ROG STRIX G531GT ısınıyor

philodendron

Decapat
Merhaba, ASUS ROG STRIX G531GT laptop kullanıyorum, i7 9750H işlemci ve GTX 1650'ye sahibim. Şöyle ki bugün kendi uygulaması olan Armoury Crate'e öylesine girdiğimde 80 derece üzerini gördüm, Zoom'dan kaynaklandığını düşündüm fakat şu an boşta baktığımda bile 85 hatta 93ü görüyorum. Ben bakarken sürekli değişiyor 73-90-84-94 falan diye saniyede anlık büyük değişimler oluyor. Turbo modda kullanıyorum.
Bundan önce böyle değildi; yazın en sıcak günlerinde yüksek ayarlarda Witcher 3 oynarken 85 derece oluyordu, elimle de hissedebiliyordum zaten sıcaklığını. Boştayken 45-50 derece oluyordu. Şu an elimle de hiç sıcaklık hissetmiyorum, hava soğuk, bilgisayar boşta neden bu değerleri görüyor olabilirim? Armoury Crate'den kaynaklanıyor olabilir mi? Program ve bilgisayar güncel. Şimdiden teşekkürler.

Edit: Normalde altta GPU istatistiklerim de görünüyordu şu an görünmüyor. Sıcaklık ise 75-85 arası, 90 üstünü görmeyi bıraktı nedense.
Ekran görüntüsü 2021-03-29 181440.png

Merhaba, ASUS ROG STRIX G531GT laptop kullanıyorum, i7 9750H işlemci ve GTX 1650'ye sahibim. Şöyle ki bugün kendi uygulaması olan Armoury Crate'e öylesine girdiğimde 80 derece üzerini gördüm, Zoom'dan kaynaklandığını düşündüm fakat şu an boşta baktığımda bile 85 hatta 93ü görüyorum. Ben bakarken sürekli değişiyor 73-90-84-94 falan diye saniyede anlık büyük değişimler oluyor. Turbo modda kullanıyorum.
Bundan önce böyle değildi; yazın en sıcak günlerinde yüksek ayarlarda Witcher 3 oynarken 85 derece oluyordu, elimle de hissedebiliyordum zaten sıcaklığını. Boştayken 45-50 derece oluyordu. Şu an elimle de hiç sıcaklık hissetmiyorum, hava soğuk, bilgisayar boşta neden bu değerleri görüyor olabilirim? Armoury Crate'den kaynaklanıyor olabilir mi? Program ve bilgisayar güncel. Şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 947193
Dostum bende de Acer nitro 5 var, yüksek performansta seninki gibi. Çözüm bulursan bana da söyle.

Dostum bende de Acer nitro 5 var, yüksek performansta seninki gibi. Çözüm bulursan bana da söyle.
Bende de var hocam ısınma hatta az önce konusunu açayım dedim bunu gördüm.

Restart atmak bunu çözecektir.
Aynı sorunu BIOS update ile çözmüş bulunmaktayım, MyAsus uygulamasından indirip yaptım.
Bu arada GPU görünmemesi de kullanılmadığından oluyor, biraz yük bindirin çalıştığını göreceksiniz.

Maalesef stabilite sorunu yarattı. Sistem boşta 85'leri görüyor.

Anlamadım, BIOS güncellemesi mi yaptı? Ben de boştayken 85-90 görüyordum, ASUS'a mail attığımda bu sayfayı gönderdiler: link ben de ilk denilen BIOS güncellemesini yaptım ve sorun çözüldü. Şu an 5 sekme+Photoshop+mail açıkken 51 derece gösteriyor. Maaşallah diyeyim de 🙂

Anlamadım, BIOS güncellemesi mi yaptı? Ben de boştayken 85-90 görüyordum, ASUS'a mail attığımda bu sayfayı gönderdiler: link ben de ilk denilen BIOS güncellemesini yaptım ve sorun çözüldü. Şu an 5 sekme+Photoshop+mail açıkken 51 derece gösteriyor. Maaşallah diyeyim de 🙂
BIOS güncellemesi sebep oldu diye düşünüyorum. Az önce yaptım ve sonuç 85 derece. Sucukları getireyim en iyisi.

Benim Acer'de paso 90 yatıyor BIOS güncelledikçe PC yavaşlıyor dropları artıyor. Maalesef müşteri memnuniyeti olmadığı için maillere bakılmıyor bile diyeceğim de adam akıllı mailleri de yok olsa iade isteyeceğim ya da değişim.
Bugün derslerden sonra bir Valorant gireyim dedim. Girdim oyuna fareyi ne kadar sola da çeksem isteksiz sağa dönüyor touchpadin üstünde kir yok bir şey yok.
İşte bende hemen elimin altında bulunan mikrofiber bezi aldım ve menüye geçip bir sildim sonrasında sağ sol oynarken bir anda gene gitti touchpad bir çalışıyor bir çalışmıyor gidiyor geliyor.
Kapa aç yapıyorum gene aynı.
Dünde dedim bir video izleyeyim açtım Valorant videosu izliyorum aynı zamanda yan tarafta forumda geziniyorum.(çift monitör kullanıyorum)
Sonra PC bir kaldı dondu böyle tuş basıyorum olmuyor mouse basıyorum olmuyor sol taraftan cızz diye ses geliyor korkmaya başladım yani yanıyor mu ne oluyor dedim artık bir duman hissettim. Hemen açma kapamaya basılı tuttum kapandı işte aynı zamanda video kaydı da aldım iyi ki şimdi servise yollayacağım demek isterim ama 1 ay daha PC olmadan kalmak istemiyorum müşteri hizmetlerini arayacağım ben iade veya yeni modeliyle değişim istiyorum diyeceğim yeter bu PC'den çektiklerim.

Geri
Yukarı