CPU sıcaklığı nasıl düşürülür?

Moltreach

Hectopat
Bilgisayarı 3 gün açmadım, bugün açma fırsatım oldu ve LoL oynadım biraz. Oyunun ortasında ekranda yeşil beyaz çizgiler belirdi ve bilgisayar çöktü. Ardından tekrar açıp oyun içi ısılara baktığımda işlemci 103 derece idi. Nedendir? Hiçbir işlem görmedi bu 3 gün boyunca, termal macunu da yeni sıkıldı. Sadece fanın 2 tarafında 1 tırnak kopuk, 1 tanesinde de 2 tırnak kopuk. Ondan olabilir mi?

Sorun belli zaten ama aynı sorunu bir süre önce bende yaşadım. Sıcaklıklar 105 dereceyi falan görmüştü. Tam kırılmadıysa eğer yani bende öyle olmuştu, hızlı yapıştırıcı ve iğne yardımı ile köşesinde tutturabilirsin. Ben bu şekilde çözmüştüm. 60 derece kadar fark etti.
Tamamen kırıldıysa yapabilecek bir şey yok, ucuza tırnaklar satılıyor onlardan alabilirsin.
Benim fanın fotoğraflarını eklerim, kırıldığı zaman çekmiştim.

1623947398635.png

1623947429779.png

Eğer dediğim gibi büküldüyse yapılabilir, zaten anakarta tam oturduktan sonra bir problem kalmıyor.

Sorun belli zaten ama aynı sorunu bir süre önce bende yaşadım. Sıcaklıklar 105 dereceyi falan görmüştü. Tam kırılmadıysa eğer yani bende öyle olmuştu, hızlı yapıştırıcı ve iğne yardımı ile köşesinde tutturabilirsin. Ben bu şekilde çözmüştüm. 60 derece kadar fark etti.
Tamamen kırıldıysa yapabilecek bir şey yok, ucuza tırnaklar satılıyor onlardan alabilirsin.
Benim fanın fotoğraflarını eklerim, kırıldığı zaman çekmiştim.

Eki Görüntüle 1072295

Eki Görüntüle 1072297

Eğer dediğim gibi büküldüyse yapılabilir, zaten anakarta tam oturduktan sonra bir problem kalmıyor.

Kırılmış ve ne zaman kırıldığını bilmediğim için bulamıyorum tırnakları.

Yeni konular

Geri
Yukarı