ne zaman yüksek FPS'ler göreceğim merak konusu. Hiçbir zaman FPS'im bu sistemi toplarken hesapladığım kadar yüksek olmadı, ha bir de stabil overclock ile deniyorum. GPU+CPU overclocklanmasına rağmen FPS yerlerde.

Ekran kartınızı güncellediniz mi?

Videonun ne zaman çekildiğine bakabilirsin. Belki de oyuna gelen güncellemeler yüzünden artık daha az fps alıyor olabilirsin.

Bir de bütün sürücülerinin güncelliğinden emin ol. Özellikle ekran kartının.

Eğer hala yüksek fps alamıyorsan tavsiye olarak ekran çözünürlüğünü düşürmeyi deneyebilirsin. Genelde işe yarar.

Diğer bi etken de soğutmadan kaynaklı olabilir tabii. Güzel bir macunun zamanı gelmiş olabilir. Belki de birkaç tane fan.

Yarın baktıktan sonra eğer ebeveyn kontrolü ya da ona benzer bir isimle ilgili ayarın açık olduğunu görürsen, kapat ve öyle girmeye çalış oyuna. Öyle bir seçenek işaretli değilse Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayıp port yönlendirmek istediğini söylemen en basit yoldur. Yardımcı olacaklardır.

Daha bir zor olan yol da portu kendin yönlendirmen. Öğrenmek istersen internette kendi modeminin modelini yazarak biraz araştır. Her modem arayüzünün port açma/yönlendirme şekli değişebiliyor. Rocket League'in istediği portları öğrenip ona göre de ayar çekebilirsin. İyi forumlar :)

Ekran kartınızı güncellediniz mi?
Herşey güncel gözüküyor, tüm driver'lar herşey güncel, anlamıyorum. Cidden herşeyi yaptım fakat hep düşük FPS, hep hayal kırıklığı. Ryzen 3 3200G kullanıyorum, ileride RTX 3080 ve Ryzen 4000'e geçiş işlemci+GPU'su olarak kullanıyorum ve samimice belirteyim ki sandığınız kadar kötü değil-bende olmasından daha iyi olması lazım, deneyimi olan ve kullanan insanlara sordum bunu. Tek kişi de değiller, ve onlar bana bu işlemci-ekran kartı ile RL'de ultrada 60FPS değerlerini aldığını tam bir ay önce söylediler, yani güncelleme ile alakalı da olamaz. Bilemiyorum, CS:GO'da da aynı şey oluyordu, çoğu oyunlarda da düşük FPS verdi hayal kırıklığına uğrattı, ne yapacağım bilemedim. Ryzen 3 3200G'den beklentim yoktu fakat bu kadar da olamaz dedirtti bana.
Sistem bileşenlerini yazar mısınız?
Ryzen 3 3200G
Gigabyte X570 UD (B450 Tomahawk MAX ile arasında kaldıktan sonra buna yöneldim.)
Samsung 970 EVO 1TB
HyperX Fury 2x8GB 3200MHz CL16, ileride 4x8 yapacağım.
Kasamda üç adet fan bulunuyor ve 3.950GHz işlemci+1700MHz iGPU OC yaptığımda bile şuana kadar gördüğüm en sıcak değer 76 derece, sistem gayet düzgün çalışıyor. Bu overclock'tan asla donmalar ya da mavi ekranlara rastlamadım, stabil.

Ekran kartınızı belirtmemişsiniz. Ekran kartınız var mı? Varsa modeli nedir acaba?
Yok, dediğim gibi şuan Ryzen 3 3200G geçiş için, Vega 8 iGPU'sunu kullanıyorum ve sorduklarım da aynı şekilde kullanıyor, gördüğüm benchmarklardan ve onların tepkisinden dolayı onlara güveniyorum diyebilirim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buna bir bakın derim, videonun zaten yorumları da çok az fakat altta bir kullanıcının
"This video is fake" dediği yorumun altında bir arkadaş ile tartışmam var (ben b4ss1zm hd oluyorum), ve o da denedikten sonra bana teker teker anlattı ve başta savunduğu fikri gerçekçi bir şekilde terkettiği için ben inandım açıkçası. Sizler de bir bakın.

Yok, dediğim gibi şuan Ryzen 3 3200G geçiş için, Vega 8 iGPU'sunu kullanıyorum ve sorduklarım da aynı şekilde kullanıyor, gördüğüm benchmarklardan ve onların tepkisinden dolayı onlara güveniyorum diyebilirim.
Benchmark testine baktım ilgili kartınızla. Maksimum ayarlarda 50 fps gözüküyor. Ve videonun temmuz ayında çekildiğini görüyorum. Oyuna gelen bi güncellemenin bu sorunu verdiğine ihtimal veriyorum. Halbu ki minimum ayarlarda düşük fps alıyorsunuz. Driverlardan başka bir çözüm önerisi gelmiyor aklıma. Driverların en güncel olduğuna tekrardan emin olun lütfen. Bir de dediğim ekran çözünürlüğü tavsiyesini kullanın ve öyle deneyin. Bakalım ne olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı