Elektronik ROG Impact II Moonlight İtopya mağazalarında 499 TL

Ayrıca Impact II Moonlight'ı bugün almışsın sanırım. Daha mouse eline gelmeden insanlara bu kadar savunma yapıp diğer ürünleri kötülemek de işin heyecanına kaçıyor biraz sanırsam. Anlıyorum seni dostum merak etme :)

Hocam keşke ağır konuşmasaydınız o kadar arkadaş kendini avutuyordu kötü bir mouse aldığı için. Üstüne gitmeye gerek yok.
Onu şimdi fark ettim, iş işten geçmiş artık İtopya'nın iade departmanıyla cebelleşir daha sonra para iadesi alamayınca da THH ile uğraşır en sonunda da sarı siteden 250TL'ye elden çıkartmaya çalışır.

Steelseries biraz yanlış olmuş.
Aerox 5 ve üstü hariç gerisi vasat. Rival serisini hiç saymıyorum bile. Ayriyetten kulaklıkları da iyi değil, sadece mouse değil. Klavye bandında eskiden Apex serileri güzeldi ve çok aşırı pahalı değildi şimdi pek bilgim yok. Bu arada QCK kullanıyorum ilk fırsatta çöpe gidecek isteyen varsa kargo ücreti karşılığında yollarım.

@Maximum
1672350996415.png

Aerox 5 ve üstü hariç gerisi vasat. Rival serisini hiç saymıyorum bile. Ayriyetten kulaklıkları da iyi değil, sadece mouse değil. Klavye bandında eskiden Apex serileri güzeldi ve çok aşırı pahalı değildi şimdi pek bilgim yok. Bu arada QCK kullanıyorum ilk fırsatta çöpe gidecek isteyen varsa kargo ücreti karşılığında yollarım.

@Maximum Eki Görüntüle 1617757
Mouseları kötü. Eskiden Razer'ın kötüydü sonra ele aldı. Kulaklıklar konusunda aynısını söyleyemeyeceğim. Bana kalırsa da kulaklıklar Steelseries'de iyi Razer'da kötü. Razer sadece basstan ibaret kafa ağrıtan kulaklıklar üretiyor. Razer'la kıyasladım en yakın iki rekabet o diye. Logitech'in de kulaklıklarını sevmiyorum gerçi o da ayrı mesela.

Mouseları kötü. Eskiden Razer'ın kötüydü sonra ele aldı. Kulaklıklar konusunda aynısını söyleyemeyeceğim. Bana kalırsa da kulaklıklar Steelseries'de iyi Razer'da kötü. Razer sadece basstan ibaret kafa ağrıtan kulaklıklar üretiyor.
İkisi de iyi değil hocam. Hatta bazı kullanıcılar GPX'in bile kötü olduğunu söylüyor. O yüzden üst segmentte HyperX en üst segmentte Audeze, Arctis Nova Pro, Benq Olufsen, Senheiser gibi markaların en iyi modelleri tercih edilebilir. Ama gidip Arctis 7 veya yeni çıkan kulaklıklarından almak yerine gidip HyperX Cloud 2 alırım, güncellik istiyorsam Cloud 2 Wireless alırım, Virtuoso alırım.

Bu arada Blackshark biraz övülüyor ama pek emin değilim.

İkisi de iyi değil hocam. Hatta bazı kullanıcılar GPX'in bile kötü olduğunu söylüyor. O yüzden üst segmentte HyperX en üst segmentte Audeze, Arctis Nova Pro, Benq Olufsen, Senheiser gibi markaların en iyi modelleri tercih edilebilir. Ama gidip Arctis 7 veya yeni çıkan kulaklıklarından almak yerine gidip HyperX Cloud 2 alırım, güncellik istiyorsam Cloud 2 Wireless alırım, Virtuoso alırım.

Bu arada Blackshark biraz övülüyor ama pek emin değilim.
Hocam Cloud 2 demişsiniz ama Cloud 2'de o kadar çok kronik sorun var ki kablo sorunu var. Ya bir taraftan ses gidiyor ya da mikrofon gidiyor. Arctis oyuncu kulaklığı olarak her istenileni veriyor. Siz odyofil kulaklığı arıyorsanız başka tercihlere yönelmelisiniz. Kötü dediğiniz neye göre mesela müzik performansına göre yorumluyorsanız yanlış çünkü amaç o değil. Gider Bose, Bang & Olufsen, Technics, Audio-Technica gibi markalara yönelirim zaten öyle bir şey olsa.

Son düzenleme:
Hocam Cloud 2 demişsiniz ama Cloud 2'de o kadar çok kronik sorun var ki kablo sorunu var. Ya bir taraftan ses gidiyor ya da mikrofon gidiyor. Arctis oyuncu kulaklığı olarak her istenileni veriyor. Siz odyofil kulaklığı arıyorsanız başka tercihlere yönelmelisiniz. Kötü dediğiniz neye göre mesela müzik performansına göre yorumluyorsanız yanlış çünkü amaç o değil. Gider Bose, Bang & Olufsen, Technics gibi markalara yönelirim zaten öyle bir şey olsa.
Ben oyunda Stereo performansını ele alırım, dışarıdan ses alıp almadığına bakarım. Her ne kadar umrumda olmasa da dışarıya ses verip vermediğine bakarım. Bugüne kadar kaç tane üst segment kulaklık denedim ama Stereo kanalında Cloud 2 kadar temiz ses veren birkaç tane kulaklık ancak olmuştur onlar da daha güncel HyperX modelleri ve Virtuoso'dur. Ayrıca Cloud 2 dışarıdan hiç ses almıyor. Windows sesi %70 oyun sesi %70 olduğunda biri bağırsa bile duymuyorum bu özelliği bile gayet yeterli benim için. Kablo sorununa gelecek olursak bugüne kadar 30'dan fazla Cloud 2 hem kırmızı modelini hem 2021 kırmızı modelini hem de son çıkan gri modelini denedim hiçbirinde ses gitme sorunu vs. yaşamadım.

7.1 performansına gelecek olursak müzik, video, film konusunda oldukça tatmin ediyor zaten. Yine de dediğim gibi Cloud 2 yerine daha güncel HyperX modellerine yönelmek mantıklı olur fakat bütçe kısıtlıysa gidip sarı siteden veya 2.el forumlardan garantili Cloud 2 alıp çok fazla para vermeden üst düzey kalitede bir kulaklığa sahip de olunabilir.

Ayrıca saydığım markaları Odyofil için saymadım, tek tek model belirtmekle uğraşmadım fakat oyun performansında top tier olan modelleri var.

Ben oyunda Stereo performansını ele alırım, dışarıdan ses alıp almadığına bakarım. Her ne kadar umrumda olmasa da dışarıya ses verip vermediğine bakarım. Bugüne kadar kaç tane üst segment kulaklık denedim ama Stereo kanalında Cloud 2 kadar temiz ses veren birkaç tane kulaklık ancak olmuştur onlar da daha güncel HyperX modelleri ve Virtuoso'dur. Ayrıca Cloud 2 dışarıdan hiç ses almıyor. Windows sesi %70 oyun sesi %70 olduğunda biri bağırsa bile duymuyorum bu özelliği bile gayet yeterli benim için. Kablo sorununa gelecek olursak bugüne kadar 30'dan fazla Cloud 2 hem kırmızı modelini hem 2021 kırmızı modelini hem de son çıkan gri modelini denedim hiçbirinde ses gitme sorunu vs. yaşamadım.

7.1 performansına gelecek olursak müzik, video, film konusunda oldukça tatmin ediyor zaten. Yine de dediğim gibi Cloud 2 yerine daha güncel HyperX modellerine yönelmek mantıklı olur fakat bütçe kısıtlıysa gidip sarı siteden veya 2.el forumlardan garantili Cloud 2 alıp çok fazla para vermeden üst düzey kalitede bir kulaklığa sahip de olunabilir.

Ayrıca saydığım markaları Odyofil için saymadım, tek tek model belirtmekle uğraşmadım fakat oyun performansında top tier olan modelleri var.
Açıkçası ben rahatlığa bakarım dışarıdan ses alıp vermesine bakmam çünkü deri veya kadife pad sevmiyorum, rahatlık seviyorum. Zaten evde oyunda kullanıyorum evimde ses yok bu yüzden izolasyon takacağım son şey. Sorun yaşamamışsınız fakat Google'a Cloud 2 right/left ear stopped working tarzı bir şey yazarsanız binlerce konu bulabilirsiniz ki 3 arkadaşımda vardı 2'sinde de oldu bu durum zaten. Cloud 2 de Takstar markasının Pro 80 modeline HyperX logosu basılmış versiyonu zaten. O modelde direkt kronik sorun vardı. Tercihleriniz farklı olabilir ama bu o kulaklığı kötü yapmaz, sizin tercihlerinize uymuyor olabilir. Sonuçta bu kulaklıkların hepsinde oyunda düşmanın nereden geldiğini anlayabiliyorsunuz ki Gaming kulaklık alırken bu önemli ve dediğim gibi hafiflik, rahatlık benim açımdan. Onun dışı oyundan çıkınca başka kulaklık takıyorum zaten.

Açıkçası ben rahatlığa bakarım dışarıdan ses alıp vermesine bakmam çünkü deri veya kadife pad sevmiyorum, rahatlık seviyorum. Zaten evde oyunda kullanıyorum evimde ses yok bu yüzden izolasyon takacağım son şey. Sorun yaşamamışsınız fakat Google'a Cloud 2 right/left ear stopped working tarzı bir şey yazarsanız binlerce konu bulabilirsiniz ki 3 arkadaşımda vardı 2'sinde de oldu bu durum zaten. Cloud 2 de Takstar markasının Pro 80 modeline HyperX logosu basılmış versiyonu zaten. O modelde direkt kronik sorun vardı. Tercihleriniz farklı olabilir ama bu o kulaklığı kötü yapmaz, sizin tercihlerinize uymuyor olabilir. Sonuçta bu kulaklıkların hepsinde oyunda düşmanın nereden geldiğini anlayabiliyorsunuz ki Gaming kulaklık alırken bu önemli ve dediğim gibi hafiflik, rahatlık benim açımdan. Onun dışı oyundan çıkınca başka kulaklık takıyorum zaten.
Hocam Arctis serisinde de benim tüm arkadaşlarım Eko sorunu yaşadı. Hepsinin oyun sesi bana geliyordu DC'de. Ayrıca sünger pad falan böyle şeyler kişisel şeyler. İstediğiniz modelin sonuna "issue" ekleyerek aratın en az 100 tane Reddit postu çıkacaktır karşınıza. Cloud 2 bu işin demirbaşıdır, fanboyluk asla yapmam fakat gerçekten öyle.
Benim evimde de ses yok ama dışarıdan gelen klavye sesi, mouse sesi bile dikkatini dağıtabilir. Ayrıca dış dünyayla kopunca oyuna daha iyi odaklanırsın.

rekabetçi oyunlarda salyası akan biri.
150TL'lik Uyduruk 3327 sensör ile oyun oynarken başarılar. "Yazılım desteği umrumda, fiyatı umrumda." derken lafı da ayrı komik. Üsteki ayrı komik :D Asus'un yazılımı çok kötü, fiyatta aşırı pahalı, gerçi bilgisiz adama dünya güllük gülistanlık boşver.

Geri
Yukarı