Röntgene göre ayak taban derecesi nedir?

Ben ölçüp atayım.

Ben ölçüp atayım.
Sizin düztabanlık halis mi?

Ekran görüntüsü 2024-01-30 200015.png
Ekran görüntüsü 2024-01-30 195901.png

L 17.53
R 16.98

NOT
Açıları ölçerken bu linkteki bilgilerden yararlandım. En iyi bilgiyi her zaman alanında uzman bir ortopedi doktoru verecektir.

Son düzenleme:
Bu uzucu oldu😞, ben bu rontgenlerde ayagimi cok sert basmistim cihaza saglik mulakatinda ayagimi sadece koysam ve hafif bukme taktigiyle kac derece arttirabilirim acaba gecebilir miyim sizce?

Ben ölçüp atayım.

Eki Görüntüle 2102177Eki Görüntüle 2102178
L 17.53
R 16.98

NOT
Açıları ölçerken bu linkteki bilgilerden yararlandım. En iyi bilgiyi her zaman alanında uzman bir ortopedi doktoru verecektir.

Bu uzucu oldu😞, ben bu rontgenlerde ayagimi cok sert basmistim cihaza saglik mulakatinda ayagimi sadece koysam ve hafif bukme taktigiyle kac derece arttirabilirim acaba gecebilir miyim sizce?
Evet ayağınızı nasıl bastığınız anlaşılıyor röntgenden. Düztabandan geçmek için ayağını içe doğru büken çok kişi var ve şuan okuldalar. Yani sizin de çok bi' payınız yok zaten 2-3 derece artma ihtimali var. Bence şansınızı deneyin. Buna bel bağlamayın elenmeye hazırlıklı olun ama elemelere gidin ve geçmek için uğraşın. Artabilir de artmayabilir de. Bunu öğrenmenin tek yolu gidebiliyorsanız başka bir hastaneye gidip ölçtürün.

Ben ölçüp atayım.

Eki Görüntüle 2102177Eki Görüntüle 2102178
L 17.53
R 16.98

NOT
Hocam sizi suçlamak için demiyorum kesinlikle fakat ölçümlerinizde bir yanlışlık olmuş olabilir mi? Ben ölçtüğümde 19 derece çıkıyor ikisi de. Belki benim ölçümüm yanlıştır emin değilim.

ginifab protractor 20240130202646.jpgginifab protractor 20240130202643.jpg

Hmm tamam, o zaman benim ölçümüm yanlış. Keşke sizinki yanlış olsa...
Ölçümlerimiz arasında pek fark yok. Umarım ben yanlış ölçmüşümdür. Size şunu söyleyeyim geçen senenin mezunlarından bir arkadaş düztabandan elenirim diyordu yine de gir dedik girdi düztabandan çıkmadı ama kan değerlerinden elediler. Neyin hayır olup olmadığını bilemezsiniz. Yazın Ankara'da Kara Harp Okulunda buluşmak dileğiyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı