ROG G17 sistemde RTX 2060 GPU kullanımı düşük

ShadowChas3r

Femtopat
Daha fazla  
Yeni bir ASUS ROG G17 laptop aldım. RTX 2060 ekran kartı var ama düşük FPS alıyorum. Mesela Valorant'ta 150 üstünü zor goruyorum. Arkadaşımda GTX 1650 var, 200 altına düşmüyor. MSI Afterburner'den kontrol yaptığımda GPU'yu %50 kullanıyor. Bunu nasıl çözerim?

Çozünürlük veya grafik ayarı yükseltmesseniz kullanamaz sistem.
Bu arada Valorant'ın optimizasyonu güzel değil bende RX 550 var bende 150 alıyorum.

Laptopunuzu şarja takılı iken oyunlarını açınız. Güç ayarlarınız da oyuna girerken yüksek performans seçili şekilde olsun. En güncel driver kurulumunu yapıp, Driver Booster tarzı programlar kullanmaktan kaçının.

Laptopunuzu şarja takılı iken oyunlarını açınız. Güç ayarlarınız da oyuna girerken yüksek performans seçili şekilde olsun. En güncel driver kurulumunu yapıp, Driver Booster tarzı programlar kullanmaktan kaçının.

Şarja takılı 3. part driver programları kullanmıyorum ve güç seçenekleri yüksek performansta.

Tek kanal RAM var ise aşırı normal ve bu arada GTX 1650 ile nasıl 200 altına düşmüyor? Bende var 150-220 arası ama çok değişken.

Şarja takılı 3. part driver programları kullanmıyorum ve güç seçenekleri yüksek performansta.
Nvidia Denetim Masası üzerinden 2K çözünürlük ayarı yapıp çözünürlüğü yükselttikten sonra deneyebilir misiniz? Bir ihtimal 1080p çözünürlük bu ekran kartına "çerez" geliyor olabilir.

Görev yöneticisinden Bellek'i seçin sağ tarafta kullanılan yuvalar var ora da ne yazıyor.

1 yazıyor sanırım tek kanal.
NVIDIA Denetim Masası üzerinden 2K çözünürlük ayarı yapıp çözünürlüğü yükselttikten sonra deneyebilir misiniz? Bir ihtimal 1080p çözünürlük bu ekran kartına "çerez" geliyor olabilir.

RAM tek kanal sebebi bu sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı