ROG Rampage V anakarta TPM-9665V çipi takılırsa çalışır mı?

EmreMRE21

Hectopat
İşlemci
i5820
Merhaba,
2015 yılında topladığım güçlü bir bilgisayarım var ve tüm ihtiyaçlarımı halen karşılıyor, ancak Windows 11 geçişim sonrası Valorant denemek isteyince TPM hatası aldım.
Sonradan araştırınca anakartımın TPM 2.0 çipinin olmadığını öğrendim ve araştırdığım kadarıyla X99 özellikli anakarta çip sonradan takılıyormuş.
Ancak hangi çipi almam gerektiğini danışmak istiyorum;
Anakartım: ASUS ROG Rampage v

6710_01.jpg

CPU-Z ekranı:

Ekran görüntüsü 2024-04-02 032118.png

Amazon üzerinde bulduğum çipin linki;

Yurt dışı forum sitesinde ise benim anakartıma takıp çalıştığını söyleyen bir kullanıcı var,
Onun aldığı ürün de buymuş; AOM-TPM-9665V / AOM-TPM-9665V-S / AOM-TPM-9665V-C | Add-on-Module | Accessories | Products - Super Micro Computer, Inc.

Linkteki ürünü alırsam kullanabilir miyim? Tavsiyede bulunursanız sevinirim,
Teşekkürler.

edit:
aliexpress üzerinde alternatif ürün de buldum, anlayan arkadaşlar yorum yaparsa ona göre sipariş vereceğim

Dosya Ekleri

• top_1.jpg
    top_1.jpg
    326,2 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Merhaba,
2015 yılında topladığım güçlü bir bilgisayarım var ve tüm ihtiyaçlarımı halen karşılıyor, ancak Windows 11 geçişim sonrası Valorant denemek isteyince TPM hatası aldım.
Sonradan araştırınca anakartımın TPM 2.0 çipinin olmadığını öğrendim ve araştırdığım kadarıyla X99 özellikli anakarta çip sonradan takılıyormuş.
Ancak hangi çipi almam gerektiğini danışmak istiyorum;
Anakartım: ASUS ROG Rampage v

Eki Görüntüle 2156949

CPU-Z ekranı:

Eki Görüntüle 2156947

Amazon üzerinde bulduğum çipin linki;

Yurt dışı forum sitesinde ise benim anakartıma takıp çalıştığını söyleyen bir kullanıcı var,
Onun aldığı ürün de buymuş; AOM-TPM-9665V / AOM-TPM-9665V-S / AOM-TPM-9665V-C | Add-on-Module | Accessories | Products - Super Micro Computer, Inc.

Linkteki ürünü alırsam kullanabilir miyim? Tavsiyede bulunursanız sevinirim,
Teşekkürler.

edit:
aliexpress üzerinde alternatif ürün de buldum, anlayan arkadaşlar yorum yaparsa ona göre sipariş vereceğim
Kullanırsın,sıkıntı olmaz.

Ürünü alırsan kullanırsın sorun olmaz. Recep Baltaş da öyle kullanıyordu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
evet bu video da bana umut olmuştu, ama video altındaki link görüntülenemiyor, teknik detaydan pek anlamadığım için o çipin benzeri hangi linktedir acaba emin olamadım

Kullanırsın,sıkıntı olmaz.
hangisini ama ?

Yeni konular

Geri
Yukarı