ROG STRIX G16 2023 alındıktan sonra ne yapılmalı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bende de G18 var. Space tusunda basmamazlik oluyordu. Bir de pilden yeme sorunu vardı. Servisten mesaj geldi cihazınızı alabilirsiniz diye ama sistemde göremiyorum ne yapıldığını. Kalite anlamında ısınamadim nedense. Şu anki fiyatlarda da başka seçenek yok. G16'da tam fiyat performans ürünü.
Bataryadan yeme durumu G18'lerde var özellikle 4070' kartlı laptopların çoğunda varmış. Sadece ASUS'da değil OMEN ve MSI'da da duydum bu sıkıntıyı.

Bunun bir zararı var mı peki?
Hocam illaki olur sonuçta batarya eskiyecek kullandıkça. Cihaz garantide olduğu sürece bir sorun yok verirsiniz yeni batarya temin ederler geçerler.
Kronik sorun gibi bir şey. Bu bütçede daha uygun bir cihaz yok bulamazsınız da.

Benim gibi bu bilgisayarı almak isteyip yeterli inceleme bulamayanlar bu Çinli arkadaşın videosunu izleyebilir. Büyük ihtimalle öğrenmek istediğiniz her şey videoda mevcut, otomatik çevirme iyi çalışıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

G16 ile g18 in overclock değerleri otomatikte aynı çok saçma cidden. Bende de böyle oluyor.
Hocam konudan bağımsız birkaç şey sorabilir miyim?
Bilgisayarınızın son bios zamanı kaç saniye?
ve windows kurduğunuzda %125 ölçekte bazı pencerelerde bulanıklık sorunuyla karşılaştınız mı?

ve windows kurduğunuzda %125 ölçekte bazı pencerelerde bulanıklık sorunuyla karşılaştınız mı?
Bilmiyorum.
Bulanıklıklar 1200p'den kaynaklıdır.

Yeni trend sonuçta. Zamanla bazı şeyler rayına oturacaktır.

Son bios zamanı bende 12.6.
Ek olarak;
Hocam aşağıdaki ayarlarda pil kaç saat gösteriyor kontrol edebilir misiniz?
Parlaklık %40 ayarda, sessiz modda, gpu eco mod. 5-6 tarayıcı açık, bluetooth açık kablosuz kulaklık ile spotify açık. %84 pilde 2 küsür saat gösteriyor. normal mi? Geçen hafta bu değer 5 saatlerdeydi. Acaba pili hiç deşarj etmediğimden dolayı tahmini kısmını iyi hesaplayamıyor mu?

edit: değerler çok değişken. az önce saatte 30.000w tüketirken şuan 15k'ya düştü ve kalan süre 280 dk'ya çıktı. Siz de aşağıdaki gibi bir görüntü paylaşabilir misiniz? hwinfo programı.

1680294638405.png

Son düzenleme:
Son bios zamanı bende 12.6.
Ek olarak;
Hocam aşağıdaki ayarlarda pil kaç saat gösteriyor kontrol edebilir misiniz?
Parlaklık %40 ayarda, sessiz modda, gpu eco mod. 5-6 tarayıcı açık, bluetooth açık kablosuz kulaklık ile spotify açık. %84 pilde 2 küsür saat gösteriyor. normal mi? Geçen hafta bu değer 5 saatlerdeydi. Acaba pili hiç deşarj etmediğimden dolayı tahmini kısmını iyi hesaplayamıyor mu?

edit: değerler çok değişken. az önce saatte 30.000w tüketirken şuan 15k'ya düştü ve kalan süre 280 dk'ya çıktı. Siz de aşağıdaki gibi bir görüntü paylaşabilir misiniz? hwinfo programı.

Eki Görüntüle 1722233
Dediğiniz ayarlarda bende de bu şekil gözüküyor hocam.
Şarj %100'dü
pil.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı