ROG STRIX RX5700XT PC toplama

ya ben mi yanlış biliyorum alacağım ekran kartı pcı express 4.0 destekliyor anakartında 4.0 desteklemesi lazım değilmi b450 3.0 destekliyor
PCI-e 4.0'ı sadece bazı M.2 SSD'ler kullanabilir. Ekran kartları PCI-e 4.0'den yarar sağlayamıyor henüz. O yüzden bu amaçla X570 almanıza gerek yok. X570'ler bence çok pahalılar, işlemciye verdiğimiz parayı anakarta vermemiz çok mantıklı gelmiyor. B550 de çıkmadı malum.

Bir sıkıntı olmuyor o konuda o zaman İnceHesap ve İtopya'daki RX 5700 sistemler hatalı olurdu.
Peki anakart ekran kartı uyumluluğu neye göredir
ya ben mi yanlış biliyorum alacağım ekran kartı pcı express 4.0 destekliyor anakartında 4.0 desteklemesi lazım değilmi b450 3.0 destekliyor
bunu konuda bizi technopat yetkililerinden biri aydınlatırsa çok sevinirim.

Dostum sistemin için fazla para harcamıssın o işlemci için o anakart fazla gereksiz attığım sistemden anakartı çıkartıp almanı öneririm.
anakartı dediğiniz gibi b450 alırım tamam kardeşim ancak ekran kartını zaten yurt dışından getirtcem para vermicem başkası alcak seninkinin yurt dışı fiyatına bakim daha ucuzsa onu aldırtırım ama.eyvallah çok sağol .

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı