ROG STRIX G16 2023 alındıktan sonra ne yapılmalı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Asus takmis mi yine patates paneli 30k'lik oyun laptopuna?

@manqueller hocam size bir sey sormak istiyorum ram 1x16 mi kullaniyorsunuz yoksa 2x16 ya yukselttiniz mi? 1x16 kullaniyorsaniz oyunlarda mikro suttering yasiyor musunuz ? Eger 2x16 ya yukselttiyseniz oyunlarda micro suttering problemi varsa kalkti mi? Ona gore satin alip yukseltmeyi dusunuyorum.

@manqueller hocam size bir sey sormak istiyorum ram 1x16 mi kullaniyorsunuz yoksa 2x16 ya yukselttiniz mi? 1x16 kullaniyorsaniz oyunlarda mikro suttering yasiyor musunuz ? Eger 2x16 ya yukselttiyseniz oyunlarda micro suttering problemi varsa kalkti mi? Ona gore satin alip yukseltmeyi dusunuyorum.
Micro stuttering ben de yaşıyorum ama sadece nvidia gpu modunda iken
Ramlerim 2x8

IPS panellerde ışık sızması normal bir durumdur.

2x16 DDR 5 ram kullanıyorum sorunum yok. Sizdeki varyasyon nedir? ryzen sistem mi?

Sizin laptopla ayni
Bende takılma vesaire yok.
2x16 hemen yapmanızın aciliyatı yok ama performans arttırdığı bir gerçek.
Ben sadece windows 11'in sekmelerine alışamadım ve açılırken (örnek vermek gerekirse Steam) olması gerekenden yavaş açılıyor. İlerleyen dönemlerde Windows 10 2h22'ye dönüş yapacağım.

Son düzenleme:
Nereden aldınız? Da 2x8 geldi.

Hocam siz nereden aldınız? Ve RAM 1x16 olarak mı 2x8 olarak mı geldi.

HB'den aldim ve ozellik kisminda 16 GB DDR5 4800 so-dim X 2 yaziyordu Max capacity 32 GB yaziyordu mantiken 1x16 oldugunu dusundum belki de yanlış biliyorumdur

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı