ROG STRIX 4090 üzerine sistem toplama

Siz dediğimi dinlenilmiyorsunuz galiba. Croshair, Maximus vb. Anakartlar günlük kullanıcı için değil, ROG STRIX X670'den farkı yok slot vb. Olarak sadece OC için anakartlar. 7950x3D ile bu güzel gider. Fazlası gereksiz. Dediğiniz 4090'ı alarak da 15k kazık yediniz kabul etmiyorsunuz, LS720 bakın soğutma olarak.

990 SSD siparişlerimi iptal ettim, 4650k ya almıştım, söylediğiniz, gibi ısınma problemi varmış, uyarınız için teşekkür ederim, size özelden nasıl ulaşabilirim?

Bu ürünü 3, 5K aldım, 3 adet de dediğiniz gibi Kingston SSD için ayıracağım, sizce bu ürünü iptal etmeli miyim, kasa olarak 5000X tercihinizin nedenini öğrenebilir miyim? Ben normalde PSU yan tarafta olan bir kasa arıyordum, sizce yanlış mı düşünüyorum? Renegate için soğutuculu almama gerek var mı?

Son düzenleme:

GT502 fiyatına göre kötü, 5000X daha iyi bir kasa, atılan anakartta M.2 soğutma olmadı lazım.

kasa için magniumgear neo qube 2 beyaz düşünüyorum amazontrde var. merak ettiğim bir şey; ROG Crosshair X670E Hero m.2 ssd soğutucusu var mı? yoksa performansı çok etkiler mi? monitör olarak asus rog pg27aqdm düşünüyorum tepkime süresi çok hoşuma gitti ayrı olarak 2k ve 240hz yenileme hızı da hoş. oled olması pixel yanma muhabbetinden dolayı biraz korkutuyor ama göze aldığım bir risk.

GT502 fiyatına göre kötü, 5000X daha iyi bir kasa, atılan anakartta M.2 soğutma olmadı lazım.

Kaç adet soğutma var, 4 adet M.2 yuvasında da soğutma var mı?
Kasa olarak 2 adet model var galiba 5000X.
Kasa bakarken ilk neye göre bakmamız gerekiyor?

Hepsinde var, soğutma, hava akışı ve mesh olması fan desteği önemli.

İşlemci performansı olarak Intel Core i9 13900K daha iyi bir seçenek olurdu çünkü AMD Ryzen 7950x3D beklenen performansı vermiyor. Bununla ilgili daha fazla bilgi olarak linustechtips'in de bir videosu var:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Beklenen performans değil O, ilk çıktığında birkaç sürücü sorunu vardı düzeltildi, amaç oyunsa 7800x3D alınır zaten 7950x3D ise rakipsiz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…