ROG STRIX G15 vs TUF Gaming F15

Şimdilik anladım ki ürünler gereksiz pahalıymış. Paylaşılan gigabyte dikkatimi çekti fakat bilgisayardan çokda anlamam. Monstera karşı bi antipatim var ama gigabyte'yi tam bilmiyorum onu biraz araştırcam. Şimdilik takipteyim.. Cevaplarınızı bekliyorum.
Paylaşılan Gigabyte laptop oldukça iyi fakat Türkiye'den almak gibi bir zorunluluk yoksa paylaştığım Lenovo laptop çok daha ucuz ve kaliteli bir seçenek.

Cidden mi?
Gigabyte daha performanslı ve daha iyi tercih olur. Gigabyte kalitede top olanlardan biri.

Gigabyte ile ilgili kasa problemleri olduğunu duymuştum hocam. Performans bakımından 8 GB RAM harici neredeyse aynılar hatta Lenovo işlemci bakımından daha iyi. Lenovo'yu aldıktan sonra 8 GB RAM eklense bile fiyatı daha düşük kalıyor.

Gigabyte ile ilgili kasa problemleri olduğunu duymuştum hocam. Performans bakımından 8 GB RAM harici neredeyse aynılar hatta Lenovo işlemci bakımından daha iyi. Lenovo'yu aldıktan sonra 8 GB RAM eklense bile fiyatı daha düşük kalıyor.

Nerede duydunuz? İlk defa duydum sizden.

Nerede duydunuz? İlk defa duydum sizden.
Sosyalde 1-2 kez Gigabyte laptoplarla ilgili kasa sorunu olduğunu okumuştum fakat bulamadım. Sanırım haklısınız. Fakat hala attığım laptop daha ucuz kalıyor. Eğer fazla depolama alanına ve yüksek ekran tazeleme oranına ihtiyaç yoksa dediğim alınabilir. İhtiyaç varsa kesinlikle Gigabyte iyi gözüküyor.

Hocam aman diyeyim, o bütçelere çıkabildiyseniz kesinlikle 3060lı bir model bakın derim.
Yukarıda paylaşılan Gigabyte'a da sahibim, önerimdir.
Sosyalde 1-2 kez Gigabyte laptoplarla ilgili kasa sorunu olduğunu okumuştum fakat bulamadım. Sanırım haklısınız. Fakat hala attığım laptop daha ucuz kalıyor. Eğer fazla depolama alanına ve yüksek ekran tazeleme oranına ihtiyaç yoksa dediğim alınabilir. İhtiyaç varsa kesinlikle Gigabyte iyi gözüküyor.
Forumda kasanın "plastik" olması konuşuldu diye hatırlıyorum, ama herhangi bir problemi yok. Plastik olması da dezavantaj sayılmaz çünkü kaliteli plastik malzeme.
Gigabyte'a dezavantaj olarak kameranın konumu ve batarya yazabilirim, 2 saat civarı gidiyor.

Şimdilik anladım ki ürünler gereksiz pahalıymış. Paylaşılan gigabyte dikkatimi çekti fakat bilgisayardan çokda anlamam. Monstera karşı bi antipatim var ama gigabyte'yi tam bilmiyorum onu biraz araştırcam. Şimdilik takipteyim.. Cevaplarınızı bekliyorum.
Gigbayte olani al geç indirim biterse bulamayabilirsin o kalitede o fiyata.
Paylaşılan Gigabyte laptop oldukça iyi fakat Türkiye'den almak gibi bir zorunluluk yoksa paylaştığım Lenovo laptop çok daha ucuz ve kaliteli bir seçenek.
Senin attığın daha ucu evet ama 8 GB ram daha az, 512 GB SSD daha az, 120 Hz ekrani var Gigabyte 240 Hz, biri yurtdışı öteki yurtiçi garantili, en önemlisi de Gigabyte'deki 11800H gibi bir işlemciye karşılık 5600H barındırıyor. Sadece SSD ve Ram bile eklense ayni fiyata geliyorlar zaten.

Son düzenleme:
Gigabyte beni tam etkisine almış büyülemişken TUF 3 bin TL gibi bir fiyat aşağı indi ve 14 bin bandında bir laptap fiyatı haline geldi. Gigabyte ise anlamadım hala 20 binden 33 bin gibi bir rakama çıktı? Ben mi yanlış anladım nasıl olabilir kadar.

Geri
Yukarı