Rocket League'de Yapılan Irkçılığı Nereye Şikayet Edebilirim?

ztKK99

Hectopat
Makaleler
2
Bugün çok normal bir şekilde Rocket League oynuyordum, neredeyse hiç bir hatam olmamasına rağmen yediğimiz bir gol sebebiyle ismimi de (AbdusselamKazan) görüp, ırkçılık (siyah köpek, terörist, köpek, terörist, git savaşta öl) yapmaya başladı.
Hatta ilk söylediğinde takmadım(Sadece terörist dediğinde), oyunuma baktım 5-4 oldu; öne geçtik susar sandım ama daha da söylemeye başladı. Ben de oyunu sabote ettim, kendi kaleme 2 gol atıp maçın 6-5 olmasını sağladım.
Oyun içi şikayet ettim ama fazla bir ceza alacağını sanmıyorum. Başka nereye şikayet edebilirim?

Takma böyle insanları kafana derim maçı satmanada gerek yoktu bence.

"Madde 216- (1) halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır."

Hükümleri yer almaktadır.

Bu kapsamda; internette milli ve manevi değerlere saldırı ile sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak yapılan hakaret ve saldırıların yer aldığı internet siteleri ile karşılaşılması durumunda, aşağıda yer alan ihbar hattı vasıtasıyla bu internet adreslerini bildirebileceğiniz gibi, en yakın kolluk birimine ya da savcılığa da durumu yazılı veya sözlü olarak ihbar edebilirsiniz.

Emniyet Genel Müdürlüğü İhbar Hattı

Yeni konular

Geri
Yukarı