Çözüldü ROG STRIX B450-F sarı ışık DRAM hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ümit kadakal

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, herkese iyi forumlar,

Sistem özellikleri:
  • Anakart: ASUS ROG STRIX B450-F GAMING II.
  • İşlemci: Ryzen 3 4300 ge.
  • SSD disk.
  • RAM: Trident Z Neo 3600MHz CL18

Arkadaşlar, sistemi kurdum, açtım. Windows falan kurdum. CS:GO girdim, bir el sonra BIOS Update yaptım falan. BIOS'tan RAM MHz'sini 3600'e çektim, bilgisayar normal kullanırken 2 saat sonra ekrana hani televizyonda sinyal olmaz da gri cızırtılar gelir ya, öyle bir şey geldi. Kapandı sonra. O gün bu gündür bilgisayarı açamıyorum. Ekrana görüntü gelmiyor. Açıyorum, anakart da kırmızı beyaz oluyor. En son sarı ışık yanıyor ve öyle kalıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi forumlar.

Çözüm
Çözüldü. Arkadaşlar sorun monitörü dönüştürücü ile bağlıyordum başka monitörde denedim açıldı meğer dönüştürücü arızalanmış.
@ümit kadakal RAM'lerin yerini değiştirebilir ve tek dener misin ikisini de?
@curiousoftech denendi hocam oda olmuyor önceki ben ramleri anakarts uyumlu olmadığını hiç düşünmezdim alırdım direk kullanırdım ilk defa böyle bir sorun ile karşılaştım acaba anakartta sorun mu var diye düşünmüyor değilim.
Arkadaşlar uyumlu ramleri taktım bilgisayar açıldı biosa girdim tekrar görüntü gitti

Son düzenleme:
@ümit kadakal Anakartla alakalı bir durum olsa gerek. Farklı bir monitörde denediniz mi? Yeni RAM'lerle BIOS'a girip hiçbir ayar yapmamanıza rağmen görüntü gidiyorsa monitör veya anakart kaynaklı gibi geliyor bana. Monitörden de eminseniz anakartı servise gönderin. (Gönderirken sorunu içeren bir video çekin ve bir bellek ile anakart kutusunun içine notla bırakın.)

Yeni konular

Geri
Yukarı