Rockstar Games ve Ubisoft gibi şirketlerin Türkiye karşıtlığı

Zaten korsan indirildiği için Türkçe getirmiyorlar yerelleştirmeye harcayacağı paranın karşılığını alamayacak niye uğraşsın ki. Ne kadar satın alınırsa burada da satıyoruz yerelleştirme yaparsak daha da çok satılır derler. O yüzden korsan indirip Türkçe getirsinler öyle alırım demenin bir anlamı yok.

Abi harbi öyle bir konuşuyorsun ki görende sanıcak diğer tüm serilerde Türkçe dil desteği varda son çıkan oyunlarda yok. Bana bir tane Rockstar firmasına veya Ubisoft firmasına ya da diğer dev firmalara ait sadece 1 tane Türkçe alt yazı desteği olan oyun göster, bu söylediğini haklı bulayım.
Her şeyi korsana bağlamak dünyanın en saçma şeyi. Fransa bizden daha fazla korsan kullanan bir ülke, ama neredeyse her oyunda dil desteği ve dublajı var. İş parada bitiyor.

Hay sen çok yaşa.

Abi harbi öyle bir konuşuyorsun ki görende sanıcak diğer tüm serilerde Türkçe dil desteği varda son çıkan oyunlarda yok. Bana bir tane Rockstar firmasına veya Ubisoft firmasına ya da diğer dev firmalara ait sadece 1 tane Türkçe alt yazı desteği olan oyun göster, bu söylediğini haklı bulayım.

Hay sen çok yaşa.
Böyle bir durumda senin Türkçe altyazı isteme hakkın var mı?

Ekran Alıntısı.PNG

2.PNG

3.PNG

Adamlar Türkçe karşıtı falan değiller. Sadece ceplerine bakarlar. Dilinin prestiji yoksa ve firmaya kazanç sağlamıyor isen adam da dilini eklemez bitti gitti.

Sen korsan oynamaya devam et dostum. Sonra da "Türkçe neden yok" diye söylenip durursun.

Tabii ki devam edeceğim, ölene kadar. Bahsettiğim CD projekt Red, Tencent Games, Xbox Game studios bile varken o firmalara kuruş yediremem.

Her şeyi korsana bağlamak dünyanın en saçma şeyi. Fransa bizden daha fazla korsan kullanan bir ülke, ama neredeyse her oyunda dil desteği ve dublajı var. İş parada bitiyor.
Bende korsan kullanıyorum genelde fiyatı alabileceğim seviyeye düştüğü zaman alıyorum mesela Odyssey'i korsan oynuyordum indirime girdi silip orjinalini aldım. Diğer ülkelerde korsan kullanan kadar orjinal alanda var mesela Rusya o yüzden yerelleştirme yaptığında karşılığını alıyor firma.

Tabii ki devam edeceğim, ölene kadar. Bahsettiğim CD projekt Red, Tencent Games, Xbox Game studios bile varken o firmalara kuruş yediremem.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Böyle bir durumda senin Türkçe alt yazı isteme hakkın var mı?

Eki Görüntüle 735409
Eki Görüntüle 735406
Eki Görüntüle 735408

Hocam seni gerçekten anlıyorum fakat korsan denilince akla ilk gelen ülkelerden İtalya, İspanya, Fransa, Brezilya gibi ülkeler var biz hatta 14. sıradaydık geçen sene. Bu sene yanılmıyorsam 11. sıradayız. Bu ülkelere dil desteği veriyorsa buna rağmen benim dediğime geliyor konu yine. Irkçılıktan başka hiçbir sebebi yok.

Hocam seni gerçekten anlıyorum fakat korsan denilince akla ilk gelen ülkelerden İtalya, İspanya, Fransa, Brezilya gibi ülkeler var biz hatta 14. sıradaydık geçen sene. Bu sene yanılmıyorsam 11. sıradayız. Bu ülkelere dil desteği veriyorsa buna rağmen benim dediğime geliyor konu yine. Irkçılıktan başka hiçbir sebebi yok.
Brezilya'da Portekizce konuşuluyor. Diğer söylediğin ülkeler de Euro kullanıyor.

Avrupalı bir çok oyun firması var Ubisoftta bunlardan biri adamlar konuştuğu dili niye eklemesin oyuna.

Oyunda Türkçe yok diye emek hırsızlığı yapıyorsunuz sonra oyun firması neden Türkçe destek koymuyor diye ahkam kesiyorsunuz.

Oyun firmaları zaten Türkiye'de olması gerekenden ucuza satıyor biz ona rağmen korsan oynuyorsak oyun firması neden bizi neden düşünsün, sen düşünür müydün?

Yeni konular

Geri
Yukarı