RX5700XT ASUS ROG STRIX mi? Sapphire Nitro mu?

Sapphire Nitro kullanıyorum gayet memnunum. Fanatiklik yapanlara aldırma. Asus’un RX 580 serisindeki sorunlarını da biliyor herkes. 5700 XT serisinde Nitro, Strix ve Red Devil modelleri gayet iyi.

Daha geçen gün ROG STRIX RX 580 kullanan bir arkadaş, kartın 110 dereceye çıktığını söylüyordu.
Burada suçlu kim? ASUS mu? Yoksa? AMD mi?
Kartın tüm testlerden geçtiğini onaylayan ve piyasaya stabil diye süren ASUS'un sorunu tabi ki. Kart bozulunca garanti için AMD'ye mı vereceksiniz ? ASUS'a mı ?
MSI R9 380 kullanmış ve hali hazırda RX 580 Nitro+ kullanan birisi olarak size şunu soylebilirim. İki üründen de hiç pişman olmadım F/P konusu ortada zaten. Fakat ikisini de alırken yaptığım bir çok araştırma sonucu şunu gözlemledim Asus, AMD kartları soğutmada çok stabil bir performans sunmuyor ben AMD kart alırken Asus almamayı düşünüyorum. Anakartta da Asus'tan şaşmıyorum mesela. Herhangi bir marka takıntısı olan birisi değilim F/P nerdeyse oradayım şuanda da piyasada F/P 5700 ve 5700 XT ve bu kartları soğutmada Sapphire, XFX ve Gigabayte başarılı görünüyor hangisi uygunsa onu alın.

Son düzenleme:
Kartın tüm testlerden geçtiğini onaylayan ve piyasaya stabil diye süren ASUS'un sorunu tabii ki. Kart bozulunca garanti için AMD'ye mı vereceksiniz? ASUS'a mı?
Ne saçmalıyorsun sen?
Garantiye versen ne olur adamlar bir sorun yok diye geri yolluyorlar çünkü suçlusu kendilerinin değil, AMD. ROG STRIX'in soğutması bellidir, bilinen en iyi soğutma ya sahip modellerden biridir. Bu kartlar bu kadar ısınıp sorun çıkartıyor ise suçlusu AMD'dir. ASUS AMD'nin çöp ekran kartlarını soğutamadığı için mi 100 derece ye kadar çıkıyor söyle bakalım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne saçmalıyorsun sen ?
Garantiye versen nolur adamlar bir sorun yok diye geri yolluyorlar çünkü suçlusu kendilerinin değil Amd nin,
Rog strix in soğutması bellidir, bilinen en iyi soğutma ya sahip modellerden biridir dir, bu kartlar bu kadar ısınıp sorun çıkartıyor ise suçlusu Amd dir. Asus Amd nin çöp ekran kartlarını soğutamadığı için mi 100 derece ye kadar çıkıyor söyle bakalım ?
Evet derecelere baktığımızda diğer markalar daha serin çalışırken 600-700TL daha fazla paraya satılan ROG'un daha ısındığını görüyoruz. Bu durumda AMD çöp haklısınız.

rog.png

Ne saçmalıyorsun sen ?
Garantiye versen nolur adamlar bir sorun yok diye geri yolluyorlar çünkü suçlusu kendilerinin değil Amd nin,
Rog strix in soğutması bellidir, bilinen en iyi soğutma ya sahip modellerden biridir dir, bu kartlar bu kadar ısınıp sorun çıkartıyor ise suçlusu Amd dir. Asus Amd nin çöp ekran kartlarını soğutamadığı için mi 100 derece ye kadar çıkıyor söyle bakalım ?
Doğru Artifact, throttling gibi sorunlar AMD’nin suçu AMD ekran kartlarında ASUS diğer modellere göre daha sorunlu yabancı kaynakları azıcık okursanız ya da üşenmeyip okumaya çalışırsanız görürsünüz bu kadar marka fanatiği olmayın.

Nitro+ almanı ve ışıklı mışıklı kartların sana avantaj sağlamadığını bilmeni isterim kart sonuçta kasa da duracak Nitro+ alıp serin bir karta sahip olmakla ROG STRIX alıp daha sıcak bir karta sahip olup görüntüsünü beğenmen saçmalık. Sapphire kötü markaymış ucuzmuş bu tarz insanlar cidden çok komikler ya 🤔🤣

Son düzenleyen: Moderatör:
Genel olarak RX5700 deki sıkıntılar sanıyorum ki referans kartta oluşmuş. Bu RX5700 XT Pulse gibi ürünlerde düzelmiş sıkıntılar diye biliyorum. Var mıdır bu konu hakkında bilgisi olan?

Ne saçmalıyorsun sen?
Garantiye versen ne olur adamlar bir sorun yok diye geri yolluyorlar çünkü suçlusu kendilerinin değil, AMD. ROG STRIX'in soğutması bellidir, bilinen en iyi soğutma ya sahip modellerden biridir. Bu kartlar bu kadar ısınıp sorun çıkartıyor ise suçlusu AMD'dir. ASUS AMD'nin çöp ekran kartlarını soğutamadığı için mi 100 derece ye kadar çıkıyor söyle bakalım?
Kart bozulunca kime veriyorsan kartla ilgili tüm problemler onundur demek istemişim. İlk önce okuduğunuzu anlarsanız sonra tartışırız. Biraz ufkunuzu genişletin yabancı forumlarda insanların ASUS-AMD ekran kartlarında yaşadığı problemlere bakın ondan sonra tartışalım. Saygısız bir ağızla kahvehane kavgası yapmaya gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı