Çözüldü ROG G16 2023 laptopta Windows başlatılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YusufDurak

Attopat
Daha fazla  
Olay şöyle, ASUS ROG G16 2023 model laptopuma 2 TB Kingston kc 3000 SSD taktım, halihazırda bulunan 500GB SSD'yi bu SSD'ye klonladım. Ardından her şeyin çalıştığını kontrol ettim ve eski diski CMD kullanarak tamamen sildim, ardından disk yöneticisinden yeni disk olarak tekrar Windows'a tanıttım. Her şey yolunda gidiyor gibi görünürken bilgisayarı kapatmaya çalıştığımda kapanmadığını ve kilit ekranına geri döndüğünü gördüm. Ardından tuştan kapanmaya zorladım, fakat tekrar açıldığından beri bu hata ile karşı karşıyayım. Ne yapmam gerektiği hakkında en ufak fikrim yok, BIOS ekranından SS'leri de bırakıyorum. Hızlıca cevap verebilirim ve gerekli SS'leri atabilirim, teşekkürler.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    149,1 KB · Görüntüleme: 24
  • image.jpg
    image.jpg
    198,3 KB · Görüntüleme: 20
  • image.jpg
    image.jpg
    203,5 KB · Görüntüleme: 18
Çözüm
Son durum şöyle: Forumları ve YouTube'u uzunca gezdikten sonra bir sonuca ulaşamadım ve aşağıya linkini bıraktığım Tutorial'ı buldum, diski klonlamak için kullandığım programın (Macrium) uygulamasını kullanarak bir kurtarma sürücüsü oluşturdum. Bu sürücüyü boot ettim, Tutorial'da geçenleri birebir yaptım. Ardından kurtarma sürücüsü olmadan Windows yüklü diski boot ettim, bu kez Windows'un yükleme halkalarını görebiliyordum, fakat yine de bir süre sonra mavi ekran ve yeniden başlama sorunu ortaya çıkıyordu. Yani hala sorun çözülmemişti, ardından BIOS'ta birkaç ayar ile deneme yanılma yaparak neyin diskin okunmasına engel olduğunu anlamaya çalıştım. Anladığım kadarıyla Intel VMD aktif olduğu sürece diskler görünmüyor (laptopa ilk kez Windows kurduğumda da bu şekildeydi, ek paketler indirerek çözmüştüm). Ancak, bunu devre dışı bırakmama rağmen, bu sefer hata kodu göstermeyen bir mavi ekranla karşılaşıyordum. Birkaç restart'ın ardından beklenmedik bir şekilde Windows sorunsuzca açıldı. Henüz önemli dosyalarımın tümünü yedeklemedim dolayısıyla tekrar kapatıp açmayı denemeyeceğim, fakat her şey yolunda gibi görünüyor.

Tutorial: Error code: 0xc000000e - Why won't Windows start? - The Big Tech Question

Güncelleme: Yeniden başlatmak bir soruna yol açmadı, görünüşe göre Macrium'un tool'u işini yapmış.
Son düzenleme:
Öyle yapacağım, en kısa sürede döneceğim.

Flash belleği hazırlıyorum bu sırada sorayım, siz ne yapmamı öneriyorsunuz flash belleği boot ettikten sonra? Açıklarsanız sevinirim

USB'den açtıktan sonra şimdi kur demek yerine bilgisayarınızı onarına basın sonra sorun gidere basın sonra başlangic onarmaya basın.

USB'den açtıktan sonra şimdi kur demek yerine bilgisayarınızı onarına basın sonra sorun gidere basın sonra başlangic onarmaya basın.
Pekala denediğimde yazacağım

Hocam başlangıç onarmaya tıkladığımda "Başlangıç Onarma bilgisayarınızı onaramadı" dedi.

Komut isteminden deneyebileceğim fixler görüyorum forumlarda, var mıdır öneriniz?

Son düzenleme:

Şöyle bir durum var, flash'ı boot edip komut istemine girdiğimde "list disk" dediğimde asla diğer diskleri görmüyor. Burada başka bir sorun var çünkü izlediğim her rehberde diskler burada sıralanıyor. Acaba boş olan diske windows kurup diğer diskteki dosyalarımı kurtarabilir miyim mümkün müdür?

Şöyle bir durum var, Flash'ı boot edip komut istemine girdiğimde "list disk" dediğimde asla diğer diskleri görmüyor. Burada başka bir sorun var çünkü izlediğim her rehberde diskler burada sıralanıyor. Acaba boş olan diske Windows kurup diğer diskteki dosyalarımı kurtarabilir miyim mümkün müdür?

Olabilir neden olmasın?

Son düzenleyen: Moderatör:
Son durum şöyle: Forumları ve YouTube'u uzunca gezdikten sonra bir sonuca ulaşamadım ve aşağıya linkini bıraktığım Tutorial'ı buldum, diski klonlamak için kullandığım programın (Macrium) uygulamasını kullanarak bir kurtarma sürücüsü oluşturdum. Bu sürücüyü boot ettim, Tutorial'da geçenleri birebir yaptım. Ardından kurtarma sürücüsü olmadan Windows yüklü diski boot ettim, bu kez Windows'un yükleme halkalarını görebiliyordum, fakat yine de bir süre sonra mavi ekran ve yeniden başlama sorunu ortaya çıkıyordu. Yani hala sorun çözülmemişti, ardından BIOS'ta birkaç ayar ile deneme yanılma yaparak neyin diskin okunmasına engel olduğunu anlamaya çalıştım. Anladığım kadarıyla Intel VMD aktif olduğu sürece diskler görünmüyor (laptopa ilk kez Windows kurduğumda da bu şekildeydi, ek paketler indirerek çözmüştüm). Ancak, bunu devre dışı bırakmama rağmen, bu sefer hata kodu göstermeyen bir mavi ekranla karşılaşıyordum. Birkaç restart'ın ardından beklenmedik bir şekilde Windows sorunsuzca açıldı. Henüz önemli dosyalarımın tümünü yedeklemedim dolayısıyla tekrar kapatıp açmayı denemeyeceğim, fakat her şey yolunda gibi görünüyor.

Tutorial: Error code: 0xc000000e - Why won't Windows start? - The Big Tech Question

Güncelleme: Yeniden başlatmak bir soruna yol açmadı, görünüşe göre Macrium'un tool'u işini yapmış.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı