ROG STRIX B550-F Gaming BIOS'a girilmiyor

skysurf

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, yeni hazır sistem bilgisayar aldım. Bilgisayar açılırken del F2 F12 vs. tüm tuşlara basıyorum fakat BIOS'a giremiyorum. Windows içerisinden BIOS'a girme yöntemleriyle de giremiyorum. Bilgisayarın güç düğmesine bastığımda 1-2 saniyenin ardından ekran direkt Windows giriş ekranında karşılıyor beni. Monitörden olabileceğini düşünüyorum olabilir mi? BIOS flashback ile BIOS'u güncelledim. Bilgisayar yeniden başlarken klavye ve farenin ışıkları da sönüyor. Yardımlarınızı bekliyorum.
Sistem özellikleri;
ASUS ROG STRIX B550-F Gaming DDR4 4600MHz(OC) AM4.
AMD Ryzen 5 5600 tray 3.5 GHz 35MB AM4.
500GB Kingston NV2 SNV2S/500G M.2 NVMe SSD.
ASUS DUAL-RTX3060-O12G-V2 12 GB GDDR6 192bit.
8 GB Corsair DDR4 cmK8gx4m1E3200C16 3200MHz 2x8GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin fişini çekip ardından bios pilini çıkarıp birkaç dakika bekledikten sonra sistemi çalıştır bios sıfırlanıcak. Düzelmesi lazım.

Merhaba, yeni hazır sistem bilgisayar aldım. Bilgisayar açılırken del F2 F12 vs. tüm tuşlara basıyorum fakat BIOS'a giremiyorum. Windows içerisinden BIOS'a girme yöntemleriyle de giremiyorum. Bilgisayarın güç düğmesine bastığımda 1-2 saniyenin ardından ekran direkt Windows giriş ekranında karşılıyor beni. Monitörden olabileceğini düşünüyorum olabilir mi? BIOS flashback ile BIOS'u güncelledim. Bilgisayar yeniden başlarken klavye ve farenin ışıkları da sönüyor. Yardımlarınızı bekliyorum.
Sistem özellikleri;
ASUS ROG STRIX B550-F Gaming DDR4 4600MHz(OC) AM4.
AMD Ryzen 5 5600 tray 3.5 GHz 35MB AM4.
500GB Kingston NV2 SNV2S/500G M.2 NVMe SSD.
ASUS DUAL-RTX3060-O12G-V2 12 GB GDDR6 192bit.
8 GB Corsair DDR4 cmK8gx4m1E3200C16 3200MHz 2x8GB.
Aynı anakart aynı sorun bende var palit 3070 ti ile BIOS giriyor zotac 3070 ti ile girmiyor direk Windows ekranı geliyor kafayı yiyeceğim çözüm bulabildiniz mi acaba

Aynı anakart aynı sorun bende var palit 3070 ti ile BIOS giriyor zotac 3070 ti ile girmiyor direk Windows ekranı geliyor kafayı yiyeceğim çözüm bulabildiniz mi acaba
ben sorunun monitörden olduğunu yada hdmi kablosu ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Farklı bir monitör yada hdmi kablosu yada dvi/vga ile deneyemedim maalesef.

Ben sorunun monitörden olduğunu ya da HDMI kablosu ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Farklı bir monitör ya da HDMI kablosu ya da dvi/vga ile deneyemedim maalesef.

Hayır hocam değil aynı anakart bende var Palit 3070 Ti takınca direkt BIOS ekranı geliyor. F2 tuşu ASUS logo filan gözüküyor ama Zotac 3070 Ti takınca açılış ekranında siyah oluyor ve BIOS F2 tuş yazı vs gözükmüyor. Klavye mouse USB bağlı her şey 2 saniye olarak devre dışı kaldığı için de BIOS yine girilmiyor sanırım. Ekran kartı ile alakalı durum bu.

BIOS CSM açınca sorunum cozuldu. Baska monitöre taktım açtım simdi diğer monitör BIOS giriyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı