ROG Crosshair VIII Hero X570 sistem toplama

B550 Aorus Master üç M.2 slotunda da Gen 4 desteklidir.
Bu model mi hoca.
Hocam sanırım ASUS tarafı B550 tarafında boş sanırım doğru düzgün kart çıkartmamış oraya zaten konunun başında söylemiştim hocam ya ASUS ya da Gigabyte Aorus Master modelini biraz anlatabilir misiniz siz artık bu konularda üstadısınız.

Bu kartın tek ve bence en büyük eksikliklerinden biri Type-C girişi anakartın arka girişi haricinde yok. Bundan daha ucuz modellerde bile bu özellik kasanın önüne takılabilecek sekilde destekliyor. Ayrıca sadece 1 tane PCI 4.0 SSD girişi desteği var ileride daha iyi bir SSD takmak isterseniz sistemde 2 tane PCI 4.0 girişli kullanamayacaksınız.

Konsollar için vergi azaldı ancak PC tarafında gelişme yok diye biliyorum.
Ayrıca sadece 1 tane PCI 4.0 SSD girişi desteği var ileride daha iyi bir SSD takmak isterseniz sistemde 2 tane PCI 4.0 girişli kullanamayacaksınız.
Bu bilgi yanlış işte.
Anakartın 3 M.2 slotu da Gen 4 destekli, ancak üç ya da iki disk birden Gen 4 olursa ilk PCIe X16 yuvası X8 modunda çalışmakta.
Screenshot_20210104-224119.png

Type-C konusunda haklısınız.

Konsollar için vergi azaldı ancak PC tarafında gelişme yok diye biliyorum.

Bu bilgi yanlış işte.
Anakartın 3 M.2 slotu da Gen 4 destekli, ancak üç ya da iki disk birden Gen 4 olursa ilk PCI-e X16 yuvası X8 modunda çalışmakta.
Eki Görüntüle 816873
Type-C konusunda haklısınız.

Yanlış bilgilendirme oldu orada kusura bakmayın o dediğim farklı bir modelde vardı Master modeliyle karıştırmışım.

@Mithat Berhan hocam müsaitseniz bir sorum olacak iş yerinden bir abimiz sistem toplayacak RAM'i bana sordu. CL 18 RAM alsam bir sıkıntı olur mu dedi bilmeden yanlış yönlendirmeyeyim dedim. Bir sorun teşkil eder mi düşük performans veya FPS kaybı olur mu?

@Mithat Berhan hocam müsaitseniz bir sorum olacak iş yerinden bir abimiz sistem toplayacak RAM'i bana sordu. CL 18 RAM alsam bir sıkıntı olur mu dedi bilmeden yanlış yönlendirmeyeyim dedim. Bir sorun teşkil eder mi düşük performans veya FPS kaybı olur mu?

CL değerini ne kadar düşük alırsa o kadar iyi olur o değeri internetin ping değeri olarak düşünebilirsiniz CL değerinde de aynı prensip geçerli.

Geri
Yukarı