RX5700XT ASUS ROG STRIX mi? Sapphire Nitro mu?

Ah arkadaşım ah... Hardwareunboxed'a doğruluğu ne malum dedin ya tek işinin forumlarda oraya buraya rastgele sallamak olduğunu anladım. Adam thermal ısı sensörüyle kartın her bir tarafını kontrol edip o değerleri giriyor. MSI Aferburner'den kartın kendi sensörüne bakmıyor. En doğru sonucu vermesi için incelemelerde bunlar yapılır. Ayrıca attığın videoda da yabancıların da aynı fikirde olduğunu görüyoruz. 1.Yorum: Bu kartın 500 Dolar olması için bir sebep yok, Powercolor Red Devil ve Sapphire varken ASUS bu karta bu parayı kimsenin vermeyeceğini bilmesi lazım.
Yorum2: Fikrimce, Powercolor Red Devil (5700 XT'de en iyi soğutmaya sahip kart) ve en basitinden Sapphire Pulse varken bu paraya bunu kimse almaz.

Gel gelelim forumda herkes ROG öneriyor birbirine. Pahalı ya daha iyi olmak zorunda Türk mantığı :)

Eki Görüntüle 450525Eki Görüntüle 450526

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda da en iyi 5700XT kartları hangileri onu söylüyor. Gamers Nexus'u da bilmiyorsan artık ne diyeyim. Tümü arasında f/p olarak en iyisi: Gigabyte Gaming OC, Sapphire Pulse
En iyi soğutma: Sapphire Nitro+, Powercolor Red Devil.
Ortalama olarak: MSI Gaming X
Kendine has özelliği olan: ASRock Taichi X (6 görüntü çıkışı var)
En kötüsü: XFX THICC Ultra II
En iyi PCB Kalitesi: ASUS ROG Strix (Ekstra VRM Phase'leri var ve OC yapacaklar için iyi, normal kullanıcılar için bir şey ifade etmiyor)

Eki Görüntüle 450531
Hocam o mesajoniz o kadar degerli ki anlatamam. Dun usenmedim saatlerce videodan kesitler alip bunu bir konu olusturarak foruma atmaya ugrastim. Gel gorun ki hala onaylanmadi. Insanlar neyin ne oldugundan bir haber atip tutuyor bu forumda. Ne gordukleri var ne yazilari okuyup incelemelere bakmislar ama sorsan hepsi bana einstein. Bu forumda artik yazi yazip cevap vermeye bile insanlar icin tenezzul etmiyorum. Cunku her yer fanboy. Amd'si, Nvdia'si, Intel'i hepsi adam akilli bu isi objektif degerlendiren sayisi cok az. Insanlar bir markanin bir urununun kotu birinin iyi olacagini anlayamiyor. Yada kisisel sanssizlik faktorlerini isin icine katmiyor. Zaten turkiyede de servis yetkisi verilen kisiler de pek konu hakkinda bilgi sahibi kisiler oldugunu dusunmuyor cogunlugunda en azindan. O sebeplerden son kullanici sorun yasayabiliyor. Ama burada o kadar cok aldigi sey hakkinda zerre kadar bilgisi olmayan insan var ki. Kimi Cpu kablosunu Gpu ya zorlayarak takar. Kimi fani ters takar. Kimi kablolari takmaz. Kimi driver yuklemeyi silmeyi bilmez. Kimi ekran karti fani calismiyor diye yazar. Gibi gibi siz doldurun artik devamini. Sonucta bu kisilerin hepsi bilgili olur ama sen yillarini vermissindir, donanimli ve bilgilisindir ama adam gelir ve der ki "Bence oyle degil!" , "Sen bilmiyosun.". Iste bu kisiler yuzunden belki de cogu forumdas magdur oluyor. Pisman oluyor. Sonucta bu kisiler yazi yazmaya devam ettikce bu forumdan bir cacik olmaz nokta.

Hocam o mesajoniz o kadar degerli ki anlatamam. Dun usenmedim saatlerce videodan kesitler alip bunu bir konu olusturarak foruma atmaya ugrastim. Gel gorun ki hala onaylanmadi. Insanlar neyin ne oldugundan bir haber atip tutuyor bu forumda. Ne gordukleri var ne yazilari okuyup incelemelere bakmislar ama sorsan hepsi bana einstein. Bu forumda artik yazi yazip cevap vermeye bile insanlar icin tenezzul etmiyorum. Cunku her yer fanboy. Amd'si, Nvdia'si, Intel'i hepsi adam akilli bu isi objektif degerlendiren sayisi cok az. Insanlar bir markanin bir urununun kotu birinin iyi olacagini anlayamiyor. Yada kisisel sanssizlik faktorlerini isin icine katmiyor. Zaten turkiyede de servis yetkisi verilen kisiler de pek konu hakkinda bilgi sahibi kisiler oldugunu dusunmuyor cogunlugunda en azindan. O sebeplerden son kullanici sorun yasayabiliyor. Ama burada o kadar cok aldigi sey hakkinda zerre kadar bilgisi olmayan insan var ki. Kimi Cpu kablosunu Gpu ya zorlayarak takar. Kimi fani ters takar. Kimi kablolari takmaz. Kimi driver yuklemeyi silmeyi bilmez. Kimi ekran karti fani calismiyor diye yazar. Gibi gibi siz doldurun artik devamini. Sonucta bu kisilerin hepsi bilgili olur ama sen yillarini vermissindir, donanimli ve bilgilisindir ama adam gelir ve der ki "Bence oyle degil!" , "Sen bilmiyosun.". Iste bu kisiler yuzunden belki de cogu forumdas magdur oluyor. Pisman oluyor. Sonucta bu kisiler yazi yazmaya devam ettikce bu forumdan bir cacik olmaz nokta.
Çünkü şu var insanlar yalnızca FPS değerlerine bakıp yada RTX ile kart kıyaslanmakta onda şu bunda bu var diye ancak mutlak sonuç bundan ibaret değildir. Gerçek anlamda test yapan insanlar var yurt dışı kaynaklı olarak. Bende Amd RX 5700 XT aldım kullandım ama sorunlar yaşadım ve objektif bir şekilde de açıkladım hatta yine söylüyorum 5700 XT performans anlamıyla çağ atladı RTX 2070S'i geçebiliyor yer yer ki 2070'e rakip çıkan bir kart bu hele ki fiyatına nazaran. Ama gel gelelim kartın belirli sorunları da var. Eleştiri yaparken iki taraflı bakmak gerekiyor derim .

