ROG RTX 3090 sıcaklığı nasıl düşürülür?

yzb.soap

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ROG 3090 ekran karta sahibim %84-90 fanda 70-73 derecede takılıyor kapalı kasada. Macun yenilenmesi ve ped yenilenmesi ile fan hızımda ve sıcaklıkta ciddi bir düşüş sağlar mıyım?

Pek sanmıyorum onun yerine kasanın yanını açabilirsiniz

Macun yenilemesi bir nebze düşürebilir fakat bende aynı kartı kullanıyorum o derecelerde yüksek fan devri çalıştırıyor daha fazla ısınmasın diye. 400küsür W değeri çekiyor onun geri dönüşüde sıcaklık olacak elbette. Ped yenilemesi VRAM'ler için o gördüğünüz değeri etkilemeyecektir.

Macun ve ped yenilemek sıcaklığı azaltmaz kasa havalandırmasi iyi olması gerekir sıcaklıklar da normal gibi.
haf 700 hocam ankarada sıcaktayım :))

Macun yenilemesi bir nebze düşürebilir fakat bende aynı kartı kullanıyorum o derecelerde yüksek fan devri çalıştırıyor daha fazla ısınmasın diye. 400küsür W değeri çekiyor onun geri dönüşüde sıcaklık olacak elbette. Ped yenilemesi VRAM'ler için o gördüğünüz değeri etkilemeyecektir.
oyunlar 73-74 değer iyi midir hocam peki kasanın yanı açıkken, kasam haf700 gelen fanlar ses olmasın diye 690 rpm de çalışıyor

Kasa modeliniz nedir?
Macun yenilemesi ile sıcaklıklarda düşüş olur fakat bahsettiğiniz gibi ciddi bir düşüş olmaz.
HAF700 hocam

Son düzenleme:
haf 700 hocam ankarada sıcaktayım :))

oyunlar 73-74 değer iyi midir hocam peki kasanın yanı açıkken, kasam haf700 gelen fanlar ses olmasın diye 690 rpm de çalışıyor

HAF700 hocam
73 derece normal saayılır zaten sıcak değil. Yinede memnun değilseniz undervolt yapabilirsiniz ki bence yapın 3090 zaten hissettirmez bile undervoltu :)

Geri
Yukarı