ROG STRIX 4070 Ti vs TUF 4070 Ti OC Edition

goktug blgrc

Hectopat
Selam;
ASUS ROG STRIX 4070 Ti ile ASUS TUF 4070 Ti OC Edition bu ikilem arasında kaldım. Tek fark olarak artırılmış (OC) frekans görüyorum umarım yanılmıyorumdur.
2640 MHz - ASUS ROG STRIX 4070 Ti.
2760 MHz - ASUS TUF 4070 Ti OC Edition.
Temel frekansta her ikisi de 2310 MHz de çalışıyor.
Görüyorum. Aceleye getirip uzun vadede zarar etmek istemem keşke demek istemiyorum naçizane bilgi ve deneyimlerinizi bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam;
ASUS ROG STRIX 4070 Ti ile ASUS TUF 4070 Ti OC Edition bu ikilem arasında kaldım. Tek fark olarak artırılmış (OC) frekans görüyorum umarım yanılmıyorumdur.
2640 MHz - ASUS ROG STRIX 4070 Ti.
2760 MHz - ASUS TUF 4070 Ti OC Edition.
Temel frekansta her ikisi de 2310 MHz de çalışıyor.
Görüyorum. Aceleye getirip uzun vadede zarar etmek istemem keşke demek istemiyorum naçizane bilgi ve deneyimlerinizi bekliyorum teşekkürler.

ROG STRIX daha iyidir aralarındaki fark soğutma ama gidip ROG STRIX 4070 Ti alacağınıza üzerine az daha koyup daha ucuz bir markanın 4080'ni almak daha mantıklı ya da direkt 4070 Ti'ın daha ucuzunu alın o kadar pahalı kartları almaya gerek yok.

Sadece aklımı karıştıran o aradaki küçük miktarda ki frekans. Soğutma yönünden kalite yönünde her iki karta lafım yok ama işte bilemedim teşekkürler 😃

O hız aşırtmayı kendin de NVIDIA panelindeki otomatik ince ayardan yapıyorsun. 100Mhz dünyaları değiştirmiyor, kart özünde aynı kart.

Geri
Yukarı