Gel gelelim forumda herkes ROG öneriyor birbirine. Pahalı ya daha iyi olmak zorunda Türk mantığı
Öyle birşey sölemedim pahalı olunca iyi veya ucuz olunca kötü, ben video nun Msı afterburner ın ısı değerlerine bakaram söyledim, ASUS un 3 fanlı soğutması 5700 XT yi soğutamıyorsa Karttan kaynaklanıyordur ASUS un değil, çünkü şu ana kadar gördüğüm ASUS Rog strix in soğutması hiçbir kartta oyunlar da 70 dereceyi görmedi, ASUS un soğutması Sapphire kartlar ile aynı sonucu veriyosa bu GPU kaynaklıdır, soğutamatığı için değil. Bu olay görünen o ki sadece AMD kartlar da raslanıyor Nvidia da böyle birşey görmedim.

Ayrıca bilgisayarının beynini "Anakart" olduğunu söyleyen birinden akıl alacak değilim.

Ondan daha iyi soğutan modelleri varsa demek ki yapabilen yapabiliyormuş. Gerisiyle şahsen ilgilenmiyorum. Başka model aynı kart için bana istediğim soğutmayı verebilip Asus veremiyorsa Asus o kart için kötüdür. Bu kadar basit.

Evet bilgisayarın beyni anakarttır. Anakart olmadan sistem çalışmaz. İnsanın kalbi varken beyni olmassa insan yaşayabilir mi? Alın okuyun biraz bilgilenin. İngilizce bilmiyorsan da çevirerek bir şeyler katabilirsin kendine.
Hala neler diyor vay arkadaş bu da sana son mesajım. Az araştır da öyle yaz.
İngilizce biliyorum arkadaşım şüphen olmasın.
Evet bilgisayarın beyni anakarttır.
Bilgisayarın beyni işlemcidir. İşlemci olmadan da sistem çalışmaz, bunu da öğren. Bilgisayarın beynine Anakart diyen biriyle tartışmak vakit kaybı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Malum stok kıtlığında ikinci el piyasasına yönelenler için konuya bir yorum yapma ihtiyacı duydum. Konuyu hortlatmak problem olur mu bilmiyorum fakat benim gibi Google'dan gelenlere yardımcı olabilir.

Öyle bir şey sölemedim pahalı olunca iyi veya ucuz olunca kötü, ben videonun MSI Afterburner'ın sıcaklık değerlerine bakaram söyledim, ASUS'un 3 fanlı soğutması 5700 XT'yi soğutamıyorsa karttan kaynaklanıyordur ASUS'un değil, çünkü şu ana kadar gördüğüm ASUS ROG STRIX'in soğutması hiçbir kartta oyunlar da 70 dereceyi görmedi, ASUS'un soğutması Sapphire kartlar ile aynı sonucu veriyorsa bu GPU kaynaklıdır, soğutamatığı için değil. Bu olay görünen o ki sadece AMD kartlar da raslanıyor NVIDIA da böyle bir şey görmedim.

Ayrıca bilgisayarının beynini "anakart" olduğunu söyleyen birinden akıl alacak değilim.

Bu yorum baştan sona hatalı bir yorum. ROG STRIX markasının iyi bir marka olması 5700 XT'nin revize edilmemiş sürümlerinde hatalı soğutma tasarımına sahip olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Marka fanatikliği veya soğutma değil kart problemli gibi yorumlar yapmadan önce biraz bilgi edinmek gerek. ROG STRIX 5700 XT kart kullanıcısı olarak söylüyorum bunu. Hatta konu ile alakalı olarak ASUS tarafından belirli seri numaralarına sahip kartların geri çağrıldığını da belirtmek isterim. RTX kartlardan uyarlandığı için GPU zarına yeterli baskıyı uygulayamayan soğutma çözümünü serviste birkaç vidanın değişimi ile gideriyorlar, bu da ısınma gibi sorunlar yaşayanlar varsa onlar için burada not olarak dursun.

Revize edilmiş sürümde ROG STRIX 5700 XT diğer kartlarda olduğu gibi oldukça kaliteli bir kart. Fakat AMD'nin referans tasarımlarını da geliştiren firma olarak Sapphire'ın AMD çözümleri diğer markalara göre genelde daha sorunsuzdur.

Recep Baltaş'ın Sapphire yorumuna katılmıyorum. AMD kart almak isteyenlerin kalite olarak edinebileceği en tepe kartların çoğu Sapphire'dan çıkar. Bu markanın Türkiye'de tercih edilmemesi için en geçerli sebep ise doğru düzgün bir distribütörü olmaması. Servis konusunda oldukça sıkıntılı olduğu söyleniyor. Bunu dert etmiyorsanız oldukça iyi bir seçim olacaktır sizin için.

Yeni konular

Geri
Yukarı