ROG STRIX 4090 üzerine sistem toplama

@ErkanKarakus Sistemin son hali nedir, hepsini aldınız mı?
@yapiz bu kasalardan hangisi almalıyız, birde lian li dynamic 011 evo var psu yan tarafa monte edilen, o kasa hakkında düşünceleriniz neler?

@ErkanKarakus Sistemin son hali nedir, hepsini aldınız mı?
@yapiz bu kasalardan hangisi almalıyız, bir de Lian Li dynamic 011 EVO var PSU yan tarafa monte edilen, o kasa hakkında düşünceleriniz neler?

Lian Li 3 4K civarıydı o olabilirdi ama fahiş fiyata çıkmış, 011'in fiyatı düşmüş güzel kasa alınır. 5000X ya da bunu alın.

@ErkanKarakus sistemin son hali nedir, hepsini aldınız mı?
@yapiz bu kasalardan hangisi almalıyız, bir de Lian Li dynamic 011 EVO var PSU yan tarafa monte edilen, o kasa hakkında düşünceleriniz neler?

ASUS ROG STRIX 4090 ekran kartı,
AMD Ryzen 9 7950x3D işlemci,
Soğutucu konusunda hala kararsızım büyük ihtimalle uyumluysa ASUS ROG STRIX lc II 360mm ya da ryujin beyaz modeli varsa onu da düşünebilirim,
Anakart ASUS ROG Crosshair Hero X670-E(henüz almadım ama stok sıkıntısı yok)
Corsair Vengeance 6000MHz CL30 1.40v (32x32) 64 GB Dual kit RAM,

Magniumgear Neo Qube 2 IM, Dual Chamber ATX Mid-tower kasayı Amazon'dan söyledim TR'de beğendiğim bir model bulamadım...(kasaya extra fan alınır mı? Bilmiyorum büyük ihtimalle 3 ya da 6 adet yer kalırsa beyaz fan alırım)​

SSD Samsung EVO 990 2TB M.2 kaplamalı olandan stok bekliyorum.
PSU ASUS ROG Thor 1200W 80+ Platinum.
Bir de Lian Li ekran kartı RGB güç kablosu aldım.

PC'nin son hali görünümü böyle bir şey olacak;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ASUS ROG STRIX 4090 ekran kartı,
AMD Ryzen 9 7950x3D işlemci,
Soğutucu konusunda hala kararsızım büyük ihtimalle uyumluysa ASUS ROG STRIX lc II 360mm ya da ryujin beyaz modeli varsa onu da düşünebilirim,
Anakart ASUS ROG Crosshair Hero X670-E(henüz almadım ama stok sıkıntısı yok)
Corsair Vengeance 6000MHz CL30 1.40v (32x32) 64 GB Dual kit RAM,

Magniumgear Neo Qube 2 IM, Dual Chamber ATX Mid-tower kasayı Amazon'dan söyledim TR'de beğendiğim bir model bulamadım...(kasaya extra fan alınır mı? Bilmiyorum büyük ihtimalle 3 ya da 6 adet yer kalırsa beyaz fan alırım)​

SSD Samsung EVO 990 2TB M.2 kaplamalı olandan stok bekliyorum.
PSU ASUS ROG Thor 1200W 80+ Platinum.
Bir de Lian Li ekran kartı RGB güç kablosu aldım.

PC'nin son hali görünümü böyle bir şey olacak;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O PSU'yu 8K'den fazla vermemişsinizdir umarım, 990 Pro almayın iyi bir model değil, Crosshair Hero gibi modellere gerek yok, ROG STRIX alıp geçin. Soğutma olarak buna bakın, ryujin 2 gereksiz pahalı. RAM olarak da bu iyidir ötesine gerek yok.

O PSU'yu 8K'den fazla vermemişsinizdir umarım, 990 Pro almayın iyi bir model değil, Crosshair Hero gibi modellere gerek yok, ROG STRIX alıp geçin. Soğutma olarak buna bakın, ryujin 2 gereksiz pahalı. RAM olarak da bu iyidir ötesine gerek yok.

Bütçem sınırsız ve performansın yanında estetiğe de bakıyorum insanlar bunlara para verdiğimi görünce "öff enayi" vb diyorlar da kardeşim bu da kaliteli, estetik açısından diğerlerinden benim zevkime göre daha hoş ve tercihim. Soğutma konusunda karar verdim gibi;
NZXT Kraken X73 RL-KRX73-RW 360mm white
Yanında
Bu 3'lü paketten 2 tane yani toplamda 6 adet almayı düşünüyorum.
M.2 SSD kısmında 990 Pro neden kötü? 980 soğutuculu nasıl peki? 990 ısınma problemi görmüştüm sanki ve soğutucusu da yok diye biliyorum ama Samsung alacağım gibi.

@yapiz @caller biraz dikkatsizliğime denk geldi şunlardan sipariş verdim ama bunlar galiba Intel uyumlu RAM'ler sizlerin bilgisi var mı acaba?

G.Skill 64 GB (2x32 GB) Trident Z5 Silver DDR5 6000MHz CL30 1.40v RGB Dual kit RAM​

SSD tarafında Crucial T700 keşke stokta olsa ama hiç sanmıyorum. Onun yerine şu 3'lü arasında kaldım. Gibi,
Crucial. P3 2TB SSD.
WD. Black SN850X SSD 2TB.
Samsung. 990 Pro 2TB (ya da 980 Pro W heat sink olan)

Son düzenleme:

Bugün RAM'ler geldi,
G.Skill (32x2) 64 GB Trident Z5 6400 MHz, 8,4K verdim, sizce iade etmeli miyim?
990 Pro SSD ısınma sorununu çözdüler diye bir söylenti var, denemek lazım.Kasa konusunda henüz karar veremedim kasa konusunda stok da yok Türkiye'de , kasalar bana çok pahalı geliyor bilemedim.
bir arkadaşım bana bunu önerdi.

Son düzenleme:
Bugün RAM'ler geldi,
G.Skill (32x2) 64 GB Trident Z5 6400 MHz, 8, 4K verdim, sizce iade etmeli miyim?
990 Pro SSD ısınma sorununu çözdüler diye bir söylenti var, denemek lazım. Kasa konusunda henüz karar veremedim kasa konusunda stok da yok Türkiye'de, kasalar bana çok pahalı geliyor bilemedim.
Bir arkadaşım bana bunu önerdi.

6000 MHz olduğu sürece iyidir, gelen RAM'leri 6000 MHz'ye çekip CL düşürürsünüz. Kasa olarak dynamic EVO 011 olabilir.

Geri
Yukarı