ROG STRIX G15 G513QR-ES96 vs Alienware M15 RYZEN™ Edition R5

Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar. Amerika üzerinden bir tanıdığımız vasıtasıyla bu 2 laptopdan birini almayı düşünüyorum. Çoğunlukla competitive oyunlar oynuyorum (Valorant, Apex Legends vs.). Bunlardaki FPS değerleri önemli benim için o yüzden. ASUS 1800 dolar, Alienware 1980 dolar fiyatı. Hangisini almalıyım? (Alienware'a yükseltme yapacağım 240Hz 2 ms ekran Advanced optimus).

Bahsettiğiniz asusun G513QM modelini kullandım bir süre. Arızalı geldi geri gönderdim falan, benim şansımaydı.

PUBG Ultra ayarlarda 70fps almıştım. Forzada da aynı şekilde. 3060 ve Ryzen 7 vardı. Sanırım 3070 ve R7 olan lenovolar da 100 ortalama alıyor aşağı-yukarı.

Yani performansı kötü değil. Ekranı TR versiyonunda RGB oranı kötüydü ama attığınızınkini bilmiyorum. Yalnız ekran paneli aşırı ince çabuk ve kolay yamuluyor iki el ile dikkatlice açsanız dahi. Soğutması efsaneydi bana kalırsa, armory crate'den işlemci hızını fanları falan ayarlayıp seçebiliyorsunuz. MUX yok, işlemci driverı ve ekran kartı driverı düzeltilene kadar biraz sapıtabilir. Ben olsam Asus'u seçerdim ikisi arasından. Fakat ikisi dışında MSI falan bakardım açıkçası.

Bahsettiğiniz ASUS'un G513QM modelini kullandım bir süre. Arızalı geldi geri gönderdim falan, benim şansımaydı.

PUBG Ultra ayarlarda 70FPS almıştım. Forza'da da aynı şekilde. 3060 ve Ryzen 7 vardı. Sanırım 3070 ve R7 olan Lenovo'lar da 100 ortalama alıyor aşağı-yukarı.

Yani performansı kötü değil. Ekranı TR versiyonunda RGB oranı kötüydü ama attığınızınkini bilmiyorum. Yalnız ekran paneli aşırı ince çabuk ve kolay yamuluyor iki el ile dikkatlice açsanız dahi. Soğutması efsaneydi bana kalırsa, Armoury Crate'den işlemci hızını fanları falan ayarlayıp seçebiliyorsunuz. MUX yok, işlemci driverı ve ekran kartı driverı düzeltilene kadar biraz sapıtabilir. Ben olsam ASUS'u seçerdim ikisi arasından. Fakat ikisi dışında MSI falan bakardım açıkçası.

MSI'ları beğenmiyorum şahsen ekran kartı Watt'ları çok düşük bence. Bulabildiğim her performans testini izledim ASUS'un gayet güzel duruyordu. Evet maalesef MUX yok. Alienware da Advanced optimus olması çok hoşuma gitti. Sizin kullandığınız modelde Türkiye' de olanda single channel ram kullanmışlar o yüzden performansı düşüyor.
Donanım açısından ASUS daha avantajlı.

Hepsinin kendi açısından avantajları var. Birinde MUX bile yokken birinde adv. Optimus var. İşlemciler farklı ama çok aşırı bir performans farkı yok araştırdğıma göre. Biraz daha elit Alienware kasa kalitesi vs. 180 dolar farka değer mi ama bunlar bilemedim.

Öncelikle herkese merhabalar. Amerika üzerinden bir tanıdığımız vasıtasıyla bu 2 laptopdan birini almayı düşünüyorum. Çoğunlukla competitive oyunlar oynuyorum (Valorant, Apex Legends vs.). Bunlardaki FPS değerleri önemli benim için o yüzden. ASUS 1800 dolar, Alienware 1980 dolar fiyatı. Hangisini almalıyım? (Alienware'a yükseltme yapacağım 240Hz 2 ms ekran Advanced optimus).

Aldiniz mı alienwareyı

Yeni konular

Geri
Yukarı