ROG STRIX G16 G614JV-N3157 alınır mı?

Şu an için bir sorun yok sürümlerde.
Intel'in sadece kurulumunda arc Control Center'i kurmamak gerekiyor. Onun dışında her şey stabil gibi.

Intel'in sanırım CPU OC için bir uygulaması vardı o şart mı? Yoksa Armoury Crate yeterli mi? Ek olarak Intel Rapid Storage Technology driver kurulmalı mı Windows kurulduktan sonra.

Intel'in sanırım CPU OC için bir uygulaması vardı o şart mı? Yoksa Armoury Crate yeterli mi? Ek olarak Intel Rapid Storage Technology driver kurulmalı mı Windows kurulduktan sonra.
Ya aslında OC’a falan gerek yok. 2 performans çekirdeği 4.9 diğer 2 si 4.7 diğeride 4.5 şeklinde çalışıyor. Verimlilik çekirdeklerini elleyemiyorsun zaten. Stabil bir şekilde 5.2 de çalışıyor fakat adaptör kısıtlı watt sunduğu için şüphe ederek yaklaştım. O yüzden gerek yok. Ha illa OC ile kullanacağım diyorsan intel xtu’yu indirirsin otomatik OC ile 5.0’a alıyor 2 çekirdeği öyle kullanırsın

Ya aslında OC'a falan gerek yok. 2 performans çekirdeği 4.9 diğer 2'si 4.7 diğeride 4.5 şeklinde çalışıyor. Verimlilik çekirdeklerini elleyemiyorsun zaten. Stabil bir şekilde 5.2 de çalışıyor fakat adaptör kısıtlı watt sunduğu için şüphe ederek yaklaştım. O yüzden gerek yok. Ha illa OC ile kullanacağım diyorsan Intel XTU'yu indirirsin otomatik OC ile 5.0'a alıyor 2 çekirdeği öyle kullanırsın.

Anladım teşekkürler. Şahsen zaten 20k üstü puan alıyor. Sessiz kullanmayı OC ile kullanmaya tercih ederim. Cihazın silent modu süper videolardan gördüğüm kadarıyla.

Anladım teşekkürler. Şahsen zaten 20k üstü puan alıyor. Sessiz kullanmayı OC ile kullanmaya tercih ederim. Cihazın silent modu süper videolardan gördüğüm kadarıyla.

Bayağı sessiz evet. 2. RAM'le ben çok memnun kaldım. %1 FPS'i çok etkiledi RAM ve OC özellikle. Sadece ağır oyunlarda OC aktif ediyorum mesela.

Bayağı sessiz evet. 2. RAM'le ben çok memnun kaldım. %1 FPS'i çok etkiledi RAM ve OC özellikle. Sadece ağır oyunlarda OC aktif ediyorum mesela.

Hocam Turbo moda gerek yok değil mi performans modu yeterli oluyor. Bir ara oyunlarda takılma oluyor demiştiniz galiba RAM ile çözüldü o. Ben de alırken RAM ve 1 TB SSD ile birlikte alacağım.

Hocam Turbo moda gerek yok değil mi performans modu yeterli oluyor. Bir ara oyunlarda takılma oluyor demiştiniz galiba RAM ile çözüldü o. Ben de alırken RAM ve 1 TB SSD ile birlikte alacağım.
Takılma ya da kasma herhangi bir şey yok. Ben sana da söyleyeyim bence windows 10 kur ilk. Windows 11 ne kadar sorunsuz denilsede stabil değil. Windows 10 da sekmeler vs daha hızlı açılıyor bana göre.
Baktın olmadı 11 kurarsın.

Aradaki fark çok büyük olmayacaktır ama ASUS daha güncel bir cihaz göz önünde bulundurmakta fayda var.

Geri
Yukarı