ROG STRIX 4090 üzerine sistem toplama

Beyaz modelini "mahmut bilişim" gibi yerler dışında Türkiye'de bulmak zaten neredeyse imkansıza yakın gibi... Dediğim gibi öyle param var savuruyorum gibi bir niyetim olmasa da tanıdık bilindik yerlerden alışveriş yaparım vatandan 60k verdim pişman mıyım %1 bile düşünmedim alırken. Sinerji'de stokta var görünüyor Z790 Hero, yarın gidip bakacağım. 7950X ile de uyumlu mu değil mi onlar bilir herhalde. Bu arada belirtmem bir şey belli edecekse benim amacım bekleyip almak değil bulduğum ve stokta gördüğüm aklımdaki parçayı alıyorum o yüzden bütçe 2. planda ve seçimden önce tüm parçaları toplamalıyım ve henüz sadece 4090 ekran kartını satın aldım.

Bütün sistem beyaz mı olacak? Anakart uyumsuz diyorum attığım ROG STRIX anakartın beyazıda var, 60k vererek fena enayilik yapmışsınız. Hero Maximus gibi modeller Extreme overclocker olmadıkça etkisi yok slotlar falan birebir aynı.

Bütün sistem beyaz mı olacak? Anakart uyumsuz diyorum attığım ROG STRIX anakartın beyazıda var, 60k vererek fena enayilik yapmışsınız. Hero Maximus gibi modeller Extreme overclocker olmadıkça etkisi yok slotlar falan birebir aynı.

Anakart öneriniz için teşekkür ederim. Peki bana şu anda ASUS ROG STRIX 4090 beyaz ekran kartı bulabilir misiniz? Şimdi Akakçe, palmiye bilişim, muz ağacı.com gibi yerlerden almamı tavsiye edecekseniz daha önceden dilim yandı bir daha asla elinde stok olmayan(olsa bile fark etmez kapalı kutularına bile güvenmem vatan İtopya gibi yerlere bile düzgün şekilde güvenemezken) sipariş verdiğinizde yurt dışından getiren satıcılardan almam... Tercih ettiğim yerler; vatan, İtopya, Gaming gen, Sinerji vb...

Anakart öneriniz için teşekkür ederim. Peki bana şu anda ASUS ROG STRIX 4090 beyaz ekran kartı bulabilir misiniz? Şimdi Akakçe, palmiye bilişim, muz ağacı.com gibi yerlerden almamı tavsiye edecekseniz daha önceden dilim yandı bir daha asla elinde stok olmayan(olsa bile fark etmez kapalı kutularına bile güvenmem vatan İtopya gibi yerlere bile düzgün şekilde güvenemezken) sipariş verdiğinizde yurt dışından getiren satıcılardan almam... Tercih ettiğim yerler; vatan, İtopya, Gaming gen, Sinerji vb...

White 4090 bir tek 60K'ya var, ülkeyede başka beyaz 4090 gelmiyor ama sırf beyaz olsun diye 20k fark vermezdim.

White 4090 bir tek 60K'ya var, ülkeyede başka beyaz 4090 gelmiyor ama sırf beyaz olsun diye 20k fark vermezdim.

Siyahları da aynı fiyat dediğim gibi güvenerek küçük satıcılardan alma riskine girmeyeceğim için bunu yapıyorum. Konuya ilgi gösteren pek kişi de olmadığından ikimiz konuşuyoruz gibi oldu :) bilginiz varsa; hem 4090 ekran kartı hem de 360mm sıvı soğutucu sığacak, hava akışı iyi beyaz renk kasa arıyorum.

Siyahları da aynı fiyat dediğim gibi güvenerek küçük satıcılardan alma riskine girmeyeceğim için bunu yapıyorum. Konuya ilgi gösteren pek kişi de olmadığından ikimiz konuşuyoruz gibi oldu :) bilginiz varsa; hem 4090 ekran kartı hem de 360mm sıvı soğutucu sığacak, hava akışı iyi beyaz renk kasa arıyorum.

İlla üst model(GameRock hariç) istiyorsanız buna bakın, Amazon satıyor 48K'ya. ROG STRIX'in fiyatı fahiş zaten.
Ayrıca kasa olarak:

İlla üst model(GameRock hariç) istiyorsanız buna bakın, Amazon satıyor 48K'ya. ROG STRIX'in fiyatı fahiş zaten.
Ayrıca kasa olarak:
  • Ekran kartı: ASUS RTX 4090 white Edition.
  • İşlemci: AMD 7950x3D.
  • Güç kaynağı: ASUS ROG STRIX 1000W 80 Plus Gold.
  • Ram: G.Skill 64 GB (2x32 GB) Trident Z5 siyah DDR5 6400MHz
  • SSD: 2X Samsung 2TB 990 Pro SSD
  • Anakart: ASUS ROG X670E-A
    Kasa: ASUS GT502
    PSU= ASUS STRİX 1000W.
    CPU sogutucu= ?

Ben de bu sistemi toplamaya karar verdim.Çoğunlukla oyun için.Ekran kartını 56k ya aldım, iade edebilirim, bir çok parçayı aldım bu sistemi yorumlarmısınız.

Kullanmakta olduğum sistemim bu şekilde
  • Ekran kartı: MSI GTX 970.
  • Monitör: MSI MAG271CQR 2K 144 HZ 1 ms.
  • RAM: G.Skill 8 GB (2x4GB) Ripjaws X DDR3 1600MHz CL9 1.5v Dual kit RAM.
  • SSD: Samsung 850 Evo 120 GB.
  • Anakart: Gigabyte Z97X-GAMING 5 Intel Z97 soket 1150 DDR3 3200MHz.
  • Güç: Corsair vs650.
  • HDD: WD elemens 1 TB hard disk.
  • Işlemci: i5-4690K CPU @ 3.50GHz.

• Ekran kartı: ASUS RTX 4090 white Edition.
  • İşlemci: AMD 7950x3D.
  • Güç kaynağı: ASUS ROG STRIX 1000W 80 Plus Gold.
  • RAM: G.Skill 64 GB (2x32 GB) Trident Z5 siyah DDR5 6400MHz
  • Anakart: ASUS ROG X670E-A
    Kasa: ASUS GT502
    PSU= ASUS STRIX 1000W.
    CPU sogutucu=?

Ben de bu sistemi toplamaya karar verdim. Çoğunlukla oyun için. Ekran kartını 56k ya aldım, iade edebilirim, birçok parçayı aldım bu sistemi yorumlar mısınız?

• Monitör: MSI MAG271CQR 2K 144 Hz 1 ms.
  • SSD: Samsung 850 EVO 120 GB.
  • Anakart: Gigabyte Z97X-Gaming 5 Intel Z97 soket 1150 DDR3 3200MHz.
  • Güç: Corsair VS650.

RAM 64 GB oyun ve yayın için gereksiz SSD olarak 990 Pro tabsiye etmiyorum, Fury regenade daha iyi olabilir, ekran kartı illa beyaz istiyorsanız olabilir Yoksa kazıktan farksız başka beyaz kart olmadığı için kafaya göre fiyat koyuyorlar. Kasa olarak GT502 yerine 5000X (white) bakın. Soğutma olarak da LS720 güzel gider.

RAM 64 GB oyun ve yayın için gereksiz SSD olarak 990 Pro tabsiye etmiyorum, Fury regenade daha iyi olabilir, ekran kartı illa beyaz istiyorsanız olabilir yoksa kazıktan farksız başka beyaz kart olmadığı için kafaya göre fiyat koyuyorlar. Kasa olarak GT502 yerine 5000X (white) bakın. Soğutma olarak da LS720 güzel gider.

RAM için hangi RAM'i öneriyorsunuz. SSD hakkında neden öyle düşünüyorsunuz, anakart için düşünceleriniz neler?

RAM için hangi RAM'i öneriyorsunuz. SSD hakkında neden öyle düşünüyorsunuz, anakart için düşünceleriniz neler?

Anakart güzel model, RAM'i aldıysanız uğraşmaya gerek yok güzel model 6000 MHz yapıp CL düşürürsünüz, SSD'nin fiyatı aşırı fahiş ve sürücü sorunu muhabbeti var, Fury regenade gibi bir model daha iyi olur.

• ekran kartı: ASUS RTX 4090 white Edition.
  • işlemci: AMD 7950x3D.
  • güç kaynağı: ASUS ROG STRIX 1000W 80 Plus Gold.
  • RAM: G.Skill 64 GB (2x32 GB) Trident Z5 siyah DDR5 6400MHz
  • anakart: ASUS ROG X670E-A
    Kasa: ASUS GT502.
    PSU= ASUS STRIX 1000W.
    CPU sogutucu=?

Ben de bu sistemi toplamaya karar verdim. Çoğunlukla oyun için. Ekran kartını 56k ya aldım, iade edebilirim, birçok parçayı aldım bu sistemi yorumlar mısınız?

• Monitör: MSI MAG271CQR 2K 144 Hz 1 ms.
  • SSD: Samsung 850 EVO 120 GB.
  • Anakart: Gigabyte Z97X-Gaming 5 Intel Z97 soket 1150 DDR3 3200MHz.
  • Güç: Corsair VS650.

Sıvı soğutucu ASUS lc ile başlayan bir tane var onu düşünüyorum ben de hemen hemen aynı parçalarımız... Ekran kartını geri verme yahu millete bakarsan 10kya bile 4090 bulursun diyorlar bulsunlar 15tane alacağım :) anakart olarak ben ASUS ROG Maximus Z790 Hero düşünüyordum ama Intel uyumluymuş o yüzden Crosshair modelini düşündüm. PSU olarak ROG Thor 1200W 80 plat almayı düşünüyorum ve RAM henüz düşünmedim... SSD seninkiler SATA mı bilmiyorum ben de 2TB M.2 SSD almayı düşünüyorum Samsung. Yarın toplamaya başlayacağım şu seçimlerden önce halletmek istiyorum. Bir de bir güç kaynağı kullanmak isteyebilirsin voltaj düzenleme elektrik derdi vb...

Ayrıca kasa olarak:
ekran kartını aldım zaten

Kasa için bir şey buldum magniumgear Neo qube 2 beyaz. Açık ve temiz bir görünüm ama hem 4090 ekran kartı hem de

ASUS ROG STRIX lc II 360 ARGB white Edition 360mm işlemci sıvı soğutucu içine sığar mı acaba bilgisi olan var mı ?​

Bir de aklıma takılan şu soru var; şimdi Z790 Maximus Hero alamıyorum çünkü soketi 7950x3D ile uymuyor. Sırf bunun için Intel i9 13900K'ya geçmeli miyim? Yani ASUS ROG Maximus Z790 Hero + i9 13900K mı yoksa ASUS ROG ASUS ROG Crosshair X670e Hero + Ryzen 9 7950x3D'mi? Hangi ikili daha iyi?

Geldiğim noktada ne yapacağımı şaşırmış durumdayım... Kimi diyor ki Intel alma işlemci konusunda AMD yıkıp geçiyor... Kimi diyor ki uzun kullanım sürelerinde Intel daha dayanıklı ( mesela 1 ay boyunca hiç kapanmadan yayında olacak bir bilgisayar düşünün) diğer taraftan sıvı soğutmalara sıcak bakmayan akıtır diyen tipler var. Hala 7950x3D ve ROG Crosshair mi yoksa Extreme mi almalıyım kararsızım, öteki yandan ROG Maximus Hero Z790 ve Intel i9 13900K mı almalıyım bir türlü karar veremedim. Kullanma amacım belli, yayın ve uzun süreli(1ay boyunca hiç yayın kapanmadan mesela) kullanım... Yok bunu alma para israfı şunu yapma bu işini görür demek yerine bunun bundan fiyat farkı şudur ve atıyorum aralarında 10k fiyat farkı var ve + olarak sunabildiği tek şey 2 port fazlası diye açıklama yapılsa anlayacağım ama "para israfı boş ver bu işini görür" diye bir öneri şeklini kabul edemiyorum. Varsa derdimden anlayan mantıklı bir öneride bulunarak bunu çözebilirse sevinirim. Çünkü bu hafta toplamam lazım bilgisayarı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı