Çözüldü Rocket League sürekli artan gecikme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Qualty

Hectopat
Makaleler
1
Xbox üzerinden Rocket League oynarken sürekli ping artıyor neden? İnternetim Kablonet 100 Mbps.

Son düzenleme:
Çözüm
Xbox'ın testinde sonuç bu.

Ama Xbox'ın internet testinde sonuç bu oyunun sunucularında sorun yok sadece benim gecikmem artıyor.
Öyle dediğine bakmayın. Normalde kesin konuşmam ama İnternetime çok güveniyorum. İnanın ben bile problem yaşıyorsam bu Xbox ile ilgilidir.
Hocam 54 ms gördüğünüz gibi. Mümkünse kablolu bağlanın. Etkisi olacaktır. İlla kablosuz diyorsan 5GHz varsa kullan.
54ms aldığı sunucu Frankfurtta. Türkiye için değerleri iyi. Jitter'i de benim gibi yok. Muhtemelen o da benimle aynı altyapıda.

Ben oyun optimizasyonlu bir router aldım.
Rocket League Xbox optimizasyonu yaptım. Port bile açtım. Maalesef düzelmiyor. Bu Xbox ile ilgili dediğim gibi. Çoğu oyunda da var bu problem. Rainbow 6'da bile yaşıyorum. Bilgisayarda da kablosuz bağlanıyorum hiçbir sorun yok.

Önceden yapmazdı. Son zamanlarda yapıyor özellikle dediğiniz anormal ping artışlarını. Muhtemelen kablosuz vericisi sağlıklı değil. Çünkü bu kablosuz verici epey gürültü çıkarıyor. (Ses anlamında değil, parazitlenme ve ağda kararsızlık yapma açısından)
Xbox'ın testinde sonuç bu.

Ama Xbox'ın internet testinde sonuç bu oyunun sunucularında sorun yok sadece benim gecikmem artıyor.
Öyle dediğine bakmayın. Normalde kesin konuşmam ama İnternetime çok güveniyorum. İnanın ben bile problem yaşıyorsam bu Xbox ile ilgilidir.
Hocam 54 ms gördüğünüz gibi. Mümkünse kablolu bağlanın. Etkisi olacaktır. İlla kablosuz diyorsan 5GHz varsa kullan.
54ms aldığı sunucu Frankfurtta. Türkiye için değerleri iyi. Jitter'i de benim gibi yok. Muhtemelen o da benimle aynı altyapıda.

Ben oyun optimizasyonlu bir router aldım.
Rocket League Xbox optimizasyonu yaptım. Port bile açtım. Maalesef düzelmiyor. Bu Xbox ile ilgili dediğim gibi. Çoğu oyunda da var bu problem. Rainbow 6'da bile yaşıyorum. Bilgisayarda da kablosuz bağlanıyorum hiçbir sorun yok.

Önceden yapmazdı. Son zamanlarda yapıyor özellikle dediğiniz anormal ping artışlarını. Muhtemelen kablosuz vericisi sağlıklı değil. Çünkü bu kablosuz verici epey gürültü çıkarıyor. (Ses anlamında değil, parazitlenme ve ağda kararsızlık yapma açısından)

Son düzenleme:
Çözüm

Kablosuz gücü %100 ve paket kaybı %1 yani ani gecikmenin bir sebebi yok sorunum ani gecikme. Xboxa bağlı olan internet 5GHz.
Önceden yapmazdı. Son zamanlarda yapıyor özellikle dediğiniz anormal ping artışlarını. Muhtemelen kablosuz vericisi sağlıklı değil. Çünkü bu kablosuz verici epey gürültü çıkarıyor. (ses anlamında değil, parazitlenme ve ağda kararsızlık yapma açısından)

Dediğiniz gibi şu zamanlarda sorunum oldu teşekkürler.
Konu kilitlenebilir.

Son düzenleme:
Xbox üzerinden Rocket League oynarken sürekli ping artıyor neden? İnternetim Kablonet 100 Mbps.
Bu arada KabloNet modeminiz varmış. Şimdi görüntülüyorum. Kablonet modemleri sağlıklı modemler değildir özellikle kablosuz açısından. Haberiniz olsun. Sizde bana kıyasla daha fazla internet problemi yaşanabilir. KabloNet kullanıyorsanız Kablolu bağlantı farz. Özellikle oyun için. Kablosuz'u sağlıklı değil çoğu modeminin.

Geri
Yukarı